راه دقیق برای نگه داشتن مواد غذایی تازه برای یک دوره دیگر

Motherhood
Rekicking مشاغل پست مادری. Pixabay

توسط ADITI ROY

تجدید حرفه ای خود را پس از مادری به چالش کشیدن نقطه عطف; یکی که ارائه چندین معضلات زنان به عنوان حرفه ای.

اغلب از آن است که به تحمل فشار از به خطر انداختن زندگی حرفه ای خود را در پست ازدواج و پس از زایمان. در عصر امروز مسائلی مانند تمدید حرفه ای ارائه مزایای زایمان و کودک پسند ایستگاه های کاری و یا امکانات برای کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اهمیت.

زنان را تا 48 درصد از جمعیت هند اما نه به همان اندازه سود از هند رشد سریع اقتصادی است. شصت و پنج درصد از زنان با سواد نسبت به 80 درصد از مردان. هند در میان پایین ترین زن نیروی کار نرخ مشارکت در این رابطه می گوید گزارش گروه بانک جهانی منتشر شده در سال گذشته است. زن و میر کودکان است که هنوز هم یک نگرانی شدید از, با بیش از 239 ٬ 000 دوبلکس دختران زیر سن 5 در حال مرگ در هر سال.

“حدود 40 درصد از مادران شاغل می خواهید به ترک شغل به منظور بالا بردن کودکان خود را,” اشاره به یک نظرسنجی انجام شده توسط ASSOCHAM تحت نظارت خود توسعه اجتماعی پایه و اساس است. در مطالعه انجام شده ASSOCHAM توسعه اجتماعی بنیاد تا به حال تعامل با مجموع حدود 500 زنان شاغل از جمله 200 مادران شاغل در 10 شهر احمدآباد بنگلور Chandigarh چنای و دهلی شورای ملی مقاومت, حیدرآباد, جیپور لکنو بمبئی و پونا در طول دو هفته گذشته خود را به سنج حرفه ای مرتبط با اهداف. عظیم 80 از 200 پاسخ دهندگان که مادران شاغل به نقل از مادری و عدم کیفیت هم بودن را صرف با خانواده بودند دلیل اصلی ترک شغل.

در چنین مقطع مهم چه خواهد آن را به یک مقدار مورد نیاز فشار و تقویت زنان به بازگشت به حرفه را پست مادری و یا حتی شروع یک حرفه ای است که آنها تا به حال قبل از ؟

Motherhood
مادری و چالش های آن در زندگی حرفه ای. Pixabay.

“پیشنهاد من به زنان که می خواهند به بازگشت به کار سه برابر: به دنبال یک نقش است که شما هیجان زده و یکی که در آن ذهن خود را کشش و چیزهای جدید یاد بگیرند. شخصی هزینه ایجاد توازن میان کار و زندگی و کودکان دشوار است و فراتر از نقش بسیار مهم از استقلال مالی ما شغل و حرفه تغذیه ذهن و تصورات. بسیاری از زنان ترک شغل و یا تلاش برای نگه داشتن آنها را پس از تبدیل شدن به مادران به دلیل کارهای خسته کننده و یا آنهایی که در آن آنها در حال رشد به نظر نمی رسد ارزش تلاش اگر شما به اندازه کافی خوش شانس به لحاظ مالی به یک انتخاب نیست به کار” معتقد است Shreyasi سینگ از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Harappa آموزش و پرورش است.

همراه با گرفتن قوی تصویر مهارت های فعلی و جاه طلبی است که نیاز به حفظ در یک صنعت خاص یک رویکرد جامع به دنبال در وضعیت و ارزیابی کمک خواهد کرد یک راه طولانی از کارشناسان می گویند. این شامل گرفتن یک درک قوی از مهارت های خود را و جاه طلبی. چه شما واقعا می خواهید به انجام? آنچه می تواند به شما کمک کند رسیدن به آینده بلند مدت شما می توانید برای خودتان را ببینید?

“جایی شروع نمی صبر کنید برای این کار مناسب است. شکل خود را غیر قابل مذاکره در صورتی که رفت و آمد از خانه جبران خسارت و یا صنعت/نقش شما می خواهید. یا آن زمان انعطاف پذیر برنامه? برای مثال پس از COVID محیط کار به خصوص از راه دور WFH واقعا می تواند بود توانمندساز مهم برای مادران شاغل. نترس به نشان می دهد در حال حاضر تمام بار برنامه که ممکن است برای شما کار می کنند. در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری کارفرمایان نمی خواهد قضاوت شما. این در واقع می تواند زمان خوبی برای آزمایش به خصوص اگر شما را دوست ندارد و این کار شما را در قبل از. نگه داشتن ذهن باز و پله های خارج از منطقه راحتی خود را می تواند بسیار قدرتمند توانمندسازها در این مرحله” می افزاید: سینگ.

این مستند لازم توسط گسترش COVID-19 دارای اختلال در زندگی عادی مردم در سراسر جهان است. در حالی که این وضعیت به چالش کشیدن برای همه, آن را به طور خاص قرار می دهد خواسته های بزرگ بر زنان در خانواده به عنوان آنها نه تنها به دنبال پس از کار در خانه بلکه در دفاتر مربوطه.

motherhood
مادری شمار بسیاری از چالش های حرفه ای. Pixabay

آن را نمی خواهد اغراق می گویند که زنان در حال حاضر انجام دو شغل تمام وقت و بدون حتی یک تعطیلات آخر هفته. زنان هند همواره چند taskers و قدرت کارگران ایجاد توازن میان نیازهای خود و خانواده و کار است. همراه با کودکان و نوجوانان و خانواده در اطراف در همان فضای کار و زندگی تعادل در طول Covid-19 و در میان این مستند گرفته شده در یک معنای کاملا جدید موافقت کارشناسان.

“مدیریت کودکان کار و خانواده – در مستند و اضطراب در هر دو زندگی شخصی (بهداشت زندگی) و زندگی حرفه ای (کار از خانه و اضطراب در مورد کار من را دیده اند آن را آشکار در خانه من با همسرم در تلاش برای حرکت به عنوان یک زن کار یک مادر و یک همسر. استرس یک نتیجه طبیعی و تجربه های جدید است که تلاش می شود در خانه می تواند کمک به مقابله با آن. بود این کار را به عنوان یک خانواده (با بچه ها) و یا پخت و پز به عنوان یک خانواده (تشویق کودکان و نوجوانان برای تبدیل شدن به کمی Masterchefs) و یا تلاش کردن آنلاین یوگا – همسر من شده است و در آن پس از یک روز. رفتن را از طریق این تجربه به ما کمک کرده است/او تخفیف دادن استرس به طور موثر می گوید:” ایروین Anand, MD, Udemy هند است.

همچنین بخوانید: این گروه هکر است که فروش اطلاعات کاربر از 10 شرکت برای INR 13.6 لاخ حدود

ما خودمان را پیدا کنید به دنبال انتخاب کنید تا مهارت های جدید, آیا آن را باغبانی یک آلت موسیقی یا نقاشی/برنامه نویسی با بچه ها در بخشی به دلیل به چالش کشیده به راه راست می تواند یک منبع از لذت برای همه! هفته آینده و یا ماه را به شکل “طبیعی” در روز-به-روز, زندگی, زنان, و من امیدوارم که هر کس می داند که چقدر سخت است برای آنها و به حمایت از آنها با این حال ممکن است” می افزاید: نند. (IANS)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im