ISKCON شکایت Shemaroo گوش و حلق و کمدین Surleen Kaur برای اهانت به آیین هندو و Sanatan دارما

Sanskrit
زبان سانسکریت در نظر گرفته شد به عنوان ‘DEV BHASHA’ یا ‘DEVAVANI. Pixabay

توسط AAYUSH

سانسکریت یکی از قدیمی ترین زبان شناخته شده برای بشر است و همچنین اعتقاد بر این بود که منظم ترین و ویژگی های زبان از همه است. آن است که همچنین به عنوان مادر همه زبان ها است و تنها زبان است که در قرآن توابع و مراسم هندوها به عنوان آن را همواره به عنوان زبان مقدس از دین و خدایان است. زبان سانسکریت مانتراها که خوانده در ترکیب با صدای ارتعاشات یک اثر خاص در ذهن و روان فرد می شود.

زبان سانسکریت است که این خودرو که از طریق آن ما خوش شانس بوده که به استعداد باشد و با این عفيف اوپانیشادها, Bhagvat گیتا و دو حماسه رامایانا و مهاباراتا. آن است که تنها زبان است که در قرآن توابع و مراسم هندوها به عنوان آن را همواره به عنوان زبان مقدس از دین است. زبان سانسکریت مانتراها که خوانده در ترکیب با صدای ارتعاشات یک اثر خاص در ذهن و روان فرد می شود.

10 حقایق جالب در مورد زبان سانسکریت

 

زبان سانسکریت که خوانده است کمتر از یک ملودی زیبا توسط یک رمز و راز در خود دارد. در اینجا 10 حقایق جالب در مورد زبان سانسکریت.

1. زبان خدایان

زبان سانسکریت در نظر گرفته شد به عنوان ‘DEV BHASHA’ یا ‘DEVAVANI’ زبان خدایان باستان سرخپوستان. این اسکریپت به نام DEVNAGARI که به معنی استفاده می شود در شهرستانها از خدایان است. آن را اعتقاد بر این بود که تولید شده توسط خدا برهما که گذشت آن را به Rishis (فرزانگان) زندگی در سرزمین آسمانی که پس از ابلاغ این همان زمینی خود را به شاگردان از جایی که آن را گسترش بر روی زمین است.

Sanskrit
زبان سانسکریت زبان قدیمی ترین زبان و بسیاری از زبان های دیگر گرفته شده از آن است. Vedicfeed

2. قدیمی ترین زبان در جهان

زبان سانسکریت است که تصور می شود یکی از قدیمی ترین زبان ها در جهان است. وداها قدیمی ترین متون موجود در هر زبان نوشته شده بود در زبان سانسکریت. اولین شکل از سانسکریت به زبان سانسکریت ودایی است که تقریبا در سراسر 1500B.C یک دوره زمانی که دانش پذيرفت به صورت شفاهی و از طریق نسل ها.

3. نوآورانه زبان

قدیمی و در عین حال بسیار فنی و سیستماتیک زبان جهان است. زیر تحقیق, گزارش داده شده توسط دانشمند ناسا ریک بریگز, زبان سانسکریت یکی از مناسب ترین زبان برای کامپیوتر. آن در نظر گرفته می شود بسیار کارآمد در ساخت الگوریتم.

4. یک زبان بدون پیش فرض اسکریپت

زبان سانسکریت نیست که یک “پیش فرض” اسکریپت (مانند Devanagari – هندی) تا همین اواخر یعنی کمتر از 200 سال به عقب. نوشته شد توسط هر کس که در منطقه ای اسکریپت از منطقه خود در بیش از دو دوجین اسکریپت. این ممکن است آن را به زبانی که نوشته شده است در تعدادی از اسکریپت.

زبان سانسکریت فرهنگ حال و بی میلی نسبت به نوشتن و این حداقل برای ادامه یک هزاره قبل از اولین متون بودند گذراند. در عین حال وجود دارد به عنوان بسیاری از 30 میلیون سانسکریت خطی با حدود 7 میلیون نسخه خطی حفظ در خود هند. این دقیقا به این معنی است که این قدر از کار در زبان سانسکریت پیشی که از یونانی و لاتین با هم قرار داده!

5. زبان سانسکریت روزنامه ها و رادیو

زبان سانسکریت روزانه اخبار و روزنامه ها وجود دارد و حتی امروز. این زبان بیش از 90 هفته نامه fortnightlies و quarterlies منتشر شده در سراسر هند است. گجرات آغاز انتشار Vartman Patram و Vishwasya Vrittantam پنج سال به عقب و یک all India Radio پخش شده است اخبار روزانه در زبان سانسکریت یک بار در روز از سال 1974. ‘Sudharma’ روزنامه منتشر شده است از میسور یک شهر تاریخی در کارناتاکا هند است. از آن شده است در حال اجرا از سال 1970 و در حال حاضر در دسترس آنلاین به عنوان یک e-paper.

Sanskrit
حتی اگر زبان سانسکریت است و در عین حال آن را بسیار فنی و سیستماتیک. Pixabay

6. زبان سانسکریت صحبت hamlets

هنوز هم وجود دارد بسیاری از روستاها در هند که در آن زبان سانسکریت است که هنوز هم به زبان اصلی از ارتباطات است. روستاییان نیز اصرار بازدید کنندگان صحبت کردن در زبان سانسکریت با آنها. گفتگوی بورسی, سلام نزاع در خیابان های آموزش – این همه در زبان سانسکریت اینجا.

7. معنوی زبان

کلمه “سانسکریت” است که ترکیبی از دو واژه – “Sanskar” و “Krit’; “Krit” به معنی “تلقین” و “Sanskar” به معنی “جوهر ارزش های اخلاقی’. در نتیجه زبان سانسکریت به معنی زبان است که ظرفیت به تلقین ارزش های عالی در یک فرد خود.

8. بسیار متنوع زبان

زبان سانسکریت قدرت به چیزی می گویند با استفاده از حداقل مقدار از کلمات. متعدد وجود دارد مترادف برای هر کلمه هر کدام معنای خاص در زبان سانسکریت. مثلا یک کلمه ساده مانند فیل در حدود یک صد مترادف است. زبان انگلیسی تنها یک کلمه برای عشق, زبان سانسکریت است 96.

زبان سانسکریت شگفت انگیز ثروت از کلمات و مترادف به تطبیق پذیری عالی. آن را در واقع بیش از 70 کلمات برای آب که در آن زبان انگلیسی است فقط یکی. شگفت آور زبان سانسکریت بیش از 122 کلمات برای اقدام به رفتن هر یک با معنای خاص.

9. استاد آواشناسی

زبان سانسکریت است که شاید یکی از دقیق ترین زبان در تلفظ. آن را می سازد استفاده از 49 نوع از تلفن های موبایل است که تلفظ از انواع مختلف از کلمات بسیار متمایز است. توجه اختصاص داده شده به قواعد آواشناسی و زبان شناسی در زبان سانسکریت بوده است و سابقه تا قرن 20th.

10. افزایش قدرت مغز

زبان سانسکریت نیز ثابت شده است برای کمک به در گفتار درمانی. تحقیقات نشان می دهد که یادگیری زبان باعث بهبود عملکرد مغز و دانش آموزان بهبود تحصیلی آنها بهتر علائم در افراد مانند ریاضیات و علوم است که برخی از افراد پیدا کردن دشوار است. به این دلیل است که زبان سانسکریت افزایش قدرت حافظه و تمرکز.

همچنین بخوانید: احیای اقتصاد هند: ساعت مودی در حال انجام کار خود را چه در مورد دیگران ؟

جیمز مدرسه راهنمایی در لندن ساخته شده است که زبان سانسکریت اجباری. دانش آموزان این مدرسه در میان تریلر در زمینه های مختلف و در سراسر جهان امتحانات سال پس از سال است. برخی از مدارس در ایرلند نیز ساخته شده اند سانسکریت اجباری. (VedicFeed)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im