جو و چاودار Brans مصرف ممکن است باعث کاهش التهاب کبدی, افزایش وزن

Wمورچه برای از دست دادن وزن? به عنوان خوانده شده. محققان دریافته اند که مصرف فیبر در رژیم غذایی از جو و چاودار brans افزایش رشد میکروب های مفید در روده ها و کاهش التهاب کبدی.

علاوه بر این رژیم غذایی حاوی جو یا گندم سبوس نشان داده شده است برای کاهش وزن به دست آورید. اثرات جو و چاودار شد تا حدودی متفاوت اما هر دو مفید برای سلامتی.

برای مطالعه منتشر شده در Molecular Nutrition & Food Research تیم تحقیقاتی از دانشگاه شرقی فنلاند VTT ویژگی های مرکز تحقیقات فنلاند با همکاری دانشگاه هنگ کنگ است.

دنبال NewsGram در Instagram برای خودتان نگه دارید به روز شد.

فواید جو, چاودار و سایر غلات محصولات شده اند به طور گسترده ای مورد مطالعه قرار گرفته و استفاده از آنها همراه بوده است با کاهش التهاب و بهبود قند و ليپيد بافت چربی سوخت و ساز بدن انسان و حیوانات, تحقیقات تجربی.

Oats, rye bran may reduce weight gain, hepatic inflammation
جو چاودار و سایر غلات کامل محصولات مرتبط شده اند به کاهش خطر ابتلا به چاقی است. Pixabay

علاوه بر این, آنها مرتبط شده است به کاهش خطر چاقی و سندرم متابولیک بیماری های قلبی عروقی و دیابت نوع 2. های مختلف در رژیم غذایی الیاف نیز شناخته شده اند متفاوت اثرات بهداشتی.

در این مطالعه تیم تحقیقاتی می خواستم به بررسی تفاوت در متابولیت های تولید شده توسط microbiota روده و تعاملات خود را با میزبان سوخت و ساز بدن در پاسخ به مکمل با جو دو سر و سبوس چاودار الیاف.

مطالعه روی حیوانات آزمایش طی آن موش تغذیه می شدند به چربی بالا, رژیم غذایی غربی برای 17 هفته. دو گروه تغذیه شدند همان رژیم غذایی غنی شده با 10 درصد یا جو یا گندم سبوس.

در میان های مختلف میکروبی روده متابولیت های این مطالعه با تمرکز بر کسانی که به خصوص مربوط به توسعه بیماری کبد چرب است که اغلب همراه با چاقی است. بنابراین متابولیت های میکروبی مورد بررسی قرار گرفتند و با اندازه گیری cecal کوتاه اسیدهای چرب با زنجیره (SCFAs), مسیری ايلئوم و مدفوع اسیدهای صفراوی و بیان ژن های مرتبط با متابولیسم تریپتوفان.

Oats, rye bran may reduce weight gain, hepatic inflammation
غلات کامل محصولات مرتبط شده اند به کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2. Pixabay

همچنین بخوانید: زنان دچار گرگرفتگی شبانه احتمال ابتلا به حملات قلبی

این یافته ها نشان می دهد که هر دو brans باید از این ظرفیت برای ایجاد یک محیط زیست مطلوب در روده با حمایت از رشد میکروب های مفید.

هر دو سبوس الیاف پیشرفته تولید SCFAs منجر به بهبود روده صداقت و کاهش التهاب کبد است. “علاوه بر این هر دو جو و چاودار مکمل نشان داده شده است به کاهش وزن همراه با یک رژیم غذایی با چربی بالا” نویسندگان اشاره کرد. (IANS)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im