دانستن بیشتر در مورد هندو Samrajya Diwas جشن در ژوئن 4

1333303661_1332172807_sambhaji_maharaj

توسط Sanket Jain

آتش آن سوخته است در ذهن کودک هرگز, نتیجه کارهای خوب و نه راه مبارزه و روزهای تاریکی را یکی ایجاد خود را توانا و قبیله که می ایستد در جا خوب برای صدها سال پشت سر گذاشتن میراث.

Chhatrapati Shivaji Maharaj یکی از بهترین حاکمان که ساخته شجاع تلاش برای ایجاد Maratha قبیله است که تجسم کامل از انرژی و زنده دلی. بسیاری از مردم بی اطلاع هستند و از ایده های بزرگ که اجرا شد برای اولین بار توسط Shivaji Maharaj و بسیاری از آنها وجود داشته باشد تا تاریخ.

که در آن دانش آموزان را فقط شنیده ام از نام رامایانا و Mahabharathaشیواجی مطالعه آنها را به دقت و با الهام از آنها را برای شروع فرآیند تغییر که همه رو ستاره زده. معمولا در سن 16 دانش آموزان را شجاعت به بازدید از یک تپه قلعه و بازحمت حرکت کردن برای اولین بار در زندگی خود را. Shivaji Maharaj اسیر قلعه از Torna بود که در زیر چنگال بیجاپور پادشاهی فقط در سن 16. این است که چگونه زندگی خود را آغاز کرد!

Shivaji Maharaj ساخته شده است یکی از بهترین سیستم های اقتصادی آن دوره. Rawlinson نقل

“مانند این رزمندگان بزرگ-ناپلئون است آشکار مثال-شیواجی نیز یک مدیر بزرگ برای کیفیت است که رفتن را قادر به به طور کلی کسانی هستند که مورد نیاز توسط سازمان موفق و دولتمرد.”

سیستم اقتصادی و درآمد

که در آن نقطه از زمان تمام افسران داده شد Jagirs (فئودالی اعطای زمین). شیواجی برای اولین بار بود که در تمرین و او شروع به پرداخت تمام افسران در نقدی که تبدیل به یکی از بهترین تصمیمات. به منظور جلوگیری از این عمل از فساد او تقسیم پادشاهی را به 4 قسمت و هر قسمت تا به حال یک نایبالسلطنه. همه از این استان تا به حال تعدادی از زیر بخش به نام pranths.

این Zamindars و Deshmukhs استفاده می شود به وضع مالیات بر کشاورزان شیواجی داد تا این عمل است. دولت در برخورد با کشتکار به طور مستقیم و زمین اندازه گیری شد و با استفاده از یک میله به نام Kathi.

تحمل همه ادیان

Shivaji Maharaj در نظر گرفته شده است به یک هندو و Maratha حاکم است که کاملا متفاوت از واقعیت است. وجود دارد بسیاری از مسلمان افسران در ارتش خود و او تا به حال هرگز هر بیمار احساس نسبت به هر دین است. از سوی دیگر برخی از دشمنان او بودند هندوها. رستم-من – Zamani از Rajapur دوست نزدیک بود و شیواجی و او مجازات Doroji یکی از ژنرال های خود را که اسیر Rajapur. او کسی است که کمک به احیای همه چیزهای خوب در فرهنگ هندو و لغو بسیاری از جنبه های.

پدر, هندی, نیروی دریایی

با وجود داشتن برخی از بهترین امپراطوری هند حاکمان هرگز ساخته شده است یک نیروی دریایی خود را. Shivaji Maharaj برای اولین بار به ساخت یک نیروی دریایی و با توجه به آن او شناخته شده است به عنوان پدر هند نیروی دریایی. او تاسیس یک نیروی دریایی با توپ نصب شده بر روی کشتی. قلعه از Sindhudurg کامل paragon از نیروی دریایی اطلاعاتی که او در اختیار. پس از در اختیار داشتن 8 تا 9 قلعه در دکن او شروع به تجارت با بازرگانان خارجی.

ارج نهادن به زنان و رحمت به اسیران جنگی

شیواجی یکی از معدود حاکمان که درمان هر دو مردان و زنان به همان اندازه. حکومت خود را می تواند به عنوان تعریف این اصطلاح از موافقت برای زنان است. Maratha ارتش دستگیر بسیاری از قلعه ها و شهرها, اما همه زنان فرستاده شد بازگشت امن با افتخار.

اسیران جنگی بودند تحت درمان با احترام توسط Shivaji Maharaj. استقبال از او با افرادی که آماده بودند برای پیوستن به Maratha ارتش و هرگز قضاوت هر کسی بر اساس خود را میراث و فرهنگ است.

میهن پرستی و ناسیونالیسم

شیواجی بود نه خود خواه با بیش از متورم حس گسترش پادشاهی خود را. مانند Chanakya شیواجی بیش از حد خواب از ایالات هند است. او کاملا خوب با دیگر پادشاهان و مخالف خارجی حاکمان. شیواجی بود که پاک و دور از مغول که حکومت این کشور برای چند دهه. Chatrasal Bundela الهام گرفته شده بود Shivaji Maharaj و Bundela ایجاد پادشاهی خود را در راجستان.

کارآمد حکومت

شورای حکومتی از Shivaji Maharaj بود تقسیم به 8 بخش است.

Peshwa– او پس از رفاه تمام متحده است.

Amatya– او پس از نگاه مالی از پادشاهی و مسئول تمام مالیات و مناسب خود مجموعه است.

Wakia Nawis– او استفاده می شود به نگه داشتن یک مسیر از حوادث که اتفاق افتاده در دادگاه و در جلسات.

Samant– او مسئول همه امور خارجه و مسئول مراقبت از مهمانان خارجی و سفرای.

Sachiv– او اطمینان می داد که همه دستورات اجرا شد با دقت و در سمت راست به صورت جدی.

پاندیت رائو– او به طور کلی مذهبی سر و نگاه پس از مراسم مذهبی در این کشور پادشاهی.

Nyayadish– او مسئول نظامی مدنی و عدالت است.

Senapati– او استخدام افسران برای Maratha ارتش و مسئول حفظ همه آنها.

اینها فقط چند نکته در مورد Shivaji Maharaj. مبدل در سایه Maratha یا یک هندو حاکم Shivaji Maharaj شد به مراتب بیشتر از آنچه که ما او را درک. او هرگز قضاوت در مورد هر دین و همواره مورد احترام همه مردم است.

زندگی خود را با الهام از هزار نفر از حاکمان اما ما باید از خودمان بپرسیم یک سوال:

آیا ما می توانیم فراتر از تعصبات و قضاوت ما ایجاد هرگونه خط کش? پاسخ و زندگی Shivaji Maharaj افت خواهد کرد شما را در رویای زیر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im