جهانی اهدای خون روز: Covid-19 گونه های خون در سراسر جهان

حتی قبل از ظهور جدید coronavirus آفریقا خون کاهش عرضه از تقاضا است. همه گیر افزایش یافته است که کسری بودجه بال

توسط ABDOOSNEWS در 26 خرداد 1399

حتی قبل از ظهور جدید coronavirus آفریقا خون کاهش عرضه از تقاضا است. همه گیر افزایش یافته است که کسری بودجه بالا بردن خطرات برای افرادی که نیاز به درمان برای بیماری ها و شرایط اضطراری پزشکی, سلامت, مقامات می گویند که در هر COVID-19 اطلاعات و منابع است.

"مشکل این است که ما شاهد است که ما یک کاهش [در] تعداد اهدا کنندگان خون در این شیوع چرا که مردم می ترسند برای رفتن به خون خدمات" دکتر گفت: Andre Loua سازمان بهداشت جهانی آفریقا منطقه مسئول فنی برای سلامت خون.

همراه با ترس از عفونت کشورهای محدودیت در تحرک و تجارت بر در دسترس بودن خون و معرف و کیف و دیگر محصولات مورد نیاز به قرعه کشی, تست و ذخیره آن اضافه شده Jean-Baptiste Nikiema که با مشاور منطقه ای ضروری برای پزشکی که در پیوست Loua در اسکایپ مصاحبه با صدای آمريکا در ماه گذشته. "پس این است که ما را به خطر کمبود محصولات برای آزمایش خون و همچنین برای جمع آوری خون است. و در ماه های آینده اگر وضعیت بهتر نیست ما می توانیم در مشکل است."

که امید به افزایش آگاهی از نیاز به خون و به خار کمک های مالی در سطح جهانی از طریق روز یکشنبه بزرگداشت جهانی اهدای خون روز, یک رویداد سالانه از سال 2005.

اهدای نرخ به طور کلی متناظر با ملی درآمد که می گوید. متوسط نرخ 31.5 در هر هزار نفر در کشورهای با درآمد بالا و 5.0 در کشورهای کم درآمد.

دنبال NewsGram در توییتر به ماندن بگیرید به روز در مورد اخبار جهان.

اکثر کشورهای جنوب صحرای آفریقا از جمله پیشرفت در تضمین سلامت خون و در دسترس بودن از سال 2013 گفت: Loua و Nikiema صحبت از برازاویل جمهوری دموکراتیک کنگو که در آن است که دفتر منطقه ای.

با اینحال "بیمارانی که نیاز به انتقال خون ندارد دسترسی به موقع به خون سالم و اجزای خون در منطقه" آنها نوشت: در یک سال 2019 مقاله با همكاري دو تن دیگر از کارشناسان.

People donate blood
فصاد سابرینا Famiglietti مرکز به Miami-Dade County کمیسر خاویر سوارز, چپ, و, همسر, ریتا, راست, نگاه, بیش از اطلاعات آنها به عنوان آماده سازی برای اهدای خون داخل OneBlood اهدای خون, اتوبوس, یکشنبه, مارس 22 سال 2020 در میامی. فردا

انتقال اغلب در مورد زنان پس از زایمان; کودکانی که دچار سوء تغذیه هستند, کم خونی و یا آلوده به مالاریا; قربانیان تروما یا حوادث و بیماران با داسی. بیش از 1 در 5 نفر در منطقه در حال کم خونی; نرخ صعود به 3 در 5 در میان کودکان سن 5 یا جوان.

اگر خون جایگزین است یک بیمار می تواند خونریزی به مرگ است.

در کنیا همه گیر شده تقریبا نصف خون کمک های مالی و ایجاد یک "چالش" و وضعیت آن در وزارت بهداشت گفت: در اعلام سراسر کشور خون درایو جمعه.

قبل از شروع COVID-19 کنیا ملی انتقال خون خدمات استفاده می شود به جمع آوری حداقل 450 پیمانه نیم لیتری خون هر روز به گفته دکتر راشد امان رئیس اداری ، کمک های مالی کاهش یافته و به حدود 250 پیمانه نیم لیتری "که باعث شده است که عمده فشار بر ما بانک خون."

در کشور همسایه اتیوپی به 108 میلیون نفر مقامات در ملی بانک خون خدمات نگران شد یک بی مهابا رها در کمک های مالی – از حدود 300 کمکهای مالی یک روز در پایتخت, آدیس آبابا, به کمتر از 30 بعد از COVID-19 ظهور.

"این چپ ما در خطر است ،" Yaregal Benti بانک خدمات مدیر گفت فردا را شاخ آفریقا خدمات. بنابراین خون خدمات استخدام نخست وزیر Abiy احمد و دیگر مقامات دولتی به گسترش سلاح های خود را و تنظیم یک مثال است. که در آوریل 22.

دو هفته بعد از اهدا کنندگان تا به حال به طور قابل توجهی افزایش یافته و کشور را به خاک و خون ذخایر Yaregal گفت: ستایش سخاوت خود را. "جایی که کمبود وجود دارد از ماسک صورت یا مکانیکی, هواکش, شما می توانید بپرسید و یا نیروی کارخانه برای تولید آنها. اما وجود چنین تولید خون."

پرداخت نشده اهداکنندگان کمک بسیاری از این موجود خون در 79 کشور که می گوید: اما در 56 کشور بيماران و بستگان و یا دوستان و یا پرداخت می شود اهدا کنندگان کمک بیشتر.

People donate blood
کیسه های پلاسمای خون اهدا شده توسط کره جنوبی. فردا

فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر باعث عدم پرداخت کمک مالی دکتر Adeiza بن Adinoyi یک منطقه ای آفریقا افسر در مصاحبه ای گفت:. خون فاسد شدنی با حداکثر 32-روز عمر حتی زمانی که یخچال بنابراین "شما نیاز به یک سیستم اطمینان حاصل کرد که زنجیره تامین کافی است در هر نقطه داده شده در زمان."

بسیاری از کشورهای آفریقایی ضعیف سیستم های سلامت شده اند که بیشتر به خطر بیافتد توسط COVID-19. Loua خواستار کمک های بیشتر نه تنها از اهدا کنندگان بلکه از "کشورهای توسعه یافته چرا که ما نمی باید منابع کافی است."

همچنین بخوانید: شش چیز شما نیاز به دانستن در مورد COVID-19 همه گیر

Loua نیز اشاره کرد چالش های مربوط نقاهت پلاسما کشیده شده از بازیافت COVID-19 بيمار و استفاده به عنوان یک درمان تجربی برای درمان موارد جدید. در کشورهای جنوب صحرای آفریقا گفت: بسیاری از کشورها' ملی خدمات خون را "ناکافی قابلیت ... برای جمع آوری, پردازش و ذخیره نقاهت پلاسما در صورت کیفیت."

از سال 2004 ایالات متحده حمایت کرده است تامین ایمنی برنامه نویسی در بیش از یک دوجین کشورهای جنوب صحرای آفریقا به عنوان بخشی از رئيس جمهور در بيمارستانها. آن اختصاص داده است $6.9 میلیارد دلار برای سال مالی جاری به تنهایی هر چند کاخ سفید پیشنهاد کرده است که کاهش به $4.4 میلیارد دلار در سال 2021.

در ماه اکتبر برنامه قطع بودجه برای کنیا ملی انتقال خون خدمات به عنوان بخشی از تلاش خود را به کشورهای فرض بیشتر مسئولیت مالی با توجه به Devex جهانی توسعه رسانه های سایت. این گزارش که آن را به حال ناموفق به دنبال گسترش – و اتیوپی تانزانیا و بوتسوانا وجود دارد تا به حال معطوف به پوشش تمام خون مجموعه تست و هزینه های 2016. (VOA)tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن