قند خون بالا را افزایش می دهد Covid-19 خطر مرگ: مطالعه

Covid-19 بيمار مبتلا به قند خون غیر طبیعی بالا در افزایش خطر ابتلا به عوارض شدید و بیش از دو بار به عنوان به احتمال زیاد به صورت مرگ, محققان هشدار می دهند.

مطالعات قبلی ثابت شده است که hyperglycaemia (غیر طبیعی قند خون بالا) است که در ارتباط با افزایش خطر مرگ و میر در پنومونی اکتسابی و سکته مغزی و حملات قلبی تروما و جراحی در میان دیگر شرایط.

اما یک ارتباط مستقیم بین قند خون ناشتا (FBG) سطح در ورود به بیمارستان و نتایج بالینی از Covid-19 بیماران بدون تشخیص دیابت شده است به خوبی تاسیس شده است.

دنبال NewsGram در توییتر به ماندن بگیرید به روز در مورد اخبار جهان.

“این مطالعه نشان می دهد برای اولین بار که بالا FBG در پذیرش به طور مستقل در ارتباط با افزایش 28 روز و درصد مرگ و میر در بیمارستان با عوارض Covid-19 بيمار بدون قبلی تشخیص دیابت” نویسندگان این مطالعه از دانشگاه Huazhong در چین نوشت.

High blood sugar ups Covid-19 death risk: Study
مطالعات ثابت شده است که غیر طبیعی قند خون بالا همراه است با افزایش خطر مرگ و میر در حملات قلبی و دیگر شرایط. Pixabay

برای یافته های منتشر شده در مجله Diabetologia این تیم تحقیقاتی به بررسی ارتباط بین FBG در پذیرش و 28 روز و میر Covid-19 بيمار بدون که قبلا تشخیص داده شده دیابت در دو بيمارستان.

این مطالعه به صورت گذشته نگر مورد بررسی همه متوالی Covid-19 بيمار شناخته شده و نتیجه در 28 روز و FBG اندازه گیری در پذیرش از 24 ژانویه تا فوریه 10 در دو بيمارستان مستقر در ووهان چین.

دموگرافيک و بالينی اطلاعات 28 روز نتایج در بيمارستان عوارض و CRB-65 نمرات Covid-19 بيماران در دو بيمارستان مورد آناليز آماری قرار گرفت.

CRB-65 نمره است یک اقدام موثر برای ارزیابی شدت پنومونی است و بر اساس چهار شاخص: سطح سردرگمی تنفسی میزان فشار خون سیستولیک یا دیاستولیک فشار خون و سن.

در مجموع 605 Covid-19 بيمار از جمله 114 که در بیمارستان درگذشت.

نتایج نشان داد که بیماران در بالاترین FBG گروه بودند 2.3 برابر بیشتر احتمال دارد به مرگ از کسانی که در پایین ترین معنی داری نتیجه.

کسانی که در میانه (پیش دیابت) FBG گروه شد 71 درصد بیشتر احتمال دارد به مرگ از کسانی که در بالاترین گروه اگر چه این نتیجه تنها مرزی آماری اهمیت است.

داده ها همچنین نشان داد که مردان بودند و 75 درصد بیشتر احتمال دارد به مرگ از زنان و بيماران مبتلا به بالاتر CRB65 نمرات (و در نتیجه بدتر ذات الریه) نیز در معرض خطر بالاتر مرگ و میر است.

High blood sugar ups Covid-19 death risk: Study
داده ها همچنین نشان داد که مردان بودند و 75 درصد بیشتر احتمال دارد به مرگ از زنان است. Pixabay

هنگامی که به دنبال در FBG و CRB65 نمرات با هم بیماران در بالاترین FBG گروه افزایش خطر مرگ در مقایسه با کمترین مطالعه را نشان داد.

همچنین بخوانید: Covid-19 همه گیر ساخته شده 147M مردم بیکار: محققان

خطر ابتلا به عوارض نیز می شود چهار برابر بیشتر در بالاترین FBG نسبت به بالاترین و 2.6 برابر بیشتر در میانه (پیش دیابت) نسبت به این کمترین.

“ما همچنین نشان داده است که FBG از 7.0 میلی مول/l و یا بالاتر مرتبط است با افزایش مرگ و میر صرف نظر از اینکه بیمار پنومونی است که بیشتر یا کمتر شدید” نویسندگان نوشت.

“بیماران با شرایط مربوط به دیابت مانند سپسیس شدید سیستمیک سندرم پاسخ التهابی (آقایان) و آسیب های مغزی تمایل به غیر طبیعی قند خون بالا” آنها اضافه شده است. (IANS)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net