نیکوتین باعث گسترش سلول های سرطان ریه به مغز: محققان

نیکوتین در واقع باعث گسترش سلول های سرطان ریه به مغز است. PixabayResearchers پیدا کرده اند که نیکوتین غیر سرطا

توسط ABDOOSNEWS در 17 خرداد 1399
Nicotine
نیکوتین در واقع باعث گسترش سلول های سرطان ریه به مغز است. Pixabay

Researchers پیدا کرده اند که نیکوتین غیر سرطان زا مواد شیمیایی موجود در تنباکو در واقع باعث گسترش سلول های سرطان ریه به مغز که در آن آنها می توانند فرم مرگبار متاستاز تومور با توجه به سلامت , شیوه زندگی, اخبار.

افراد سیگاری به مراتب بیشتر احتمال ابتلا به سرطان ریه نسبت به غیر سیگاری مطالعه گفت.

"بر اساس یافته های ما فکر نمی کنیم که جایگزینی نیکوتین محصولات امن ترین راه برای افراد مبتلا به سرطان ریه برای جلوگیری از سیگار کشیدن" گفت: مطالعه منجر نویسنده Kounosuke Watabe از Wake Forest دانشکده پزشکی در ایالات متحده است.

دنبال NewsGram در توییتر به ماندن بگیرید به روز در مورد اخبار جهان.

حدود 40 درصد از بیماران مبتلا به سرطان ریه نیز توسعه مغز متاستاز اما تحقیقات جدید نشان داده است این شماره به طور چشمگیری بالاتر در میان افراد سیگاری است.

در مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی و تجربی این تیم تحقیقاتی برای اولین بار مورد بررسی قرار 281 بیماران مبتلا به سرطان ریه و دریافتند که سیگار افراد سیگاری به نمایش گذاشته به طور قابل توجهی بالاتر بروز سرطان مغز.

سپس با استفاده از ماوس مدل, محققان کشف کردند که نیکوتین پیشرفته مغز متاستاز با عبور از سد خونی مغزی به تغییر میکروگلی (microglia) – یک نوع از سلول های ایمنی در مغز – از محافظ برای حمایت از رشد تومور.

Nicotine
با توجه به مطالعه, افراد سیگاری به مراتب بیشتر احتمال ابتلا به سرطان ریه نسبت به غیر سیگاری است. Pixabay

این تیم سپس نگاه داروهایی که ممکن است اثرات معکوس از نیکوتین و شناسایی parthenolide ماده به طور طبیعی در گیاه دارویی بابونه گاوی که مسدود نیکوتین ناشی از مغز متاستاز در موش.

همچنین بخوانید: دیزنی+ Hotstar هجوم به جهانی بهداشت و سلامتی

چون بابونه گاوی استفاده شده است برای سال در نظر گرفته است و امن محققان بر این باورند parthenolide ممکن است ارائه یک رویکرد جدید برای مبارزه با مغز متاستاز به خصوص برای بیمارانی که دودی یا هنوز هم دود.

"در حال حاضر تنها درمان برای این ویرانگر بیماری پرتو درمانی" Watabe گفت.

"سنتی داروهای شیمی درمانی نمی تواند عبور از سد خونی مغزی, اما parthenolide می و در نتیجه وعده را به عنوان یک درمان یا احتمالا حتی یک راه برای جلوگیری از مغز متاستاز" Watabe اضافه شده است. (IANS)tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن