می دانم که در مورد “Dashavatara”~ 10 آواتار لرد ویشنو در آیین هندو

Lord Vishnu
به عنوان حافظ, خداوند, Vishnu اعلام کرده است “هر گاه شر پیروز خواهد شد در این دنیا من را تا یک avatara در این جهان به cast کردن تمام بد و رنج”.

توسط Kashish Rai

در آیین هندو معنای این shok در sankskrit محدوده به لرد ویشنو:

शान्ताकारं भुजगशयनं पद्मनाभं सुरेशं

विश्वाधारं गगनसदृशं मेघवर्णं शुभाङ्गम् ।

लक्ष्मीकान्तं कमलनयनं योगिभिर्ध्यानगम्यं

वन्दे विष्णुं भवभयहरं सर्वलोकैकनाथम् ॥

این بدان معنی است که:

من تعظیم در برابر خدا ویشنو..

که تجسم صلح

که خواب بر او اسلحه تاشو

که دارای یک لوتوس در شکم

که خدای خدایان

که اساس و پایه زمین

که شبیه به آسمان

که از رنگ ابر

که زیبا اندام

که همسر از Lakshmi,

که لوتوس مانند چشم ،

که دیده می شود توسط پرستاران از طریق فکر

که می کشد همه نگرانی و ترس

و چه کسی است که پروردگار جهانيان.

در آیین هندو لرد ویشنو در نظر گرفته شده است به عنوان حافظ از این جهان است. به عنوان حافظ او اعلام کرد: “هر زمان که شر پیروز خواهد شد در این دنیا من را تا یک avatara در این جهان به cast کردن تمام بد و رنج”.

لطفا دنبال NewsGram در توییتر برای دریافت آخرین به روز رسانی از سراسر جهان!

Avatara (یا تجسم) در زبان سانسکریت اشاره به “ظاهر” یا “تجلی” خدا یا الوهیت در زمینی تجسم. مفهوم avatara است که اصولا در ارتباط با لرد ویشنو.

 • طبقه بندی آواتار توسط لرد ویشنو

آواتار گسترده به دو نوع:

 1. Sakshaty Avatara: زمانی که لرد ویشنو خود فرود بر روی زمین, او در زمان Sakshaty Avatara.

 Amsarup آواتار و Purna آواتار ها زیر دسته بندی Sakshaty-Avatara!

 • Purna Avataras: آنها عبارتند از لرد ویشنو را به عنوان تجسم لرد راما لرد کریشنا و خداوند Narasimha
 • Amsarup Avataras: این خدمات عبارتند از لرد ویشنو را جزئی تجسم Matsya, Kurma, Varaha Avatara.
 1. Avesa Avatara: زمانی که لرد ویشنو به طور غیر مستقیم قدرت برخی از نهاد زندگی بر روی زمین به نمایندگی از او در زمان Avesa Avatara.

(خداوند Parshurama, Vyasa نمونه هایی از لرد ویشنو را Avesa Avataras)

با توجه به Srimad Bhagwad Purana وجود دارد بی حد و حصر برداشت لرد ویشنو. در میان آنها وجود دارد 24 مهم برداشت لرد ویشنو در کل.

اما از برداشت بی حد و حصر از Vishnu Rishis یا عقل از سر فرزانگان انتخاب ده آواتار به عنوان یک نماینده از بقیه این ده برداشت های شناخته شده در زبان سانسکریت به عنوان “Dashavatar”.

این Dhashavatara لیست ویشنو معرفی شده است در Garuda Purana (1 هزاره پیش از میلاد).

محبوب ترین ده آواتار بر اساس بسیاری از puranas هستند Matasya, Kurma, Varaha, Narasimha, Vamana, Parashurama راما, بودا و Kalki.

 اجازه دهید ما درک در مورد آنها در این مقاله!

 1. Matasya Avatara

Matasya Avatara
این تصویر نشان دهنده Matasya Avatara لرد ویشنو.

این matasya نماد نشان دهنده نیمی ماهی و نیمی به شکل انسان از ویشنو است. با توجه به داستان در “Matasya پوران“, Matasya اطلاع مانو رهبر انسان از سیل و کمک می کند تا او را نجات تمام متحرک موجودات وداها و بذر تمام گیاهان برای حفظ زندگی است.

 1. Kurma Avatara

Kurma Avatara
این تصویر نشان دهنده Kurma Avatara لرد ویشنو.

Kurma Avatara نشان دهنده نیمی لاک پشت نیمه انسان شکل از ویشنو است. با توجه به اساطیر هندو اعتقاد بر این است که در طول تان شدیدا از اقیانوس در زمان “Amrit-Manthan” او متعادل Mt. Mandara در پوسته خود را به کمک خدایان و شیاطین در گردونه روند. او همچنین اعتقاد به حمایت از وزن کیهان در حمایت از خود را به عقب.

 1. Varaha Avatara

Varaha Avatara
این تصویر نشان دهنده Varaha Avatara لرد ویشنو.

Varaha Avatara نشان دهنده نیمی مرد و نیمی گراز آواتار از ویشنو است. با توجه به هندو دارما او slayed شیطان Hiranyaksha به منظور صرفه جویی “Bhudevi” تجسم زمین و ترمیم بازگشت او به سطح اصلی از غرق شدن یک دولت با استفاده از tusks.

 1. Narasimha Avatara

Narasimha Avatara
این تصویر نشان دهنده Narasimha Avatara لرد ویشنو.

Narasimha Avatara نشان دهنده نیمی شیر و نیمی انسان آواتار از ویشنو است. او برای پایان دادن به سلطنت شاه شیطانی Hiranya Kashyap و ذخیره عالی شیفتگان ویشنو “Prahlad” به منظور ایجاد صلح عدالت و دیگر عناصر دارما در این زمین است.

 1. Vamana Avatara

Vamana Avatara
این تصویر نشان دهنده Narasimha Avatara لرد ویشنو.

Vamana شد یک کوتوله Brahmin. این آواتار لرد ویشنو می آید به بررسی رشد قدرت شیطانی شاه Mahabali که او می کند با فریب او را در طول یک خطر انداختن مراسم و اعزام او به عالم اموات در داخل زمین است.

 1. Parshurama Avatara

Parshurama Avatara
این تصویر نشان دهنده Parshurama Avatara لرد ویشنو.

خداوند Parshurama است Brahmin Kshatriya. در اساطیر هندو او به تصویر کشیده شده است به عنوان یک حکیم با یک تبر در دست خود را. او برای پایان دادن به ظلم و ستم از شر Kshatriyas که سوء استفاده از قدرت خود و دیگران زندگی پر از بدبختی و آنها را به عدالت به خاطر نوع بشر است.

 1. راما Avatara

Rama
این تصویر نشان دهنده راما Avatara لرد ویشنو.

لرد راما است که یکی از برجسته ترین خدایان هندو در دارما و شخصیت سرب از حماسه رامایانا. او جان پادشاه بد Ravana به پایان وحشت حکومت برای ایجاد اخلاق و همسرش سیتا که Ravana بود ربوده شد.

 1. کریشنا Avatara

Krishna Avatara
این تصویر نشان دهنده کریشنا Avatara لرد ویشنو.

لرد کریشنا است و در عین حال یکی دیگر از عمده فرم از ویشنو است. او شناخته شده است برای پایان دادن به سلطنت استبدادی خود را عموی مادر Kansa و برای نقش خود به عنوان مشاور و یا كاستى و charioteer و راهنمای آرجونا در بزرگترین حماسه مهاباراتا.

 1. بودا Avatara

Buddha Avatara
این تصویر نشان دهنده بودا Avatara لرد ویشنو.

سیذارتا Gautam, بعد, به, بود, شناخته شده به عنوان گوتام بودا چپ و خانواده اش و همه در اختیار داشتن مواد در جستجوی حقیقت و روشنگری است. او تاسیس بودیسم و آموزش مردم راه برای پایان دادن به تمام انواع درد و رنج را از طریق نجیب مسیرهای هشت گانه.

 1. Kalki Avatara

Kalki Avatara
این تصویر نشان دهنده Kalki Avatara لرد ویشنو.

با توجه به Srimad Bhagwad Mahapuran, Kalki باقی می ماند تنها آواتار از ویشنو است که هنوز به دنیا آمد. گفته شده است که او به پایان خواهد رسید و همه شر با شکست دادن شیطان کالی و شروع جدید “Satyuga” یا Kalkiyuga (کالی اشاره تمام احساسات منفی و عناصر شخصیت به یک).

Kalki به تصویر کشیده شده است به عنوان یک جنگجو سوار یک اسب سفید و برگزاری درخشان شمشیر.

در Bhagavata Mahapuran آن ذکر شده است که هر زمان که شر پیروزی بر خوب و تاریکی را بر نور و استبداد قوانین بیش عدالت~ لرد ویشنو خواهد حلول در زمین برای بازگرداندن دارما و راهنمای مردم به سوی راه راست.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im