در اینجا یک دارو برای کاهش گسترش آنفولانزا در درون خانواده ها

Researchers پیدا کرده اند که یک تک دوز از ضد ویروس آنفولانزا مواد مخدر — baloxavir marboxil — می تواند به کاهش گسترش بیماری در درون خانواده. برای مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی نیوانگلند این تیم تحقیقاتی به بررسی خانواده مخاطبین از 545 بيماران مبتلا به آنفولانزا.

آنها دریافتند که آنفولانزا عفونت بسیار کمتر رایج در اعضای خانواده که دریافت دارو از میان کسانی که دارونما دریافت کردند.

دنبال NewsGram در توییتر به ماندن بگیرید به روز در مورد اخبار جهان.

تنها 1.9 درصد از مثلا خانواده مخاطبین که در زمان استفاده از تک دوز baloxavir marboxil پایین آمد با آنفولانزا در مقایسه با 13.6 درصد از کسانی که دارونما با توجه به پژوهش است.

“این آزمایش ثابت شده است که baloxavir صورت گرفته در عرض یک روز و یا پس از قرار گرفتن در معرض بسیار موثر برای پیشگیری از آنفلوانزا بیماری در خانواده در معرض خطر تنظیم برای انتقال ویروس” گفت: مطالعه محقق فردریک G هیدن از دانشگاه ویرجینیا در ایالات متحده است. “این یافته ها نشان می دهد که baloxavir پیشگیری باید اثبات موثر برای پیشگیری در شرایط دیگر مانند شیوع بیماری در خانه های پرستاری و امکانات بهداشت و درمان اگر چه مطالعات رسمی نیاز به انجام” هیدن اضافه شده است.

 

Baloxavir drug can cut spread of flu to household members: Study
آنفولانزا عفونت بسیار کمتر رایج در اعضای خانواده که دریافت baloxavir marboxil از میان کسانی که دارونما دریافت کردند. (ساختار شیمیایی baloxavir marboxil). Wikimedia Commons

سازمان غذا و داروی آمریکا تایید کرده است baloxavir marboxil برای درمان آنفولانزا در ظرف دو روز از علامت شروع در افراد 12 سال و بالاتر و کسانی که در معرض خطر بالای ابتلا به عوارض. تصویب آن در سال 2018 مشخص شده اولین رمان آنفولانزا مواد مخدر در 20 سال. به گفته محققان دو سو کور مطالعه نشان داد که baloxavir marboxil فروش تحت نام تجاری Xofluza شد موثر در بزرگسالان و کودکان و کسانی که در معرض خطر بدون در نظر گرفتن اینکه آیا آنها تا به حال موفق به دریافت واکسن آنفولانزا. فراوانی عوارض جانبی مانند سردرد و تهوع مشابه بود در میان کسانی که موفق به دریافت این دارو (22.2 درصد) و کسانی که موفق به دریافت دارونما (20.5 درصد). وجود دارد هیچ مرگ و میر در هر دو گروه.

همچنین بخوانید: 44.6% هندی, دانش آموزان ترجیح می دهند ‘مدرسه از خانه’: نظرسنجی

هیدن که او نیز بخشی از یک تیم تحقیقاتی که منتشر شده یک ماه پیش در لانست بیماری های عفونی نیز در بر داشت که baloxavir درمان کوتاه مدت از آنفلوانزا و کاهش عوارض در بزرگسالان و نوجوانان در معرض خطر عوارض است.”یک تک دوز از این دارو به عنوان موثر به عنوان پنج روز دوره اوسلتامیویر (Tamiflu)” محققان به این نتیجه رسیدند. (IANS)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de