دانشمندان راه اندازی نقشه های تعاملی برای مستغرق قاره Zealandia for 1st Time

یک گروه از دانشمندان از نیوزیلند راه اندازی نقشه های تعاملی برای اولین بار از قاره Zealandia واقع در جنوب اقیا

توسط ABDOOSNEWS در 2 تیر 1399

یک گروه از دانشمندان از نیوزیلند راه اندازی نقشه های تعاملی برای اولین بار از قاره Zealandia واقع در جنوب اقیانوس آرام و 94 درصد آن زیر آب غوطه ور است.

این نقشه نشان می دهد bathymetry – مطالعه در زیر آب در عمق اقیانوس طبقه – و تکتونیکی منشاء این قاره را پوشش می دهد که در حدود 5 میلیون کیلومتر مربع و از کجا نیوزیلند و برخی از جزیره های اقیانوس آرام جنوبی مانند کالدونیای جدید, نشستن به گزارش Efe اخبار.

دنبال NewsGram در LinkedIn به دانستن آنچه اتفاق می افتد در سراسر جهان است.

"این نقشه ها یک معیار علمی – اما آنها نیز بیشتر از آن است. آنها یک راه ارتباط ما کار را به همکاران ما سهامداران مربیان و عمومی" زمین شناسی نیک مورتیمر نویسنده سرب از مطالعه منتشر شده توسط نیوزیلند دولت موسسه تحقیقات GNS علوم گفت: در بیانیه ای در روز دوشنبه.

"ما ساخته شده ایم این نقشه ها برای ارائه دقیق و کامل و به روز تصویر زمین شناسی از نیوزیلند و جنوب غربی اقیانوس آرام منطقه – بهتر از ما تا به حال قبل از.

Scientists map submerged continent of Zealandia for 1st time
تصویر بالا به تصویر می کشد توپوگرافی نقشه Zealandia قاره است. Wikimedia Commons

"ارزش خود را این است که آنها ارائه یک تازه زمینه که در آن به توضیح و درک محیط نیوزیلند آتشفشان صفحه مرز و حوضه های رسوبی," او اضافه شده است. با توجه به تحقیقات قبلی در این قاره Zealandia تشکیل شد پس از شکستن دور از سابق فوق العاده-قاره گندوانا 85 میلیون سال پیش در عصر دایناسور.

در طی این فرایند از جدایی به پایان رسید که با نزدیکی سقوط از Zealandia برخی از عمیق ترین چاله در کف اقیانوس تشکیل شد.

قاره زمین شناسی متشکل از گرانیت های رسوبی و سنگ های آتشفشانی را نشان می دهد شباهت به اقیانوسیه و قطب جنوب, با توجه به کارشناسان.

همچنین بخوانید: Varija زندگی, راه اندازی, دوستان اعلام رقابت برای راه اندازی راه حل های برای افراد با ناتوانی

در سال 2017 پس از سال ها بحث شد به این نتیجه رسیدند که Zealandia است تقریبا به طور کامل غوطه ور قاره به جای یک میکرو قاره یا یک قاره قطعه آن را به عنوان قبلا در نظر گرفته می شود.

به تازگی منتشر شده نقشه ها که به روز خواهد شد به عنوان اطلاعات جدید جمع آوری بخشی از یک ابتکار جهانی برای ارائه یک مربوط باندازه گیری عمق نقشه جهان کل کف اقیانوس تا سال 2030. (IANS)tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن