در اینجا برخی از حقایق جالب در مورد آیورودا

آیورودا باستان مراقبت های بهداشتی سنت شده است که تمرین در شبه قاره هند برای حداقل 5000 سال است. کلمه “آیورودا” از زبان سانسکریت نظر Ayur (زندگی) و وداع (دانش). آیورودا یا طب آیورودا شد مستند در وداها هزاران سال پیش. آن را در طول سال تکامل یافته است و در حال حاضر یکپارچه با دیگر شیوه های سنتی از جمله یوگا.

Suśruta Samhita

Suśruta Samhita یک کتاب مهم در آیورودا. نوشته شده در زبان سانسکریت توسط Sushruta حدود 5000 سال پیش است. Sushruta (Suśruta) در نظر گرفته شده است به پدر جراحی برای ابداع و توسعه روشهای جراحی در هند باستان. با توجه به افسانه خداوند Dhanvantari گذشت پزشکی بینش خود را پیرو Divodasa که پس از آن دستور Sushruta.

Charak Samhita

در طول 300 سال پیش از میلاد Charaka یک پزشک آیورودا وارد علم پزشکی و به نام آن Agnivesa Samhita بعد دوباره نام آن را به عنوان Charak Samhita. این شامل هشت کتاب و یک صد و بیست فصل است. Charak Samhita توصیف حقایق از بیماری و تشخیص و درمان و دارو است که لازم است برای رفاه بشر. این همچنین شامل بخش بر اهمیت رژیم غذایی, بهداشت, پیشگیری, پزشکی, آموزش, کار تیمی, یک پزشک, پرستار و بیمار لازم برای بهبود به سلامت. Charaka Samhita اشاره 84 انواع مشروبات الکلی و آماده سازی خود ارزش دارویی. شاهدانه (Bhang) و Papaver somniferum (Afu) استفاده شد که پتانسیل بین برنده های درد به علت در دسترس نبودن داروهای مسکن. استفاده از شاهدانه نیز ذکر شده در متون برای آرامبخشی و anesthetization در طی عمل جراحی.

Interesting Ayurveda Facts
آیورودا یکی از قدیمیترین علوم شناخته شده برای بسیاری از. Vedicfeed

حضور مردم

با توجه به اصول آیورودا هر کس خاص قانون اساسی و یا prakruti که تعیین می کند/او شخصیت و بیماری آسیب پذیری. مراقبت های بهداشتی بسیار فردی است عمل تحت اصول آیورودا. حضور مردم در طبقه بندی به 3 گروه واتا, Pitta ، و Kapha.

 1. واتا – نازک و باریک که افراد آن است که همراه با هوا و فضا. واتا انرژی است و دوست داشتم به یک بدن جنبش که شامل گردش خون و تنفس. افرادی که خلاق هستند و متفکران هستند از این دسته است.
 2. پیتا (پرنده) – مردم متوسط ساخت و تیز ویژگی های پیتا (پرنده) انرژی مرتبط است و آتش است و فکر برای کنترل دستگاه گوارش و غدد درون ریز سیستم های. مردم از این دسته هستند آتشین در خلق و خو و هوشمند است.
 3. Kapha – مردم با تنومند شکل و به خوبی توسعه یافته بدن و آرامش در طبیعت – Kapha انرژی مرتبط است به زمین و آب است. اعتقاد بر این است برای کنترل قدرت و رشد و همراه با پشت بالاتنه و قفسه سینه.

داروهای آیورودا

داروهای آیورودا آماده با توجه به Prakruthi از یک فرد و اثر درمانی مورد نیاز است. شیر و روغن و عسل و ملاس خاکستر از مروارید یا الماس, سنگ نمک انواع مختلفی از گیاهان این مواد از داروهای آیورودا.

در آیورودا آماده سازی بخشی از یک گیاه انتخاب شده است و با استفاده از بسته به جایی که ارزش دارویی آن نهفته است و آن درمانی اثرات آن بر بدن. برخی از نمونه های ذکر شده در زیر:

 • زردچوبه و زنجبیل و مخملی برگ ریواس: ریشه
 • درخت پاکدامن, گشنیز, آلوئه ورا: برگ
 • فلفل سیاه, انگور فرنگی هندی, صفرا مهره: میوه
 • چریش درختی, آشوکا, درخت, چوب صندل: پوست
 • هل و گشنیز Cowhage گیاه: دانه

گیاهان مختلف متفاوت قدرت شفا.

 • آلوئه ورا, صندل, زردچوبه, Shatavari- ضد عفونی کننده (محافظت در برابر عفونت)
 • زردچوبه اکیناسه – آنتی بیوتیک (در برابر عفونت های باکتریایی و ویروسی)
 • دارچین, بومادران, گل یاس, صندل – گس (بهبود بافت)
 • هل و گشنیز – اشتها آور (تحریک اشتها)
 • بابونه و گل و ریحان و زنجبیل – ضد نفخ (کمک می کند تا در هضم غذا مناسب)
Ayurveda
مراقبت های بهداشتی بسیار فردی است عمل تحت اصول آیورودا. Pixabay

Bhasma

Bhasma به معنای واقعی کلمه به معنی خاکستر. دارو خاکستر مختلف فلزات و غیر فلزات به عنوان دارو تجویز می شود. اثر این bhasma است بنابراین آنی که به نظر می رسد کمتر از یک معجزه است. وجود دارد تحقیقات مختلف که در آن خواص این bhasmas هستند که مورد بررسی قرار گرفت. Bhasma چیزی جز نانوذرات گفته شده است.

آیورودا برای حیوانات

وجود دارد یک شعبه خاص در آیورودا به عنوان Pashu آیورودا که در آن پروتکل درمانی برای بیماری اتفاق می افتد به اسب و فیل و سگ نیز ذکر شده است.


همچنین بخوانید: چرا خشونت در ایالات متحده آمریکا – بدون نقص اساسی

خدا آیورودا

Dhanvantari یک جشن کشف در میان پزشکان آیورودا. او پدر از آیورودا و او می ایستد در بالا در سلسله مراتب پزشکی در هند. آنها جشن Dhanvantari تولد در Dhanteras هر سال بیش از حد. در Srimad Bhagavata Purana وجود دارد یک داستان در مورد Bhagavan Dhanvatari زمانی که او نشان داد آیورودا به جهان است. او را پرستش امروز به عنوان یکی از پیشگامان علم پزشکی هندو در دارما. (VedicFeed)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im