ما مطالعه نشان داد سم از آتش بازی ممکن است مضر

یک مطالعه جدید نشان می دهد که آتش بازی رایج در ایالات متحده به عنوان ژوئیه 4 تعطیلات روز استقلال روش ممکن است

توسط ABDOOSNEWS در 15 تیر 1399

یک مطالعه جدید نشان می دهد که آتش بازی رایج در ایالات متحده به عنوان ژوئیه 4 تعطیلات روز استقلال روش ممکن است مضر برای انسان و حیوانات است.

مطالعه انجام شده توسط محققان در دانشگاه نیویورک (NYU) دانشکده پزشکی و پنج شنبه منتشر شده در ذرات و الیاف مجله سم شناسی نشان می دهد که شایع نمایش آتش بازی و دیگر به صورت تجاری در دسترس آتش بازی که در هوا منفجر شود انتشار فلزات سنگین مانند تیتانیوم و مس و استرانسيوم و حتی منجر ذرات به هوا.

Follow us on Instagram برای به روز رسانی منظم از ما!!

این مطالعه نشان داد که فلزات در هنگام تنفس به ریه ها می تواند مضر برای انسان و سایر پستانداران و می تواند باعث مشکلات سلامتی بلند مدت.

NYU محققان می گویند که مطالعات قبلی در اتش ایمنی تمرکز بر آسیب های فیزیکی است که ممکن است رنج می برد که آنها منفجر شود. اما این مطالعه همکاری نویسنده محیط زیست, متخصص طب تری Gordon گفت: آنها می خواستند بدانند که آیا سموم منتشر شده توسط آنها مطرح شده قابل توجه خطر است.

محققان می گویند آنها امیدوارند که این مطالعه می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای پیدا کردن سالمتر مواد برای استفاده در آتش بازی. Pixabay

گوردون می گوید علم نشر معکوس است که تیم خود را جمع آوری 12 مارک های آتش بازی, معمولا در ایالات متحده فروخته شده و آنها را در یک محفظه مهر و موم شده و جمع آوری ذرات ساطع شده. سپس آنها را در معرض سلول های انسان و زندگی موش ها به ذرات به تست آنها را برای سمیت.

همچنین بخوانید: PETA شروع مبارزات انتخاباتی برای جلوگیری از قربانی کردن بز در Bakra Eid

آنها همچنین به مطالعه 14 سال از کیفیت هوا در نمونه های گرفته شده در سراسر ایالات متحده توسط آژانس حفاظت از محیط زیست. آنها دریافتند سطح فلزات سمی در هوا بيشتر در نمونه گرفته شده و نزدیک به تعطیلات همراه با آتش بازی – استقلال روز و اغلب در سال جدید.

محققان می گویند آنها امیدوارند که این مطالعه می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای پیدا کردن سالمتر مواد برای استفاده در آتش بازی. اما آنها همچنین توصیه می کنند که همه خانه آتش بازی مجموعه ای خاموش در خارج که مردم به ماندن در خلاف جهت باد از نمایش آتش بازی زمانی که ممکن است به دنبال آتش بازی است که آیا استفاده از سرب و ذخیره آنها را برای رویدادهای خاص. (VOA)tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب