همه گیر عدم قطعیت می تواند مردم را در معرض ابتلا به پارانویا

منn بار غیر منتظره از عدم قطعیت مانند ظهور ناگهانی جهانی همه گیر مانند Covid-19 افراد ممکن است بیشتر مستعد ابت

توسط ABDOOSNEWS در 24 خرداد 1399

منn بار غیر منتظره از عدم قطعیت مانند ظهور ناگهانی جهانی همه گیر مانند Covid-19 افراد ممکن است بیشتر مستعد ابتلا به پارانویا, محققان هشدار می دهند.

پارانویا یک کلید است نشانه ای از بیماری روانی جدی مشخص شده توسط این باور است که افراد دیگر اهداف مخرب. اما آن را نیز آشکار در درجات مختلف در جمعیت عمومی است.

"هنگامی که جهان ما را تغییر غیر منتظره, ما می خواهیم به سرزنش که نوسانات در کسی به حس آن و شاید آن را خنثی" مطالعه ارشد نویسنده فیلیپ Corlett از دانشگاه ییل (آمریکا) گفت: در یک مقاله منتشر شده در مجله eLife.

دنبال NewsGram در Instagram برای خودتان نگه دارید به روز شد.

"از لحاظ تاریخی در زمان تحول مانند آتش سوزی بزرگ رم باستان در 64 C. E. یا 9/11 حملات تروریستی پارانویا و توطئه گر فکر افزایش یافته است" Corlett اضافه شده است.

Paranoia
پارانویا یک کلید علامت جدی بیماری های روانی. Pixabay

نظریه غالب این است که پارانویا ناشی از ناتوانی در به دقت ارزیابی اجتماعی تهدید.

اما تیم تحقیقاتی فرضیه که پارانویا است که به جای ریشه در یک مطلب اساسی یادگیری ساز است که باعث عدم اطمینان حتی در غیاب اجتماعی تهدید.

"ما فکر می کنیم از مغز به عنوان یک پیش بینی ماشین آلات; غیر منتظره تغییر اجتماعی که آیا یا نه ممکن است تشکیل یک نوع تهدید آن محدودیت توانایی مغز برای پیش بینی" گفت: مطالعه محقق ارین نی.

"پارانویا ممکن است در پاسخ به عدم قطعیت در عمومی و تعاملات اجتماعی می تواند به ویژه پیچیده و دشوار است برای پیش بینی" نی اضافه شده است.

در یک سری از آزمایش های این تیم تحقیقاتی شرکت کنندگان خواست با درجات مختلف از پارانویا به بازی یک بازی با ورق که در آن بهترین انتخاب برای موفقیت تغییر شد مخفیانه.

مردم با کمی و یا بدون پارانویا شد و آهسته به فرض که بهترین انتخاب را تغییر داده بود.

اما کسانی که با پارانویا می رود و حتی بیشتر بی ثباتی در این بازی است. آنها خود را تغییر انتخاب capriciously — حتی پس از پیروزی.

سپس محققان افزایش سطح عدم قطعیت با تغییر شانس برنده شدن در نیمه راه از طریق بازی بدون گفتن شرکت کنندگان است.

این تغییر ناگهانی ساخته شده و حتی کم پارانویا شرکت کنندگان در رفتار مانند کسانی که مبتلا به پارانویا یادگیری کمتر از عواقب ناشی از انتخاب های خود را.

در یک مربوط به آزمايش تیم تحقیقاتی موش آموزش دیده نسبتا غیر اجتماعی گونه برای تکمیل یک کار مشابه که در آن بهترین انتخاب از موفقیت تغییر کرده است.

موش ها بودند که اداره متامفتامین شناخته شده برای وادار پارانویا در انسان — رفتار درست مثل پارانوئید انسان است.

Paranoia
موش ها بودند که اداره متامفتامین رفتار درست مثل پارانوئید انسان است. Pixabay

همچنین بخوانید: حمله قلبی و سکته مغزی و بیماران را از بیمارستان با توجه به COVID ترس

آنها بیش از حد پیش بینی نوسانات بالا و تکیه بیشتر بر انتظارات خود را از یادگیری از این کار.

تیم تحقیقاتی سپس با استفاده از یک مدل ریاضی برای مقایسه انتخاب های ساخته شده توسط موش ها و انسان ها در حالی که انجام این وظایف مشابه.

نتایج حاصل از موش ها که با دریافت متامفتامین شبیه کسانی که از انسان با پارانویا محققان دریافتند. (IANS)tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net
آخرین مطالب