دانشمندان در کشف ناشناخته گسترده سازه در نزدیکی هسته زمین

یکnalysing هزاران ضبط شده از امواج لرزه ای یا امواج صوتی سفر از طریق زمین دانشمندان شناسایی گسترده ناهماهنگ سا

توسط ABDOOSNEWS در 24 خرداد 1399

یکnalysing هزاران ضبط شده از امواج لرزه ای یا امواج صوتی سفر از طریق زمین دانشمندان شناسایی گسترده ناهماهنگ سازه — مناطق غیر منتظره ای متراکم سنگ داغ — در هسته گوشته مرزی بیش از پیش شناخته شده است.

تحقیقات جدید منتشر شده در مجله علم را فراهم می کند اولین دیدگاه جامع هسته ای-گوشته مرز بیش از یک منطقه گسترده ای با چنین دقیق با وضوح.

محققان با تمرکز بر انعکاس امواج لرزه ای سفر زیر اقیانوس آرام واقع است.

دنبال NewsGram در توییتر به ماندن بگیرید به روز در مورد اخبار جهان.

تجزیه و تحلیل آنها نشان داد که قبلا ناشناخته ساختار زیر آتشفشانی Marquesas سلیمان در جنوب اقیانوس آرام نشان داد که این ساختار در زیر جزایر هاوایی است بسیار بزرگتر از آنچه قبلا شناخته شده است.

Scientists detect widespread structures near Earth's core
دانشمندان نشان داد که این ساختار در زیر جزایر هاوایی است بسیار بزرگتر از آنچه قبلا شناخته شده است. Pixabay

"با نگاه کردن هزاران نفر از هسته گوشته مرز پژواک در یک بار به جای تمرکز بر روی چند در یک زمان به عنوان است که معمولا انجام می شود ما باید بدست یک چشم انداز کاملا جدید گفت:" Doyeon کیم, یک همکار فوق دکترا در دانشگاه مریلند-بخش زمین شناسی و سرب نویسنده این مقاله است.

"این به ما نشان میدهد که هسته گوشته مرز منطقه دارای تعداد زیادی از سازه های است که می تواند تولید این پژواک و چیزی که ما درک نمی کنند قبل از اینکه از آنجا که ما تا به حال تنها یک دیدگاه محدود."

زمین لرزه تولید امواج لرزه ای در زیر سطح زمین است که سفر هزاران مایل است. هنگامی که امواج روبرو می شوند تغییرات در سنگ تراکم متوسط و یا ترکیب آنها را تغییر دهید و سرعت و خم شدن و یا پراکنده تولید پژواک که تشخیص داده می شود.

پژواک از ساختارهای مجاور رسیدن به سرعت بیشتر در حالی که کسانی که از ساختارهای بزرگتر و بلندتر هستند. با اندازه گیری زمان سفر و دامنه این پژواک به عنوان آنها می رسند seismometers در مکان های مختلف دانشمندان می توانند در توسعه مدل از خواص فیزیکی سنگ پنهان در زیر سطح. این فرایند شبیه به راه خفاش اکو-تعیین محل به نقشه محیط زیست خود را.

برای این مطالعه کیم و همکارانش نگاه پژواک تولید شده توسط یک نوع خاص از موج به نام موج برشي آن را به عنوان سفر در امتداد هسته گوشته مرز است.

در یک ضبط از یک زلزله شناخته شده به عنوان یک لرزه نگاشت, پژواک از پراش امواج برشی می تواند برای تشخیص از تصادفی سر و صدا. اما به دنبال در بسیاری از نگاشتهای از زمین لرزه های بسیاری در یک بار می تواند آشکار شباهت ها و الگوهای که شناسایی پژواک پنهان در داده ها.

با استفاده از یادگیری ماشین الگوریتم به نام ترتیب محققان تجزیه و تحلیل 7,000 نگاشتهای از صدها زمین لرزه 6.5 قدر و بیشتر اتفاق می افتد در اطراف اقیانوس آرام حوضه از سال 1990 تا سال 2018 است.

Scientists detect widespread structures near Earth's core
این مطالعه نشان داد چند شگفتی در ساختار هسته-گوشته مرز است. Pixabay

ترتیب بود که توسعه یافته توسط مطالعه جدید را نویسندگان از دانشگاه جانز هاپکینز و دانشگاه تل آویو برای پیدا کردن الگوهای تابش از دور ستاره ها و کهکشان ها. در هنگام استفاده از نگاشتهای زلزله الگوریتم کشف تعداد زیادی از موج برشي پژواک.

این مطالعه نشان داد چند شگفتی در ساختار هسته-گوشته مرز است.

"ما در بر داشت پژواک در حدود 40 درصد از تمام موج لرزه مسیرهای" گفت: ترجمه Lekic استادیار زمین شناسی در دانشگاه مریلند و همکاری نویسنده از مطالعه.

"بود که تعجب آور است چرا که ما انتظار داشتند آنها را به بیشتر نادر است و آنچه که بدان معنی است که غیر عادی سازه در هسته گوشته مرز بسیار گسترده تر از آنچه قبلا تصور."

همچنین بخوانید: گوگل برای کمک به کارآموزان تابستان با تکنولوژی های منبع باز

دانشمندان دریافتند که بزرگ پچ بسیار متراکم و داغ مواد در هسته-مرز گوشته در زیر هاوایی تولید منحصر به فرد با صدای بلند پژواک نشان می دهد که آن را حتی بزرگتر از قبلی تخمین می زند.

این مطالعه همچنین نشان داد که قبلا ناشناخته ultralow-سرعت مناطق زیر Marquesas Islands.

درک بهتر از شکل و میزان سازه در هسته گوشته مرزی می تواند کمک به نشان می دهد فرآیند زمین شناسی اتفاق می افتد درون زمین است. این دانش ممکن است به ارائه سرنخ برای عملکرد تکتونیک صفحه ای و تکامل سیاره ما. (IANS)tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن