سوء استفاده در دوران کودکی می تواند منجر به خطر ابتلا به بیماری قلبی در زنان

Wفال هستند بیشتر احتمال دارد به بیماری های قلبی پس از دوران کودکی که درگیر بدرفتاری فیزیکی از جمله سوء استفاده

توسط ABDOOSNEWS در 26 تیر 1399

Wفال هستند بیشتر احتمال دارد به بیماری های قلبی پس از دوران کودکی که درگیر بدرفتاری فیزیکی از جمله سوء استفاده جنسی سوء استفاده و یا غفلت هشدار محققان.

یافته های منتشر شده در مجله قلب نیز نشان داد که بزرگسالان که با تجربه های مختلف انواع بدرفتاری در دوران کودکی خود را به نظر می رسد در معرض خطر بالاتری از بیماری های قلبی عروقی.

دنبال کنید با ما در توییتر برای اقامت به روز شده!!

مطالعات قبلی نشان دادهاند که بدرفتاری در دوران کودکی همراه است با افزایش خطر ابتلا به بسیاری از عوارض جانبی جسمی و روانی سلامت از جمله بیماری های قلبی و عروقی (CVD) در بزرگسالی است. "نیز وجود دارد که شواهد کمی از چگونگی ارتباط بین بدرفتاری در دوران کودکی و CVD متفاوت با سن و جنس" نویسندگان این مطالعه از دانشگاه بریستول در انگلستان نوشت.

برای نتایج تیم تحقیقاتی مجموعه به بررسی و مقایسه ارتباط بین بدرفتاری در دوران کودکی و بیماری های قلبی عروقی در مردان و زنان در بریتانیا به عنوان به خوبی به عنوان ممکن است اختلاف سن و انجمن با اوایل شروع CVD. آنها تجزیه و تحلیل پاسخ به یک آنلاین سلامت روانی پرسشنامه تکمیل شده توسط 157,311 شرکت کنندگان از انگلستان Biobank و بین المللی بهداشت پایگاه داده طراحی شده برای بهبود پیشگیری, تشخیص و درمان طیف گسترده ای از جدی و تهدید کننده زندگی بیماری.

abuse on women
یافته های منتشر شده در مجله قلب نیز نشان داد که بزرگسالان که با تجربه های مختلف انواع بدرفتاری در دوران کودکی خود را به نظر می رسد در معرض خطر بالاتری از بیماری های قلبی عروقی. Pixabay

مردم انتخاب شده بود اطلاعات بر روی جسمی یا سوء استفاده احساسی یا عاطفی و یا فیزیکی غفلت است.

نتايج نشان داد که غفلت عاطفی رایج ترین نوع بدرفتاری در دوران کودکی (22.5 درصد) و به دنبال آن سوء استفاده فیزیکی در مردان (21.1 درصد) و سوء استفاده عاطفی در زنان (17.9 درصد).

این مطالعه که همه انواع بدرفتاری شد در ارتباط با افزایش خطر CVD در هر دو جنس نر و ماده اما تمام اشکال بدرفتاری شد و در زنان شايع تر به جز سوء استفاده فیزیکی که بیشتر شایع در مردان است.

همچنین بخوانید: اینجا چرا زنان باردار باید مراقب باشید از UTIs

زنان نیز بیشتر احتمال دارد به تجربه بالاتر تعداد انواع بدرفتاری در دوران کودکی – 4.6 درصد از زنان با تجربه چهار یا بیشتر از انواع بدرفتاری در مقایسه با 2.7 درصد از مردان. جوانتر شرکت کنندگان همچنین گزارش داد تعداد بیشتری از بدرفتاری نوع به خصوص زنان است.

زمانی که تنها سوابق پزشکی و اندازه گیری فشار خون در نظر گرفته شد بروز CVD پایین تر بود اما در همان سن و جنس الگوهای مشاهده شد. "انواع بدرفتاری شد در ارتباط با خطر بالاتر ابتلا به بيماریهای قلبی عروقی در مردان و زنان, با قوی تر انجمن در دومی و جوان, شرکت کنندگان, اما برخی از اختلاف سن ناپدید شد زمانی که تنها زودرس CVD در نظر گرفته شد" نویسندگان به این نتیجه رسیدند. (IANS)tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن