در اینجا چیزی است که انتظار می رود زمانی که شما گرفتن یک پرواز از فرودگاه

ثانیهustling برای تلفن های موبایل مکرر اطلاعیه ها زرنگ و دانا مسافران چسب به اسباب بازی های خود را, عاطفی, خانواده در انتظار برای دریافت و یا مشاهده کردن عزیزان خود را– آن را شاید باز کردن صحنه ای از یک فیلم کمدی رمانتیک. نمونه شلوغ فرودگاه بین المللی است که نقطه ذوب چندین پر جنب و جوش احساسات.

اما همه گیر است در مورد آورده های جدید عادی در هر حوزه از زندگی است. مرحله اول از باز کردن دیده می شود به راه اندازی مجدد از حمل و نقل از جمله ویژه قطار داخلی, پرواز, خدمات, دولت, حمل و نقل وسایل نقلیه و اتومبیل و تاکسی.

دنبال کنید با ما در توییتر برای بیشتر هیجان انگیز به روز رسانی اخبار!!

اما اگر شما به فکر پرواز در زمان بیماری همه گیر تعیین شده برای یک تجربه کاملا متفاوت از آنچه معمول خود را جت-تنظیم یک.

چه می خواهم هنگامی که شما در سفر با همه گیر از لحظه ای که شما پا در فرودگاه به بررسی امنیت و در نهایت در داخل هواپیما ؟

طبیعی جدید از پرواز بر عمل اجتماعی فاصله شروع از زمانی که ما وارد فرودگاه که در آن همه اسناد و بلیط الکترونیکی یا نسخه های سخت در حال بررسی توسط مقامات از طریق شیشه ای-محافظ محفظه به عنوان مسافران صف اجباری متوسط چک و وضعیت سلامت خود را چک کنید در Aarogya Setu برنامه.

Know all about airport measures taken to ensure safety
در داخل هواپیما از پروتکل های بهداشت به نظر می رسد بی عیب و نقص. با خدمه پرواز در کامل PPE دنده و امکانات اولیه مانند ضد عفونی کننده کیسه و ماسک در هر صندلی وسط صندلی خالی باقی مانده در هر ردیف در داخل هواپیما. فلیکر

در تضاد کامل با هنجارهای قبلی وب سایت بررسی است و با صفر-تماس با سیاست آن است که یک ذره دشوار است به درخواست برای یک مناسب و یا صندلی خود را از اولویت به عنوان شما شاید مورد استفاده برای انجام در حالی که پرواز.

شبانه روزی می گذرد که به چاپ از خود خدمت کیوسک و نه از نمایندگان خطوط هوایی! بنابراین حمل و نگه دارید که ضد عفونی کننده دستی.

حداکثر یک چک در چمدان و یک انجام خواهد شد که به شما هیچ گزینه ای جز پیوستن به “سفر-نور” ،

به ایندیرا گاندی در فرودگاه بین المللی (T3) در دهلی نو در حال حاضر در حال سرویس دهی اکثر پروازهای داخلی از جمله Spicejet و نیلی به نام چند. در داخل این فرودگاه وجود دارد هیچ تغییری در امنیت ترخیص کالا از گمرک مراحل جز مراحل سریع تر است. یک علت احتمالی ممکن است یک خط نازک تر از مسافران است.

Know all about airport measures taken to ensure safety
شبانه روزی می گذرد که به چاپ از خود خدمت کیوسک و نه از نمایندگان خطوط هوایی! بنابراین حمل و نگه دارید که ضد عفونی کننده دستی. فلیکر

هنجارهای اجتماعی فاصله شایع هستند در ترتیبات صندلی در سالن فرودگاه. اقدامات ویژه قابل مشاهده بودند برای مسافران به مسیرهای مشخص با خودنمایی نمونه از دهلی نو-Leh پرواز توسط یکی از عمده حامل. خطوط هوایی توزیع شد PPE کیت برای هر مسافر سفر در گفت مسیر.

در داخل هواپیما از پروتکل های بهداشت به نظر می رسد بی عیب و نقص. با خدمه پرواز در کامل PPE دنده و امکانات اولیه مانند ضد عفونی کننده کیسه و ماسک در هر صندلی وسط صندلی خالی باقی مانده در هر ردیف در داخل هواپیما.

همچنین بخوانید: ‘Covid’ در حال حاضر بیشترین جستجو کلمه 2020

به طور کلی تجربه پرواز در طول این زمان در واقع بر خلاف همیشه قبل از. با خانواده های جدا شده بیش از دوره های طولانی, کسب و کار عمدتا کوچک و متوسط متوقف اعتماد به نفس برای سفر است به آرامی اما به طور پیوسته در نظر گرفتن یک جهش رو به جلو نشان داد گفتگو با مسافران در مسیر.

اما از آن است که فداکارانه کار از خط مقدم کارگران خطوط هوایی و کارکنان فرودگاه مقامات و کارکنان است که ساخت مراحل و صاف با هدف حصول اطمینان از همه امن و لذت بخش سفر. (IANS)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de