Rani Lakshmibai Balidan Divas: داستان بی باک ملکه هند

تیاو سالگرد مرگ ‘جانسی ki Rani” یا Rani Lakshmibai Balidan Divas است در ژوئن 18. امروز که ما به یاد داشته باشید که ملکه شجاعت و یکی از چهره های پیشرو در هند شورش 1857 بیایید نگاهی به سفر خود را از زندگی است.

او یک couragious که ایستاده بود و برای او حقوق و پادشاهی او و برای همیشه باقی می ماند در تاریخ هند. او بی باک خانم که نمی ایستادگی کردن به کسی. Subhadra Kumari Chauhan مشهور شاعر هندی نوشت: شعر از 126-خطوط مورد Lakshmibai بود که تحت عنوان ‘جانسی Ki Rani’.

Rani Lakshmibai متولد شد و در 19 نوامبر سال 1828 در بنارس (در حال حاضر بنارس). در اوایل سن او شناخته شده به عنوان Manikarnika یا مانو. مادر او گذشت در سنین چهار و پدرش Morepant Tambe پس از نقل مکان به Bithoor به زندگی با پسر عموی خود که یک سابق Peshwa (یا نخست وزیر) در Maratha امپراتوری.

دنبال NewsGram در Instagram برای خودتان نگه دارید به روز شد.

Rani Lakshmibai Death Anniversary
تصویر بالا نشان می دهد زادگاه Rani Lakshmibai. Wikimedia Commons

او دوران کودکی اصحاب بودند 2 پسران از حدود سن او Tantia Tope و Peshwa باجی رائو دوم به تصویب رسید پسر Nanasahib. او صرف دوران کودکی خود را همراه با آنها را در همه فعالیت های خود را که آیا آن را شمشیربازی یا سنتی ژیمناستیک و یا تیراندازی. اسب سواری اتفاق افتاده بود مورد علاقه خود را در میان همه.

حتی بعدها او به اسب های ویژه نام. به عنوان سفارشی بود هنگامی که او را در سنین نوجوانی مانو ازدواج کرده بود به Gangadhar رائو مهاراجه از جانسی. او Rani Lakshmibai شناخته شده در پادشاهی کوچک برای او عادت سواری بین کاخ و معبد ترجیح می دهند او اسب — Sarang, Badal و Pavan — به palanquin می گوید آنو کومار در مقاله خود را برای هند اکسپرس.

انگلیسی کمپانی هند شرقی بود و به آرامی مصرف بیش تر سرزمین و امپراطوری. جانسی بود که در واقع در قلب هند و دسترسی به غرب و شمال بود در مناظر از Britishers.

Maharaja از جانسی, شوهرش درگذشت در سال 1853 به دلیل که انگلیسی استاندار خداوند دالهوسی حاضر به رسمیت شناختن حقوق Lakshmibai یا او به تصویب رسید پسر Damodar رائو به جانسی. Lakshmibai تصمیم به اقدام علیه این.

Rani Lakshmibai Death Anniversary
پس از یک مبارزه سخت به Britishers, Rani Lakshmibai کشته شد در 17 ژوئن 1988. Wikimedia Commons

همچنین بخوانید: برج ایفل بازگشایی پس از طولانی ترین بسته پس از جنگ جهانی دوم

او دوران کودکی اصحاب Nanasahib و Tantia Tope شد و در حال حاضر در برابر حکومت بریتانیا به عنوان آنها در تلاش برای محروم Nanasahib از حقوق بازنشستگی خود را. یک مقاومت شدید قرار داده تا با این سه نفر از دوستان که سوخت مبارزه با انگلیسی ها در سال 1857.

قیام آغاز شده توسط سربازان در برجرا (در حال حاضر Barrackpur در بنگال غربی) شد اولین جنگ استقلال در برابر حاکمان در هند. آن را در زمان بیش از یک سال برای انگلیس به سرکوب آن را در یک عملیات که در آن Lakshmibai و بسیاری دیگر جانشان را از دست دادند. برای او شجاعت در برابر استعمارگران و شهادت برای کشور Lakshmibai همچنان به عنوان یک مدل نقش می گوید آنو کومار در مقاله خود را برای هند اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de