داده ها از 267 میلیون Facebook کاربران فروخته شده توسط هکرها برای فقط 41,500 تومان

Facebook
267 میلیون Facebook کاربران داده شده است به بیرون درز کرد. Pixabay

هکرها به فروش اطلاعات شخصی عظیم 267 میلیون Facebook کاربران فقط برای 41,500 تومان (حدود 500 یورو) است که شامل آدرس ایمیل و نام Facebook شناسه تاریخ تولد و شماره تلفن.

خوشبختانه هیچ رمز عبور از 267 میلیون Facebook کاربران قرار گرفتند توسط هکر با توجه به cyber ارزیابی ریسک پلت فرم Cyble.

این Cyble محققان اعدام فروش و قادر به دانلود و بررسی قرار داده است.

“در این مرحله ما آگاه نیست چگونه این اطلاعات به بیرون درز کرد در وهله اول. این ممکن است به علت نشت در شخص ثالث API (Application Programming Interface) یا دور انداختن” این شرکت در بیانیه ای گفت.

با توجه به داده های حاوی اطلاعات حساس کاربران ممکن است آن را مورد استفاده توسط cybercriminals برای فیشینگ و اسپم آن هشدار داد.

در ماه دسامبر سال گذشته اخباری است که یک پایگاه داده حاوی نام و شماره تلفن بیش از 267 میلیون کاربران قرار گرفت آنلاین.

Facebook hackers
یک پایگاه داده حاوی نام و شماره تلفن بیش از 267 میلیون Facebook کاربران ساخته شده در دسترس برای دانلود در آنلاین هکر فروم در سال گذشته است. Pixabay

پایگاه داده ساخته شده در دسترس برای دانلود در آنلاین هکر فروم با توجه به یک پست وبلاگ در سایت Comparitech.

یک Facebook سخنگو گفته بود که در آن نقطه از زمان که “ما به دنبال این موضوع اما باور کنید این به احتمال زیاد اطلاعات به دست آمده قبل از تغییرات ما ساخته شده در چند سال گذشته برای حفاظت بهتر از اطلاعات افراد”.

این Cyble محققان توصیه می شود کاربران برای سفت کردن تنظیمات حریم خصوصی خود را در Facebook پروفیل و محتاط از ایمیل های ناخواسته و پیام های متنی.

“ما در حال حاضر نمایه سازی داده ها در ما darkweb پلت فرم نظارت و خرده فروشی کاربران می توانند دسترسی به آن از طریق AmIbreached.com” شرکت مطلع است.

Facebook مواجه شدید پس از بررسی داده های شخصی از 87 میلیون کاربر برداشت شد توسط انگلستان مبتنی بر سیاسی شرکت مشاوره کمبریج Analytica. کمیسیون تجارت فدرال (FTC) سیلی Facebook با 5 میلیارد دلار جریمه به عنوان یک نتیجه از نقض.

رسانه های اجتماعی در ماه نوامبر سال گذشته نشان داد که حداقل 100 برنامه توسعه دهندگان ممکن است دیده Facebook اطلاعات کاربران را برای تایید است که حداقل 11 شرکای “قابل دسترسی اعضای گروه’ اطلاعات در 60 روز گذشته”.

Facebook یافت که در برنامه های دیگر — در درجه اول مدیریت رسانه های اجتماعی و جریان های ویدئویی نرم افزار — حفظ دسترسی به عضو گروه اطلاعات مانند نام و مشخصات و تصاویر در ارتباط با فعالیت گروهی از گروه های API (application programming interface).

Facebook profile
کاربران توصیه می شود برای سفت کردن تنظیمات حریم خصوصی خود را در Facebook پروفایل. Pixabay

نه فقط Facebook, Cyble هفته گذشته اطلاع داد که هکرها ریخته بیش از 5 لاخ اعتبار از کسانی که با حضور در اتاق کنفرانس تلفنی از طریق زوم و به دور آن به صورت رایگان در وب سایت.

“Cyble خریداری شده بیش از 530,000 در یک زیر زمین نرم فروم برای بعدی به هیچ چیز. چند تن از مشتریان این شرکت در میان سرقت اعتبار که همچنین شامل, شخصی, نشست آدرس ها و زوم میزبان کلید” ادعا کرد به گزارش.

ادامه مطلب: هند هشدار سرخپوستان در امارات متحده عربی در برابر جمعی از تبعیض

Cyble تایید کرد که این اعتبار در واقع معتبر است.

Bleeping Computer نیز در تماس با برخی از مصالحه صاحبان حساب و گفته شده که کلمه عبور درست شد.

یک هکر در مصاحبه با مادربرد که ادعا می کند به داد و ستد سوء استفاده های موجود در زوم در بازار سیاه گفت که زوم نقص به طور معمول برای فروش بین $5,000 $30,000. (IANS)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

آموزش سئو

ایندکسر