مجازی, مشاوره برنامه های عمده نیاز

همانطور که بیشتر مردم از خانه کار می کنند با توجه به همه گیر نیاز به مربی-led حرفه ای متمرکز بر مشارکت در حال رشد است در میان پناهجویان و حرفه ای-تعویض.

از زمان انتقال به کار از راه دور کار می کنند به طور قابل توجهی تحت تاثیر رشد حرفه ای و چشم انداز توسعه برای بسیاری در هند. از رهبران برای جویندگان کار وجود دارد و نیاز مبرم به تجدید نظر در چگونگی رشد و توسعه درک شده را نشان می دهد نظارت نظرسنجی از پرشی یک پلت فرم آنلاین برای نیروی کار upskilling.

مجازی نظارت برنامه ها می تواند پر کردن شکاف عمده در شغل فعلی بازار و کمک به مردم در سراسر جهان در دستیابی به اهداف شغلی ،

دنبال کنید با ما در توییتر برای دریافت به روز رسانی هیجان انگیز تر از ما!!

این بررسی تحت پوشش 500+ حرفه ای از حرفه های مختلف در سراسر مترو شهرستانها در هند تجربه خود را در سطح اعم از ورود (44 درصد) به مدیر (2.1 درصد) سطح.

این بیماری همه گیر است و قبل از empted افزایش نیازهای مردم به دنبال مربیگری در حالی که یادگیری. در حالی که 69.4 درصد از پاسخ دهندگان احساس می کنید که دوباره skilling است که از نزدیک مربوط به رشد حرفه ای, 79 درصد در حال حاضر به یک re-skilling برنامه است که به آنها 1:1 دسترسی به مربیان.

ارزشمند مربیگری طول می کشد تلاش و موثر ایجاد مشاوره روابط نیاز به مهارت خاص و ساختار از هر دو مربی و یک مربی. زمانی که هر دو طرف مسئولیت و تعهد به آن را -که زمانی که موفقیت اعتصاب.

نتایج اولیه این نظرسنجی نشان داد که هر حرفه ای می تواند تمایز بین آموزش و مشاوره. مشاوره و آموزش هستند به همان اندازه مهم است اما وقتی که می آید به یادگیری حرفه ای و توسعه این روند چیزی است که مهم است. بنابراین باید آنها را برای یک معلم و یک مربی و یا هر دو ؟

طبق بررسی 62.7 درصد از حرفه ای ها ترجیح می دهند به یک upskilling برنامه است که به آنها دسترسی به یک مربی. این بررسی نشان می دهد که عظیم 87.9 درصد پاسخ دهندگان فکر می کنم دسترسی به یک چاشنی مربی می تواند عمیقا خود را افزایش موفقیت شغلی و مسیر در حالی که 79.4 درصد احساس می کنید که یکی از بهترین راه ها برای انتقال به یک موقعیت در یک صنعت جدید است که با کمک یک مربی.

مشاوره و آموزش هستند به همان اندازه مهم است اما وقتی که می آید به یادگیری حرفه ای و توسعه این روند چیزی است که مهم است. فلیکر

داشتن دسترسی به یک مربی با تجربه کمک می کند تا حرفه ای شناسایی و پل مهارت های خود را از شکاف ها و تسریع در دانش دستیابی به اهداف شغلی خود دست یابد. در خواسته بودن در مورد چالش های موجود در یک فرد حرفه ای رشد 41.9 درصد از افراد حرفه ای انتخاب ‘نیاز به یک مربی برای هدایت آنها”. این نظرسنجی همچنین نشان داد که 46.4 درصد از پاسخ دهندگان قادر به پیدا کردن یک مربی است که مناسب نیازهای خود.

“بررسی آورده به جلو بسیاری از نقاط. اولا عمدی برنامه های آموزشی را قطعی تاثیر بر پر کردن شکاف فرصت نگه می دارد که مردم از پیشرفت در درون سازمان و یا در حالی که تغییر شغل. وجود دارد یک پتانسیل بزرگ در هر حرفه ای به دنبال به upskill � آنها فقط نیاز به کارگردانی و هدایت در شیوه ای درست است. بررسی های ما نشان می دهد که در حالی که محتوا و صدور گواهینامه فقط نوک کوه یخ است و می تواند کمک به یک حرفه ای رشد فقط تا حد معینی در حالی که موثر مشاوره می تواند شگفتی انجام دهد با استفاده از این دانش در جای مناسب در شیوه ای درست” گفت: Vivek کومار مدیر عامل پرشی هند است.

به موفقیت خوبی نظارت از اهمیت زیادی برخوردار است و همچنین یکی از قویترین مناطق که مردم دچار سوء تفاهم به عنوان آموزش. یک مربی کسی است که شما می توانید نگاه کردن به در هر نقطه در زندگی خود را از نظر حرفه ای و شخصی پشتیبانی می کند. آنها می تواند تسهیل موفقیت خود را در زندگی حرفه ای خود را و فراتر از آن.’

همچنین بخوانید: Black Lives Matter: A یادآوری است که جهان نیاز دارد

کومار معتقد است “مفهوم مشاوره همواره در وجود این مردم درک درستی از نظارت است هنوز مشخص نیست. اکثر حرفه ای ها نمی بینیم و انتظار می رود رشد در حرفه خود را به عنوان آنها دست بر روی یکی از جنبه های بسیار مهم در skilling سفر است که آموزشی و یادگیری از تجربیات و دنیای واقعی آموخته های خود را به مربیان. آن را نیز یک واقعیت است که اختصاص داده شده مربیان خواهد شد که حمایت از یکی در طول مسیر شغلی سخت برای شناسایی.”

بررسی گسترده تأکید گم شده ارتباط بین حرفه ای ها و حرفه ای خود را با اهداف و میسازد تاکید بر آموزشی بودن بخش قابل توجهی از موفقیت در طول زندگی حرفه ای خود را.

صحبت در مورد بررسی Dipanjan سرکار SME و اطلاعات علم سرب در اراضی تسخیر شده در ساحل گفت: “… بررسی نکات برجسته یک مشکل مهم در ارتباط با پیشرفت شغلی; متناوب 41.9 درصد از پاسخ دهندگان تاکید کرده اند ‘عدم دسترسی به یک مربی حرفه ای’ به عنوان یک دلیل مهم است که نگه داشته آنها را از دستیابی به مورد نظر خود را رشد حرفه ای. مربی می تواند عمیقا افزایش mentee است مسیر شغلی آنها ارائه ثروت از دانش و تجربه و راهنمایی که می تواند کمک به آنها را از طریق به چالش کشیدن بار مانند این. در این صنعت استعداد تقاضا برای مشاغل از راه دور ادامه خواهد داد به رشد و روند جدید ایجاد خواهد شد فرصت های جدید است. به عنوان با تجربه و مربیان ما دیدن نشانه ای روشن است که آموزش آنلاین تکمیل با 1:1 آموزشی برنامه می تواند کمک به mentees دیدار خود را با اهداف شغلی است. استخدام در فن آوری های نوظهور (DS, AI/ML, DA, UI/UX) در اینجا به ماندن و داشتن یک مربی که در حال حاضر یک متخصص در این زمینه تجهیز می تواند mentees به باقی می ماند در بالای بازی خود را.” (IANS)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im