زندگی بهتر در هیئت مدیره: چگونه می توان زیبا charcuterie و پنیر پلاتر

برای صدها سال اروپا برخوردار بوده اند charcuterie و پنیر تخته. آنها همچنین تبدیل شدن به یک عامل اصلی آمریکایی ناهار خوری و سرگرم کننده است.

یک میان وعده رویای عاشق این تخته گرفته اند در زندگی خود را. سادگی تنظیم مواد غذایی در آشپزخانه هیئت مدیره برش تبدیل شده است کاملا استادانه درست شده و آن را گسترش فراتر از گوشت و پنیر.

شواهد و مدارک است که بیش از همه سایت های رسانه های اجتماعی از foodies.

وجود دارد مدیترانه تخته های پوشش داده شده با دلمه برگ انگور ریزه اندام سیخ کباب از گوشت حموس بابا ganoush و پیتا.

وجود دارد ساندویچ تخته تاکو تخته صبحانه تخته — تمام معنا برای چرای; رسمی ناهار خوری با سرعت خود را در حالی که لذت بردن از هر شرکت دیگر.

بیشتر: قیمت گوشت رو شما آبی است ؟ این گیاه بر اساس دستور العمل های شما می توانید ذخیره سبز

و: ما با ارسال یک استروئ آشپز در آشپزخانه حمله و نتایج خوشمزه بود

علی اشتراوس صاحب چرا هاوس در کیپ کرال حتی ایجاد و ارائه صبحانه تخته. او لایه های آنها با مینی پنکیک گرمسیری ماست parfaits و پنیر و توت و همه چیز مورد نیاز برای mimosas.

متولد در فورت مایرز اشتراوس پدر از اتریش که در آن پدربزرگ و مادربزرگ او هنوز هم زندگی می کنند. آنها در حال قصابی. او خود را صرف تابستان با آنها یادگیری در مورد دست گردد گوشت و شراب.

“من همیشه در اطراف مواد غذایی و شراب” استراوس می گوید. “من دوست دارم تجربه از صرف وقت با دوستان و خانواده چرای بیش از یک صفحه گرامافون بودن در لحظه است.”

از طریق چرای Haus او کمک می کند تا دیگران لذت بردن از همان تجربه گر چه هنر سفارشی تخته جعبه و کل چرا جداول. استروس با استفاده از به عنوان بسیاری از محصولات محلی به عنوان امکان پذیر است. همه از او مواد می گردد در ایالات متحده است.

مثل اشتراوس کریس, Thornhill, اول, ایجاد, زیبا charcuterie تخته برای دوستان و خانواده خود را قبل از ساخت یک کسب و کار آن است. Thornhill صاحب یک چرای صفحه در ناپل.

“من از یک محل که در آن مواد غذایی برابر است با عشق. آن را به ارمغان می آورد مردم با هم” Thornhill می گوید. و در مورد تابلوهای “وجود دارد بسیاری از لایه های مختلف به آنها. به همین دلیل آنها جذاب است.”

در آب و هوای فعلی که در آن بسیاری از انتخاب را به صرف زمان بیشتری را در خانه به جای رفتن محبوبیت او تخته سر به فلک کشید است.

“مردم ولع مصرف برای برخی از نوع معاشرت در حالی که تلاش می شود به لحاظ اجتماعی آگاه” Thornhill می گوید. “آنها انتخاب کوچکتر تجمعات و تخته های طبیعی مناسب است.”

کریستین Hileman است پنیر دلال یا کشک nerd به او محبت اشاره به در طلایی پوست پنیر و شراب در جنوب فورت مایرز. فروشگاه سهام برخی از 80 پنیر و همچنین شراب و صنعتگر درمان گوشت از ایالات متحده آمریکا تولید کنندگان.

معروف برای ایجاد هر دو در محل و برو پنیر و charcuterie تخته Hileman ارائه می دهد چند راهنمایی برای قرار دادن یکی هم در خانه.

بیشتر: طلایی پوست پنیر و شراب باز می شود در فورت مایرز

پنیر

“پایه سه: یک پنیر نرم پنیر و سپس چیزی بیشتر منحصر به فرد و یا یک کمی متفاوت است. من می خواهم به استفاده از قرمز جادوگر” Hileman می گوید از فلفل قرمز مالیده و پنیر شیر گاو با پوست قرمز. “این creamier از Gruyere و سخت برای پیدا کردن است.”

گوشت

“انتخاب گوشت برای تکمیل پنیر. مثلا chorizo قوی تر از جنوا شما نمی خواهید آن را به فتح و غلبه ظریف تر پنیر.”

افزودنیهای پیشنهاد شده

یک تخته تعادل رنگ و طعم. “شما می خواهید برای پیدا کردن یک تعادل و تعامل با تمام عطر و طعم پروفایل. چیزی اسیدی مانند cornichons یا ترشی. زردآلو را خوب تنگ و رنگ بزرگ. برای brie و پنیر گودا را اضافه کنید چیزی شیرین مانند لانه زنبوری.”

مجمع

اگر شما لازم نیست که بیش از اندازه هیئت مدیره برای یک پایه استفاده کوچکتر در کنار هم. درز را می توان تحت پوشش قرار دادن استراتژیک از مواد غذایی و یا به سادگی پوشش با کاغذ, که همچنین موجب صرفه جویی در پاکسازی.

محل اقلام بزرگتر مانند گوشت و پنیر و ترتیب آنها را در گروه.

برش پنیر در قاچ نازک مستطیل یا ساده بدونیم. پنیر آسان تر است به قطع زمانی که سرد اما باید خدمت در درجه حرارت اتاق. ترک پنیر را از یخچال حدود یک ساعت قبل از سرو; پوشش با یک پارچه مرطوب به نگه داشتن آنها را از خشک شدن.

درمان گوشت نیز باید در خدمت در درجه حرارت اتاق. دریافت خلاق و فن, برابر و یا رول آنها را.

لایه در کاسه های کوچک از نرخهای + خردل و عسل یا مربا برای عطر و طعم اضافه شده و ابعاد.

قرار دادن سبزیجات در اطراف نرخهای است که با آنها باید زوج. سبزی میله های خوبی برای پر کردن فضاهای بزرگتر هستند بنابراین کراکر (ارائه بیش از یک نوع) و میوه ها هر دو خشک و تازه. باقی مانده شاهد می تواند با آجیل یا دانه.

شراب

در هنگام انتخاب شراب خود را برای مطابقت با تخته وجود دارد همه نوع از گزینه های رانده شده توسط شدت از گوشت و پنیر و موارد دیگر در حال خدمت.

شراب گازدار هستند و تقریبا همیشه با شدت بهم زدن غوطه دادن تشکر به اسید و در اکثر موارد میوه. این دو عنصر برش از طریق چربی و نمک charcuterie و پنیر.

Biltmore و مستغلات Blanc de Noir (30 دلار) است خشک با طعم توت فرنگی, تمشک حتی برخی از هندوانه. این دوست داشتنی صورتی روشن با بسیاری از حباب های ریز و آن را آه-تا جشن.

کالیفرنیا sauvignon blancs نیز به خوبی کار می کنند مانند شهاب ثاقب ($15). جدید 2019, قدیمی, توازن میوه و اسید است که ستوده با شور میوه و مرکبات و ادویه در پایان برساند.

در رده دوباره فکر می کنم بالاتر اسید و میوه شیرین است; بوته مالبک سبک cabernet sauvignons و مخلوط به خوبی کار می کنند.

در سال 2017 بلوک نویسنده مالبک ($18) یک مثال خوب آن رسیده میوه های قرمز یا جرارد برتراند Grand Terroir Tautavel 2016. این شراب فرانسه است که ترکیبی از grenache, syrah و carignan; مخملی و تازه (17 دلار).

نه که شما هرگز نیاز به بهانه ای برای کنار هم قرار دادن و یا خرید یک پنیر مدیره, با این حال, اگر شما به دنبال برای یک روز ملی پنیر در روز است.

جینا توس می نویسد: در مورد غذا و شراب را به اخبار مطبوعات و در thebirchbeat.blogspot.com. به دنبال او را به عنوان @ginabirch در توییتر و پیدا کردن خود را در Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de