راه برای اطمینان از تغذیه مناسب در رژیم غذایی خود

pulses legumes
حبوبات و سبزیجات بسیار مغذی و پایدار منبع غذایی بسته بندی شده با پروتئین و فیبر و دیگر مواد مغذی. Pixabay

توسط ADITI ROY

در زمان سناریو دشوار تبدیل شده است به منبع سبزیجات به راحتی. نیز وجود دارد که ترس در میان مردم در مورد این ویروس و از این رو مصرف گوشت ماهی و مرغ را نیز تا حد زیادی کاهش می یابد. در چنین زمان آن را تبدیل به مهم برای ما به مصرف خشک منابع غذایی در راه است که آنها کمک به ما در ارائه مواد مغذی ضروری در رژیم غذایی ما.

“حبوبات و سبزیجات بسیار مغذی و پایدار منبع غذایی بسته بندی شده با پروتئین و فیبر و دیگر مواد مغذی مانند آهن و ویتامین ب است که زوج با برنج و گندم و یا سایر غلات سبوس دار که سرشار از گوگرد حاوی اسیدهای آمینه پالس’ پروتئین می تواند انجام روزانه اسید آمینه ضروری مورد نیاز بدون نیاز به مصرف پروتئین های حیوانی است و آن را مقرون به صرفه گیاهی منبع پروتئین. این نوع از رژیم غذایی استراتژی نامیده می شود متقابل مکمل که در آن شما ترکیب مکمل بخشی از پروتئین کامل غذایی برای تامین مقادیر کافی از تمام اسیدهای آمینه ضروری می گوید:” Pariksha رائو Co-Founder & مدیر ارشد تغذیه افسر (CNO) LIL’GOODNESS & COOLMEAL.

به عنوان مثال – لوبیا و برنج و سویا کاری و برنج; شیر و جو و کشک و برنج و غیره.

pulses legumes
پالس های بسیار عالی مکمل های غذایی برای نوزادان و کودکان خردسال برای دیدار با نیازهای تغذیه ای روزانه خود را. Pixabay

این نیروگاه از مواد مغذی:

پالس به طور معمول شامل حدود دو برابر مقدار پروتئین موجود در غلات کامل غلات مانند گندم که برای اکثر جمعیت در کشورهای در حال توسعه آنها را تشکیل می دهند یک منبع بزرگ از پروتئین است. پالس های بسیار عالی مکمل های غذایی برای نوزادان و کودکان خردسال برای دیدار با نیازهای تغذیه ای روزانه خود را. می توان آنها گنجانیده شده به رژیم غذایی کودکان از طریق خانواده رژیم غذایی. خود را بالا محتوای مواد مغذی همچنین باعث می شود پالس های ایده آل برای گیاه خواران و گیاهخواران برای اطمینان از مصرف کافی پروتئین و مواد معدنی و ویتامین ها. هنگامی که در ترکیب با مواد غذایی سرشار از ویتامین C و پالس بالا محتوای آهن باعث می شود آنها را قوی مواد غذایی برای جایگزینی آهن به خصوص برای زنان در سن باروری هستند که بیشتر در معرض خطر ابتلا به فقر آهن و کم خونی. افراد مسن نیز می توانید از خوردن پالس. امروز در COVID-19 pandemic اگر کسی قادر است به منبع سبزیجات تازه, اضافه کردن کمی املا پودر و یا چند قطره آب لیمو به کاسه خود را دال و لذت بردن از با roti یا برنج.

لطفا دنبال NewsGram در توییتر برای دریافت به روز رسانی در آخرین اخبار

مواد مغذی حاوی ترکیبی از حبوبات در رژیم غذایی روزانه خود

اضافه کردن یک ترکیبی از حبوبات همراه با غلات (به تمام اسیدهای آمینه ضروری). علاوه بر پالس منابع دیگر حبوبات (rajma/ لوبیا chana/نخود lobia/ سیاه چشم نخود فرنگی و لوبیا چشم بلبلی) نخود سبز سویا ، همچنین می توانید اضافه شود.

اضافه کردن بوداده chana/ بو dals/ سویا بوداده همراه با دانه کوکتل به عنوان یک میان وعده پروتئین.

Besan و sattu شده اند بخشی جدایی ناپذیر از پخت و پز و کامل منابع پالس پروتئین است.

یک قسمت آرد سويا را می توان به 3 بخش از آرد گندم و یا سایر غلات در حالی که ساخت چاپاتی خمیر برای بهبود محتوای پروتئین از رژیم غذایی روزانه.

Preety Tyagi, سرب, مربی بهداشت, افراد مشهور, تغذیه و موسس My22BMI سهام برخی از گزینه های جالب ما می تواند شامل حبوبات در رژیم غذایی روزانه ما.

استفاده از blacks on blondes, حبوبات نخود و لوبیا و غیره. به حداکثر ظرفیت خود را به عنوان یک منبع پروتئین و کربوهیدرات به عنوان به عنوان به خوبی به عنوان فیبر است. کل dals بیشتر غنی در محتوای مواد مغذی و قطعا باید مصرف حداقل 4 روز در هفته.

استفاده از تمام بالا و فیبر غلات ذخیره شده در آشپزخانه خود را pantries. به یاد داشته باشید تمام دانه ها نه تنها غنی از کربوهیدرات هستند اما منبع بسیار خوبی از فیبر نیز هست. آنها بسیاری از دیگر ویتامین ها و مواد معدنی نیز هست. آنها بسیار عالی در ارائه ما مقدار انرژی مورد نیاز و همچنین تغذیه ای که ما نیاز داریم.

شامل کوینولا تاج خروس Rajgira عطا, Millets گندم سیاه آرد Sama برنج در رژیم غذایی خود را. اینها بسیار قوی, خشک, منابع تغذیه که امن هستند به خریداری و ذخیره شده و مصرف شده در طول این زمان.

pulses legumes
پالس به طور معمول شامل حدود دو برابر مقدار پروتئین موجود در غلات کامل غلات مانند گندم. Pixabay

به یاد داشته باشید که عدس و لوبیا و نخود و غیره. می تواند جوانه زده خود را به منظور افزایش مزایای تغذیه ای. استفاده از این در طول این زمان نیاز است. ایجاد جوانه زده moong جوانه زده کالا channa جوانه زده لوبیا و غیره این می تواند مورد استفاده در آماده سازی cheelas, chaats, سالاد, سرخ کرده, سالاد, و غیره.

خیس کردن لوبیا ، نخود ، عدس برای یک دوره طولانی از زمان قبل از پخت و پز را به آنها را آسان برای سیستم گوارشی خود را. به خصوص برای افراد مبتلا به روده مسائل مربوط به سلامت بهتر است آن را به خیس خوردن rajmas, chhole و غیره برای یک دوره تا 24 ساعت در حالی که در حال تغییر از زمان به زمان. این بسیار مهم است به خصوص در این دوران از سبک زندگی بیحرکت.

خوردن انواع آجیل و دانه ها مانند بادام گردو, بادام, دانه چیا, دانه کدو تنبل, دانه کتان و غیره. این شامل ضروری امگا 3 و اسیدهای چرب هستند و منبع بسیار خوبی از مواد معدنی ضروری نیز هست. شما می توانید از خیس کردن در این آب نیز برای چند ساعت برای کمک در هضم آسان برای روده خود را.

همچنین به عنوان خوانده شده – ICMR گزارش انجام بیش از یک میلیون COVID-19 آزمون

استفاده از تمام ضروری تغذیه غنی از ادویه جات ترشی جات ما در آشپزخانه ما. شما می توانید یک kadha با استفاده از همه ضروری ادویه جات ترشی جات برای افزایش ایمنی خود را به عنوان به خوبی. استفاده از زردچوبه sauth فلفل سیاه و هل به همین دلیل است. آنها نه تنها پر از ضد باکتری خواص ضد عفونی کننده اما بسیار غیر التهابی مواد غذایی. (IANS)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im