افزایش نشانگر دروغ گفتن-4 در خون می تواند به پیش بینی خطر ابتلا به بیماری های کبدی شدید

Researchers پیدا کرده اند که تکرار اندازه گیری نشانگر دروغ گفتن-4 در خون انسان هر چند سال می تواند به پیش بینی

توسط ABDOOSNEWS در 14 تیر 1399

Researchers پیدا کرده اند که تکرار اندازه گیری نشانگر دروغ گفتن-4 در خون انسان هر چند سال می تواند به پیش بینی خطر ابتلا به بیماری های کبدی شدید.

با توجه به مطالعه منتشر شده در مجله کبد خطر ابتلا به سیروز کبدی را افزایش می دهد اگر سطح این نشانگر افزایش بین دو تست موارد است.

تجمع چربی در کبد است شایع است و اغلب دیده می شود در افراد مبتلا به چاقی یا دیابت است. در بدترین حالت کبد چرب می تواند منجر به سیروز و یا سرطان کبد. آن را غیر معمول است برای این رخ می دهد اما در کسانی که تحت تاثیر قرار علائم اغلب رخ می دهد تنها در یک مرحله آخر زمانی که وجود دارد هیچ درمان های موجود."

دنبال NewsGram در LinkedIn به دانستن آنچه اتفاق می افتد در سراسر جهان است.

آن را دشوار است به پیش بینی خطر ابتلا به سیروز اگر چه شما می توانید برخی از راهنمایی در استفاده از به طور منظم آزمایش خون است که اندازه گیری آسیب کبدیگفت:" مطالعه منجر نویسنده هانس Hagstrom از موسسه کارولینسکا در سوئد.

Blood tests can predict risk of severe liver disease
به طور منظم آزمایش خون می تواند کمک در اندازه گیری آسیب کبدی است. Pixabay

"ما می خواستیم برای بررسی اینکه آیا آنچه شناخته شده به عنوان دروغ گفتن-4 نمره می تواند به افزایش دقت در شناسایی افراد در معرض خطر بالا به طور خاص با اطلاعات از تکرار اندازه گیری" Hagstrom اضافه شده است.

این مطالعه جدید نشان می دهد که تکرار نمونه برداری و اندازه گیری فیبر-4 نمره به جای اندازه گیری فیبر-4 در یکی از تنها مواردی را افزایش می دهد, پیش بینی از آینده سیروز کبدی است.

محققان با استفاده از 'AMORIS' گروه که شامل آزمایشگاه آزمون اطلاعات بسیار زیادی جمعیت مورد مطالعه بین سال 1985 و 1996.

بیش از 40,000 نفر به کمک آزمایش خون داده برای دروغ گفتن-4 در چند نمونه موارد است. آنها به دنبال ملی ثبت برای شناسایی کسانی که در حال توسعه سیروز پس از تا 27 سال است.

اصلی پیدا کردن بود که این خطر را افزایش می دهد در افرادی که در آن دروغ گفتن-4 نمره افزایش می یابد بين دو تست مناسبت ها و کاهش می یابد که در آن می افتد.

در این راه تقریبا نیمی از کسانی که بعدها مبتلا به سیروز می تواند شناسایی شود.

یک مشکل این بود که دقت نسبتا پایینبا خطر از مثبت کاذب آزمایش محققان گفتند.

Blood tests can predict risk of severe liver disease
این مطالعه همچنین ثابت شده است که آن را در زمان زمان طولانی برای توسعه سیروز. Pixabay

همچنین بخوانید: یوگی توصیه نپال به تکرار اشتباه تبت

این مطالعه همچنین ثابت شده است که آن را در زمان زمان طولانی برای توسعه سیروز و که آن را ممکن است به اندازه کافی به دوباره حساب دروغ گفتن-4 نمره در فواصل مختلف سال است.

"ما نشان می دهد که این نشانگر مفید است برای شناسایی افراد در مراقبت های اولیه با افزایش خطر ابتلا به سیروز که ممکن است باید با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گرفته و به حذف افرادی که این کار لازم نیست" Hagstrom گفت.

"اما این روش نیاز به توان بیشتر توسعه یافته برای کاهش خطر ابتلا به غلط-مثبت یافته است که می تواند منجر به معاینات غیر ضروری در افراد سالم" مطالعه نویسنده اشاره کرد. (IANS)tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب