HENRY MUTEBE: داستان باسوگا و عشق آنها به سیب زمینی شیرین


زمانی که ما جوان، وحشی و “آزاد” بودیم، نوشتن یک نامه عاشقانه و نوشتن خط “تو سیب زمینی شیرین من هستی!” یا پایان نامه با “سیب زمینی شیرین تو” غیر معمول نبود. مردم، غذای کم جهشی بزرگ به دنیای عاشقانه می کند، اما سیب زمینی شیرین در طبقه خودش غذاست. سیب زمینی شیرین پدیده ای است که باید مشخصات آن را مطرح کرد و تاریخچه آن را گفت.

به جز زیرگروه قومی باسوگا، بانتو، که در سواحل زیبای رودخانه قدرتمند نیل در شرق اوگاندا زندگی می کنند، هیچ جایی روی زمین زمینه را برای یک رابطه عاشقانه با این غده ریشه فراهم نکرده است.

آنجا، در بوسوگا، سیب زمینی شیرین سلطنت می کند. حکم می کند. این کلوب که محلی به نام “امبولی” شناخته می شود، یکی از لوازم اصلی آشپزخانه است که به عشق میلیون ها نفر تبدیل شده است و در میزهای شام یا اجاق ها ظاهر می شود در حالی که خانواده ها با غذا ارتباط برقرار می کنند.

حالا بگذارید چند نکته در مورد سیب زمینی شیرین قدرتمند – امبولی – عشق بوسوگا به شما بگویم.

سیب زمینی شیرین در بوسوگا در همه اقوام به رنگ، شکل و طعم موجود است. شما به معنای واقعی کلمه همه چیز را خواهید یافت – از گرد گرفته تا بلند و نازک، کوتاه و بزرگ، قهوه ای، سفید تا پوست بنفش تیره، گوشت سفید، بنفش تا زرد، سیب زمینی های بی مزه فوق العاده شیرین تا آبکی.

باسوگا با عشق و علاقه فراوان سیب زمینی شیرین تهیه می کند. مادران باتجربه ما از پیشینیان خود هنر پختن سیب زمینی شیرین را در کیسه ای از برگ های موز آموخته اند و به سیب زمینی ها رایحه ای شیرین القا می کنند که شما را وسوسه می کند که بیشتر از توان معده خود غذا بخورید. جالب توجه است که سیب زمینی شیرین، آمبولی، اغلب به بهترین شکل آماده می شود – آب پز / خورش و سرو شود.

از آنجایی که انتظار می‌رود همه در اوگاندای غربی مزرعه موز یا گاو داشته باشند، در بوسوگا، زنی که باغ سیب‌زمینی ندارد، زن تنبل محسوب می‌شود.

در روزگار سختی که کمبود سایر غذاها گریبان خانواده را می گیرد، سیب زمینی شیرین غذایی است که در ورطه ایستاده است. سیب زمینی شیرین هرگز شکست نمی خورد، حتی زمانی که تمام محصولات دیگر در حال فروپاشی هستند. سیب زمینی شیرین هم سس است و هم یک غذای اصلی. بدون سس هم میشه خورد. این یک غذای مستقل است. سیب زمینی شیرین را می توان روی آتش باز پخت و می توان آن را به صورت خام مصرف کرد. سیب زمینی شیرین را می توان گرم یا سرد سرو کرد.

سیب زمینی شیرین می تواند تشنگی مرد گرسنه ای را که به تازگی زراعت زمین را به پایان رسانده است فرو نشاند و همچنین کودک گرسنه ای را که منتظر شیر دادن است آرام کند. سیب زمینی شیرین هم برای پیر و هم جوان است.

اما این همه چیز نیست، در Busoga، به جز مفید بودن این غده های شیرین به عنوان غذا، برگ های آنها عملکردهای اجتماعی و پزشکی دیگری را انجام می دهند. برگ های سیب زمینی شیرین را شسته، فشرده می کنند و از آب آن برای درمان سردرد استفاده می کنند. اعتقاد بر این است که هنگامی که احساس سرگیجه می کنید، آب برگ های سیب زمینی می تواند یکی از این شرایط را تسکین دهد. فقط باید این آب پر از برگ های سیب زمینی شیرین را حمام کرد و آنها به خوبی عمل می کنند.

همچنین اعتقاد بر این است که برگ های سیب زمینی شیرین را می توان با برگ های تلخ (mulluza در لوگاندا یا olubirizi در لوسوگا) مخلوط کرد تا مادر به راحتی زایمان کند. گفته می شود که این مخلوط را می توان در یک لگن قرار داد و خانمی که دچار انقباضات می شود در … نشسته است و شیمی روی آن کار می کند تا انقباضات را افزایش دهد تا به سرعت زایمان کند. گفته می شود که این مخلوط به یک زن در Okumena (شکستن) کمک می کند … یا در ترجمه آزاد با کمک به نرم شدن استخوان های زن به طوری که کودک انتقال ایمن و سریع به زمین مادر داشته باشد.

همچنین در بوسوگا آیین هایی در اطراف کاشت سیب زمینی شیرین وجود دارد. می گویند برای اینکه مردم از دیدن باغ شما، دزدی یا طلسم کردن باغ شما جلوگیری کنند، باید از اولین توده خاکی که در باغ سیب زمینی خود درست می کنید، مقداری خاک بردارید و آن خاک را پشت سنگ های آشپزی خود بریزید. به این ترتیب اعتقاد بر این است که هیچ دزدی نمی تواند دزدی کند یا شخص شرور می تواند در باغ شما کار اشتباه یا بدی انجام دهد. این باور قوی وجود دارد که یک برداشت بد همیشه توسط یک فرد بد سازماندهی می شود که از باغ شما بازدید می کند و زیبایی ها را به جا می گذارد یا باغ شما را “مسحور” می کند. بنابراین اکثر تولیدکنندگان سیب زمینی شیرین اغلب مقداری خاک برمی دارند، با آن به خانه می روند و آن را پشت شومینه می گذارند. این راهی برای جدا کردن باغ از دیگران با نیت بد است.

همچنین این باور وجود دارد که هنگام پختن سیب زمینی، گرسنگی را در خانه “دعوت” می کنید. والدین ما اغلب ما را از پختن سیب زمینی منع می کردند. اگر این کار را می کردید، کتاب نظم و انضباط آفریقایی بیرون می آمد و باسن شما سرخ می شد.

همچنین اعتقاد بر این است که زنی که تازه زایمان کرده است نباید بلافاصله پس از زایمان سیب زمینی شیرین بخورد بدون اینکه ابتدا سیب زمینی خام بخورد. می گویند اگر بکند معده اش آبریزش می کند.

ضرب المثلی هست که می گوید چشم قبل از معده غذا می خورد. برخی دیگر می گویند چشم بزرگتر از معده است. می دانم که باید عکس بهتری از سیب زمینی شیرین به اشتراک بگذارم تا اشتهای شما را باز کنم، اما این تنها چیزی بود که می توانستم پیدا کنم.

در بوسوگا، مردم سیب زمینی سفید و “ابریشمی” را ترجیح می دهند. سیب زمینی آبکی تقریبا بی مزه به نام “Bunduguza” فقط در غیاب یا گرسنگی خورده می شود.

سیب زمینی شیرین مورد علاقه باسوگا است. این غذایی است که خانواده ها را به هم متصل می کند، غذایی است که محله را متلاشی می کند، غده ای است که راه نجاتی برای کل جامعه است. حسی وجود دارد که در آن باسوگا سیب زمینی شیرین را برای لذت نفسانی، رضایت و تجربه ای شیرین می یابد که کلمات نمی توانند آن را توضیح دهند.

خوشبختانه هیچ راه بدی برای پختن، پختن یا خوردن سیب زمینی شیرین وجود ندارد. شما می توانید آن را به دلخواه داشته باشید. اگر می خواهید یک سیب زمینی شیرین خوب را امتحان کنید، از یکی از دوستان موسوگا بخواهید که یکی از آنها را شناسایی کند. ما در این زمینه متخصص هستیم. زمانی که آن را بخورید، این لحظه تبدیل به دری برای دسترسی به فرهنگ و گرمای باسوگا می شود.

سیب زمینی شیرین غذایی است که می خوریم در حالی که منتظر یک وعده غذایی کامل هستیم … این همان غذایی است که بعد از غذای اصلی خوردیم … این همان غذایی بود که در حین حمل ظروف برای گرفتن آب از چاه خوردیم. سیب زمینی شیرین غذایی بود که برای جبران کمبود شکر در فرنی می ریزیم. سیب زمینی شیرین، مانند پیاز در هند، می تواند حومه شهر را متحول کند. سیب زمینی شیرین غذایی بود که مادربزرگ ها به ما پاداش خوبی می دادند و به خاطر اخلاق بد از ما دریغ می کردند. نوع درجه یک سرو سیب زمینی شیرین به عنوان شیرینی به نام Omugoyo (مخلوطی از پوره لوبیا و سیب زمینی شیرین) عرضه می شود. سیب زمینی شیرین، دوستان من، ویژگی بارز شیرینی است. شما هنوز یک سیب زمینی شیرین نخورده اید، اگر هرگز سیب زمینی درست شده توسط یک مادر بوسوگا را نخورده اید.

آیا داستانی در جامعه خود دارید یا نظری برای به اشتراک گذاشتن با ما دارید: به ما در editorial@watchdoguganda.com ایمیل بزنید


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

آموزش سئو

ایندکسر