دوستدار محیط زیست Rakhis در راجستان این Raksha Bandhan

این 'Raksha Bandhan' جشنواره این سال را جشن خواهد گرفت با طعم محلی در راجستان به عنوان بسیاری از سازمان ها در

توسط ABDOOSNEWS در 4 مرداد 1399

این 'Raksha Bandhan' جشنواره این سال را جشن خواهد گرفت با طعم محلی در راجستان به عنوان بسیاری از سازمان ها در دولت به دنبال نخست وزیر تماس برای آواز محلی'.

آنها شروع به ساخت دست ساز 'rakhis', تحریم, چینی, مواد خام که تا سال گذشته تحت سلطه "rakhi' تولید و بازار است.

باسواڑا منجر خواهد شد نشان می دهد در این زمینه به زنان وجود دارد که متعهد به استفاده از همه چیز و تحریم چین ساخته شده کالا در حالی که مقید 'Swadeshi rakhi' خود به برادران مچ دست در Raksha Bandhan. این چیزی است که Swati جین و Sandeep Tripathi از باسواڑا که اجرای یک NGO Sparsh Sansthan در حال تلاش برای انجام.

"در این Raksha Bandan روز تمام خواهران خود را متعهد به استفاده از هند ساخته شده کالا و باید تحریم چین ساخته شده کالا در حالی که مقید rakhis خود به برادران مچ" گفت: Swati Jain.

همه خواهران خود را متعهد به استفاده از هند ساخته شده کالا و باید تحریم چین ساخته شده کالا. Wikimedia Commons

زن و شوهر درگیر شده است در چند مسائل اجتماعی از جمله اهدای مو برای بیماران مبتلا به سرطان بازسازی گام چاه و راه اندازی ابزار بانک ها برای بچه ها, میان چیزهای دیگر. آنها یک تیم بزرگ است که در حال حاضر درگیر در نورد 'Swadeshi rakhis' پیش از جشنواره در تاریخ 3 اوت اضافه شده Sandeep.

آنها در حال حاضر شروع به آموزش مردم به دست rakhis محلی با استفاده از مواد خام است.

علاوه بر باسواڑا در مقیاس بزرگ rakhi تولید را آغاز کرده است در بهرتپور بیش از حد در تلاش برای افزایش 'Aatmanirbhar بهارات' کمپین.

بسیاری از مردم در بهرتپور در حال گرفتن درگیر در ساخت rakhis با استفاده از cowdung و Tulsi دانه در حالی که رد ساخته شده در چین مواد.

Rakhis است که می تواند کاشته شده در گلدان یا باغ پس از استفاده از آنها کمک به محیط زیست است. Wikimedia Commons

Himani که در ارتباط با rakhi ساخت در Shrigopesh Panchgayvashala و مرکز تحقیقاتی گفت: "زیر آواز محلی" فراخوان داده شده توسط نخست وزیر نارندرا ما در حال ساخت rakhis است که می تواند کاشته شده در گلدان و یا باغ خود استفاده کنید. یک گیاه Tulsi خواهد آمد از آن وجود دارد به عنوان یک Tulsi بذر قرار داده شده در rakhi. این rakhis باید خیلی بهتر از پلاستیک rakhis که مطرح محیط زیست تهدید."

این مرکز تحقیقاتی همچنین آموزش بسیاری از مردم به بت گلدان ها و قاب ها با استفاده از cowdung گفت: Himani.

همچنین بخوانید : هندو Teachings لینک حفاظت از محیط زیست به معنویت

Vijay Ojha, همچنین ارتباط با این مرکز تحقیقاتی گفت: "در زمان گذشته ما تا به حال عرضه شده این cowdung ساخته شده rakhis در raksha bandhan به مکان هایی مانند اوجائین, Varanasi, دهلی و جیپور. در این سال ما در حال حاضر شروع به دریافت سفارشات بزرگ از مکان های مختلف است. ما باید 25 نوع مختلف از rakhis," او گفت:.

علاوه بر بهرتپور و باسواڑا به گروه خود کمک حال آموزش دیده در اجمیر را rakhis هند با استفاده از مواد خام است. آموزش است که افاضه در Arjunlal Sethi نگر که در آن زنان نیز آگاه ساخته شده از میکرو-امور مالی طرح. (IANS)tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب