سکته مغزی مرتبط Covid-19 بالاتر مرگ و میر می گوید: تحقیقات

An تیم بین المللی از محققان نشان داده است که حاد سکته مغزی ایسکمیک (AIS) مربوط به Covid-19 شديدتر است منجر به بدتر کاربردی نتایج و همراه است با افزایش مرگ و میر.

برای مطالعه منتشر شده در سکته مغزی: مجله انجمن قلب آمریکا این پژوهشگران تجزیه و تحلیل داده ها در بيماران مبتلا به Covid-19 و AIS درمان در 28 مراکز بهداشت و درمان در 16 کشور در این سال است.

Follow us on Facebook برای دریافت آخرین اخبار به روز رسانی از ما!!

آنها آنها را نسبت به بیماران بدون Covid-19 از حاد سکته مغزی رجیستری و تجزیه و تحلیل از لوزان (اختری) رجیستری از سال 2003 تا سال 2019.

این تیم تحقیقاتی به دنبال تعیین ويژگیهای بالينی و پيامد بيماران مبتلا به Covid-19 و AIS.

با توجه به مطالعه بین ژانویه 27 آوریل تا 19 این ماه وجود دارد 174 بیماران بستری با Covid-19 و AIS. هر بیمار با AIS همسان شد و نسبت به غیر Covid-19 AIS بیمار بر اساس مجموعه ای از پیش مشخص شده عوامل از جمله سن و سکته مغزی, عوامل خطر.

تحلیل نهایی شامل 330 نفر در کل. در هر دو گروه بیمار سکته مغزی و شدت تخمین زده شد با موسسه ملی بهداشت و درمان سکته مغزی مقیاس (NIHSS) و در نتیجه سکته مغزی مورد بررسی قرار گرفت توسط modified Rankin نمره (mRS).

Strokes linked to Covid-19 more severe with higher mortality
این تیم تحقیقاتی به دنبال تعیین ويژگیهای بالينی و پيامد بيماران مبتلا به Covid-19 و AIS. Pixabay

زمانی که AIS بیماران مبتلا به این بیماری بودند در مقایسه با غیر COVID-19 بیماران این مطالعه نشان داد که بیماران مبتلا به رمان coronavirus تا به حال بیشتر شدید و سکته مغزی است.

این یافته ها همچنین نشان داد که Covid-19 بيمار در معرض خطر بالاتر برای معلولیت شدید بعد از سکته مغزی و Covid-19 بيمار بیشتر احتمال دارد به مرگ از AIS.

محققان اشاره کردند متعددی وجود دارد که پتانسیل توضیحات برای ارتباط بین Covid-19-مربوط به سکته مغزی و افزایش شدت سکته مغزی: افزایش سکته مغزی شدت در پذیرش در COVID-19-مربوط به بیماران مبتلا به سکته مغزی در مقایسه با غیر COVID-19 همگروهی ممکن است توضیح بدتر نتایج محققان گفتند.

همچنین بخوانید: قند خون بالا را افزایش می دهد Covid-19 خطر مرگ: مطالعه

گسترده چند سیستم عوارض Covid-19 از جمله سندرم زجر تنفسی حاد قلبی آریتمی حاد قلبی آسیب شوک, آمبولی ریوی, توليد سيتوکين سندرم و عفونت ثانویه احتمالا کمک بیشتر به نتایج بدتر از جمله بالاتر مرگ و میر در این بیماران است.

“ارتباط برجسته نیاز فوری برای مطالعات با هدف کشف مکانیسم های زیر بنایی است و مربوط به prehospital سکته مغزی آگاهی و در بیمارستان حاد سکته مغزی مسیر در طول زمان و آینده بیماری های همه گیر” نویسندگان این مطالعه نوشت. (IANS)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im