انواع دستگاه های لیزر موهای زائد

خلاص شدن از شر سالن های اپیلاسیون، تیغ و مومک، موبر و دستگاه های اپلیدی که می توانند باعث ایجاد جوش ها و موهای زیرپوستی شوند برای بسیاری از خانم ها به مانند یک آرزو می ماند. در سال های اخیر لیزر موهای زائد تکنولوژی جدیدی که به می تواند با قیمت تقریبا مناسب موهای زائد را کاملا حذف نماید.
در این تکنولوژی نور لیزر هر چیز تیره رنگی را که در مسیرش قرار داشته باشد، حرارت داده و می سوزاند. سوختن موی تیره در درون فولیکول مو، به خود آن نیز آسیب می رساند و باعث از بین رفتن موها می شود.

هر مو در بدن انسان دارای یک چرخه رشد می باشد. در زمان رشد بعضی موها، یک سری از موها در استراحت هستند و بالعکس… لیزر موهای زاند در زمان استراحت تاثیری بر فولیکول مو ندارد. به همین دلیل تعداد دفعات مختلف درمان با لیزر با فاصله های زمانی مشخص برای درمان در نظر گرفته می شود.
امروزه انواع مختلفی برای لیزر موهای زائد موجود است.عوامل مختلفی نیز بر نتیجه لیزر موهای زائد تاثیر گذار می باشد. معمولا تشخیص پزشک برای برطرف کردن موهای زائد بدن از دستگاه های مشخص می باشد. رنگ مو، نوع پوست، ضخامت مو و ناحیه مورد لیزر در استفاده از نوع لیزر و دستگاه مورد نظر تاثیر گذار است.

از انواع دستگاه های لیزر موهای زائد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. لیزر دایود
  2. لیزر تور پالسی بالا
  3. لیزر روبی
  4. لیزر الکساندرایت
  چه افرادی نباید لیزر انجام دهند:
  معمولا افرادی که از داروهای خاص استفاده می کنند، افرادی با داشتن عفونت های فعال، افرادی با وجود اختلالات هورمونی، افراد با سابقه بیماری های مثل لوپوس و خانم های باردار و… نباید از لیزر استفاده نمایند.
  باید به نکاتی هم قبل از لیزر توجه نمایید:
  فراموش نکنید باید ناحیه مورد نیاز به لیزر را قبل از انجام آن کاملا بتراشید. برای تسکین دردها از ژلی که به شما داده می شود استفاده نمایید. باید حتما از عینک محافظی که داده شده است استفاده کنید. تا سه روز بعد از لیزر موهای زائد از رفتن به سونا و استخر باید خودداری کنید. حداقل یک هفته بعد از لیزر نباید در معرض نور آفتاب قرار بگیرید.