یوگا: ترس هدیه با عشق از آیین هندو و هند به جهان

یوگا به عنوان یک وسیله ورزش برای بدن و ذهن است که عمیقا ریشه مفهوم هندو در هند. Pixabayتوسط Varuni Trivediلرد

توسط ABDOOSNEWS در 14 خرداد 1399
Yoga
یوگا به عنوان یک وسیله ورزش برای بدن و ذهن است که عمیقا ریشه مفهوم هندو در هند. Pixabay

توسط Varuni Trivedi

لرد کریشنا گفت: آرجون در Geeta, "بی حواس O آرجونا به زور حمل و دور از ذهن و حتی یک فرد عاقل در تلاش برای رسیدن به کمال." Patanjali را شرح تمرین یوگا پس از yamas و niyamas هدایت به سمت pratyahara معنی چرخش به سمت داخل از حواس. در شرایط ساده که قادر به مهار حواس آنها تبدیل به ناتوان مستقیم ذهن خود را. مهم نیست که چگونه به خوبی بخوانید و یا عاقلانه صدای آنها در حالی که صحبت کردن آن را حمل اهمیت کمی بدون تمرین نظم و انضباط. کلمه "یوگا" می آید از کلمه سانسکریت 'yuj' ("به یوغ") است که بیشتر به معنای واقعی کلمه ترجمه به عنوان "اتحادیه فرد آتما یا روح با Paramatma یا خدا (روح جهانی). این است که اغلب درک به عنوان یک اتحادیه با قدرت الهی توسط یکپارچه سازی بدن و ذهن و روح و روان. بنابراین یوگا چه گویا داخلی نظم و انضباط نه تنها برای بدن بلکه برای ذهن و روح و روان.

تاریخ هنر یوگا

Bhagavad Gita کتاب مقدس هندوها نیز متحده اهمیت یوگا "یوگا است سفر از خود به خود از طریق خود" آن را به زیبایی نقل قول. تاریخچه یوگا دقت را دشوار است به آن را ردیابی کرده است بسیاری از مکان ها از ابهام و عدم قطعیت است. در آن سنین متون و آموزش منتقل شد به صورت خوراکی. نه تنها دهان و انتقال متون مقدس یک اتفاق معمول است اما مرموز طبیعت از آموزه های آن نیز در محدوده زمانی معین پدیده است. بعلاوه قبلا نوشته در یوگا بودند رونویسی در شکننده برگ نخل است که به راحتی آسیب دیده و نابود شده و یا حتی از دست ساختن آن دشوار برای ردیابی دقیق زمان آغاز به کار خود. کارشناسان ادعا می کنند که توسعه یوگا می توان به بیش از 5000 سال پیش برخی از محققان حتی فکر می کنم که یوگا ممکن است تا 10000 سال است.

کلمه یوگا برای اولین بار ذکر شده در کتاب مقدس قدیمی ترین شناخته شده برای انسان ریگ ودا. این وداها هستند متون مقدس هندو بودند و مجموعه ای از آهنگ مانتراها و مراسم مورد استفاده قرار گیرد توسط برهمنان و ودایی کشیش. بعد از آن در یوگا به آرامی تصفیه شده و توسعه یافته توسط برهمنان و Rishi مونس که مستند خود را اعمال و اعتقادات در اوپانیشادها که شامل 200 مقدس. اما, به, تاریخ, مشهور ترین یوگایی مقدس که در آن یوگا و فواید آن ذکر شده در Bhagavad-Gita که تشکیل شده بود در حدود 500 B. C. E.

یوگا طولانی تاریخ غنی را می توان به چهار بخش اصلی دوره های نوآوری و توسعه و یا قبل از, classic, classical, post-کلاسیک و مدرن دوره است. یوگا به عنوان یک وسیله ورزش برای بدن و ذهن است که عمیقا ریشه مفهوم هندو در هند برای قرن ها. کارما یوگا بهکتی یوگا جنانا یوگا و راجا یوگا در نظر گرفته شده به چهار بخش اصلی yogas اما با گذشت زمان و توسعه در حال حاضر وجود دارد بسیاری از انواع دیگر.

Yoga and meditation
یوگا بیشتر از یک عمل معنوی و آن باقی مانده است یک زندگی پر جنب و جوش سنت است. Pixabay

یوگا در دوره مدرن

یوگا بیشتر از یک عمل معنوی و آن باقی مانده است یک زندگی پر جنب و جوش سنت است. آن است که دیده می شود در سراسر جهان به عنوان وسیله ای برای روشنگری برای ذهن و روح است. در 1800s و 1900s یوگایی تجارت سفر به غرب به دست آوردن توجه و پیروان و ساخت یوگا بیشتر و بیشتر مشهور است. اساسا این گسترش را می توان به سال 1893 زمانی که در پارلمان ادیان در شیکاگو, Swami Vivekananda سمت چپ شرکت کنندگان افسون با سخنان خود. سخنرانی خود را در یوگا و تندرستی شد یک کاتالیزور در گسترش این کلمه در مورد این هنر است. دیر در 1920s و 30s, هاتا یوگا بود که به شدت ترویج شده در هند به عنوان کار T. Krishnamacharya سوامی شیواناندا و دیگر یوگی محبوب شد.

Krishnamacharya برای اولین بار به باز کردن یک هاتا یوگا در میسور در سال 1924. مدتی بعد در سال 1936 Sivananda تاسیس الهی زندگی جامعه در بانک ها از رودخانه مقدس گنگ او تحریک سه دانش آموز است که خود را ادامه داد میراث و افزایش محبوبیت یوگا هاتا. آنها B. K. S. Iyengar, T. K. V. Desikachar و Pattabhi Jois. Sivananda خود نوشت: بیش از 200 کتاب در یوگا و تاسیس نه ashrams و بسیاری از مراکز یوگا در سراسر جهان ساخت یوگا محبوب در سراسر جهان است. در جهان غرب اهمیت یوگا و محبوبیت آن افزایش یافت که ایندرا دوی افتتاح ورزشگاه در هالیوود در سال 1947.

یوگا محبوب در بسیاری از نقاط جهان است. به خصوص در ایالات متحده ریاضت همراه شده با آساناهای (ژست) از هاتا یوگا که باید به دست اورد محبوبیت بسیار زیاد به تمرینات تناسب اندام. حتی اگر یوگا مرکزی به آیین هندو و دیگر ادیان مانند بودیسم آیین سیک و جین نیز تا حد زیادی متاثر از آن در سراسر جهان است. برخی از مهم ترین متون هندو که گذاشته اند روی زمین برای یوگا در سراسر جهان شامل Yoga Sutras از Patanjali این Bhagavad Gita و Hatha Yoga Pradipika.

Yoga
عمل آساناهای یوگا و مدیتیشن طبیعی را فراهم می کند پشتیبانی برای سیستم ایمنی بدن است. Pixabay

یوگا و مودی

ساعت مودی بوده است حامی یوگا تمرین و تبلیغ ایده یوگا و اهمیت آن در سراسر جهان است. به تازگی در یوگا رویداد به نام "یوگا برای صلح" در آرژانتین سرمایه آقای مودی خطاب به شرکت کنندگان گفت که تمرین یوگا هر کس به شادی. نخست وزیر در ادامه گفت که اگر ذهن در صلح وجود خواهد داشت صلح در خانواده و جامعه و کشور و جهان نیز هست. او در ادامه گفت که "یوگا در هند هدیه به جهان برای سلامتی و صلح است." یوگا می تواند اعتبار به ما متصل با سلامتی و شادی و صلح از ذهن را به بسیاری از سراسر جهان است. ساعت مودی در ادامه گفت که یوگا پل وسیع فاصله بین هند و آرژانتین. آن است که اتصال مردم در سراسر جهان و اتصال آنها را در یک نور مثبت است. ساعت مودی است در موارد دیگر یوگا نامیده می شوند به عنوان "نیروی وحدت بخش جهان"

همچنین بخوانید: Paatal Lok و آن اعتراض انگیزه

یوگا در دوران بیماری همه گیر

مزایای متعدد که تمرین یوگا است در یک فرد تندرستی پذیرفته شده در سراسر جهان است. در این دوران سخت که مردم قفل شده در داخل خانه های خود را به عنوان اضطراب و worklessness خوردن آنها تا یوگا می تواند یک پشتیبانی عالی. این امر نه تنها کمک به ذهن در آرامش اما همچنین کمک به بدن در چنین زمانی که فعالیت فیزیکی کم است. یوگا می تواند کمک به مقابله با اضطراب و استرس است که معمولا فراگیر مردم در یک مستند. در حقیقت مطالعات اخیر باید گفت که یوگا حتی کمک می کند تا در ترک سیگار و سایر محصولات توتون و تنباکو. این می تواند زمان زیادی را برای مردم به ترک عادات بد خود را و تبدیل به یک مسیر معنویت. یوگا در هر مفهوم جهانی است که پشتیبانی عالی در این مواقع استرس یا به معنای واقعی کلمه در هر زمان. آن را به ارمغان می آورد هماهنگی و صلح نه تنها ذهن بلکه به بدن است.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن