به عنوان فلوریدا رستوران بازگشایی اتاق ناهارخوری بسیاری بر این باورند آینده دیجیتال

چاد و کهربا Zollinger به آن دو روز است.

هنگامی که رستوران ناهار خوری اتاق ایالت بسته مارس 20 صاحبان از 10 بیست و پنج است که مکان در کیپ کرال و در مرکز شهر فورت مایرز دو روز را صرف تلاش برای ایجاد یک takeout-تنها سیستم کار می کنند.

آنها نمی تواند.

در مارس 22, آنها درهای خود را بسته.

“ما یک محاکمه اجرا و ما برخی از به-gos و خدا ما و پیروان آنها به ما کمک کرد از بسیاری” چاد Zollinger گفت: “اما ما فقط نبودند برای آن آماده برای رفتن به فرمت آن را به صورت موثر به اندازه کافی برای ما به عنوان یک کسب و کار برای زنده ماندن.”

شش هفته بعد از 10 بیست و پنج در آستانه بازگشایی به عنوان ده ها تن از رستوران ها در سراسر منطقه است. موثر امروز, ناهار خوری, اتاق ایالت می تواند در 25 درصد ظرفیت اجتماعی-فاصله اقدامات در محل — 6-پا فاصله از جداول بدون احزاب بزرگتر از 10, ماسک های صورت هستند که خواست برای کارکنان و شام.

بیشتر: فلوریدا رستوران سر و صدا برای صندلی SWFL مقامات ملزم

و: یک ماه بعد از ناهار خوری اتاق بسته فلوریدا رستوران ویران نامشخص

این اولین مرحله از بازگشایی یک گام به جلو است اما در بسیاری از رستوران محلی بر این باورند که آینده نگاه نمی مانند گذشته هر زمان به زودی. آنها بر این باورند دیجیتال و تماس کمتر عملیات باقی خواهد ماند انتگرال به موفقیت و یا حداقل زنده ماندن است.

قبل از فرماندار اعلام کرد این اولین مرحله از بازگشایی مقررات Zollingers برنامه ریزی برای راه اندازی مجدد 10 بیست و پنج شنل, فروشگاه, در این هفته برای بایگانی اطلاعات. آنها دوباره منو. آنها ساخته شده به سفارش و پرداخت فرآیندهای دیجیتال. آنها با کار خود را به شرکت های بیمه اجازه می دهد تا کارکنان برای تحویل. آنها بازگرداندن نیمی از آشپزخانه خود خدمه و یک تعداد انگشت شماری از جلو خانه کارکنان.

آنها در حال محدود کردن فرد-به-فرد تماس تا آنجا که ممکن است.

واقعیت v. داستان: UF کارشناسان با خیال راحت به دسته مواد غذایی, رستوران, takeout

همچنین: چه نه به منظور به عنوان رستوران takeout? املت بریزید و ماهی و nachos در لیست بالا

“من فکر می کنم این است که قطعا طبیعی جدید” چاد Zollinger گفت: “و شما را مجبور به انطباق با آن جدید معمولی و یا دیگری شما در حال رفتن برای مردن.”

این رستوران جدید راه — سفارش آنلاین تماس با ما-کمتر تحویل منظقه وانت — نیست و به احتمال زیاد به ناپدید می شوند به سادگی از آنجا که اتاق ناهار خوری بازگشایی شده است. یک مارس نظرسنجی گالوپ نشان داد 74 درصد از آمریکایی ها “تا حدودی” و یا “بسیار” نگران COVID-19 قرار گرفتن در معرض افزایش از گالوپ نظرسنجی در اواسط ماه مارس.

“فقط به خاطر ما باز خواهد شد و مردم می آیند ؟” گفت: بتسی Barnwell صاحب بازار کشاورزان رستوران در فورت مایرز.

“آنها خواهد شد به اندازه کافی راحت به بیرون بروید ؟ من می دانم که ما باید افرادی که بوده است خارش به عقب بر گردیم و ما باید مقدار زیادی از اتاق را برای آنها نشان می دهد اما هنوز هم یک اگر.”

بسیاری از رستوران جدید 25 درصد ظرفیت به عنوان یک مکمل به بایگانی اطلاعات و سیستم های تحویل آنها کار کرده ام به در محل قرار داده و بیش از شش هفته است.

اینگرید Aielli و همکاران با Aielli, گروه آمادگی خود را در ناپل رستوران — نمک دریا Barbatella, Dorona, Grappino — 24 آوریل پس از بیش از یک ماه از بسته شدن.

مانند 10 بیست و پنج Aielli گروه رستوران ها را ویرایش منوهای خود را و سفارش و پرداخت آنلاین در دسترس است. Aielli گفت: خود را به اتاق ناهار خوری را بازگشایی امروز با دیگر ساعت چند بیشتر کارکنان در دست و این همان takeout سیستم به رفتن سفارشات به عنوان آسان و تماس کمتر به عنوان امکان پذیر است.

“شما رو به جایی شروع,” او گفت:. “ما باید به این تمرین جدید عادی حتی اگر آن را با تنها 25 درصد از جداول.”

Aielli گفت: مدیران خواهد شد در نظر گرفتن کارکنان درجه حرارت هنگامی که آنها را وادار به کار می کنند. سخت شستن دست سیاست باقی خواهد ماند. آشپزخانه کارگران را با پوشیدن دستکش و ماسک برای محافظت از خود.

سرور نیز ممکن است پوشیدن ماسک.

“که در حال رفتن به تصمیم گیری برای آخرین لحظه” Aielli گفت. “من آرزو می کنم وجود یک راهنما است که بگویید ما چه کار خواهد کرد و چه نمی خواهد اما خیلی از این ما باید به شکل از خود ما است.”

یکی خودخواسته دستورالعمل Aielli امید کمک خواهد کرد: ساعت دیگر.

نمک دریا به عنوان مثال استفاده می شود به منظور محدود کردن آن ناهار و شام و خدمات به چند ساعت در هر. Aielli گفت: در آبرومندانه مشغول شب تیم او ممکن است فراموش 100 جداول در دو ساعت به طول. او امیدوار است با نگه داشتن رستوران باز برای هشت ساعت مستقیم او ممکن است قادر به گسترش آن 100 رزرو در طول روز است.

“این همان هل دادن همه آنها را به یک مشغول شام عجله” Aielli گفت: “اما هنوز هم 100 را پوشش می دهد.”

در حال حاضر بیش از هر زمان شمارش هر دلار است.

آخرین اطلاعات از انجمن ملی رستوران رنگ ملال انگیز عکس. در سراسر کشور, صنعت دهکدهای از دست داد دو سوم از نیروی کار خود را بیش از 8 میلیون شغل با توجه به COVID-19 تعطیلی. که با توجه به مارس نظرسنجی از بیش از 6,500 رستوران. این صنعت از دست داد 30 میلیارد دلار در ماه مارس و در مسیر رسیدن به رکورد 50 میلیارد دلار در فروش از دست رفته برای ماه آوریل است. حدود 40% از رستوران ها در سراسر کشور بسته اند.

Barnwell در بازار کشاورزان رستوران امیدوار است چنین ترس پشت سر او.

اتاق ناهار خوری از او 68 سال است eatery بسته مارس 19, یک روز قبل از اکثر رستوران ها به دلیل آن نشسته در اموال دولت است. Barnwell نگران آن ممکن است دائمی. او اجازه رفتن به آشپز و سرور است که می خواهم با خانواده اش برای چند دهه.

اما به آرامی او را چیدمان محل به هم — با تشکر در بخش های بزرگ به فن آوری است.

بازار کشاورزان اجرا در یک نقطه از سیستم فروش در ماه نوامبر قبل از همه گیر. سیستم مجاز به صورت آنلاین سفارش یک ابزار Barnwell تصمیم به استفاده در زمان. یک هفته پس از بازار کشاورزان اتاق ناهار خوری بسته به عنوان تلفن زنگ زد قلاب برای takeout, سفارشات, Barnwell متوجه شدم راه بهتری وجود دارد.

“این سیستم آنلاین است و ما را نجات داد. از آن شده است مطلق خدا-ارسال” او گفت:.

“این خیلی آسان است. مشتریان ما و به یاد داشته باشید بسیاری از آنها شده اند با ما در یک زمان بسیار طولانی آنها در حال گرفتن به آن استفاده می شود, مردم در تمام سنین است.

“آنها آموخته نحوه سفارش و پرداخت دیجیتالی. ما به طور منظم آمده است که در منظقه آنها را بالا بکشد پاپ تنه خود موج به ما از خود ویندوز و رفتن در راه خود را. و پس از آن ما در حال ارائه تحویل رایگان تا هفت مایل است.”

در خانه تحویل می تواند نقش عمده ای در همه گیر رستوران موفقیت است. شخص ثالث تحویل خدمات — بارگذاری می خورد DoorDash ، — می تواند تا 30 درصد از فروش و 100 درصد از راهنمایی. Barnwell استخدام برگشت دیرین کوک به عنوان راننده تحویل فقط برای $30-هر-ماه سوار در او موجود طرح بیمه.

در 10 بیست و پنج Zollinger گفت: او را استخدام برگشت دو نفر از کارکنان به عنوان تحویل رانندگان است. او امیدوار تحویل را به طوری که او می توانید به کارکنان بیشتر است.

“ما باید برای پیدا کردن همه راههای درآمد ما می توانیم” Zollinger گفت. “ما باید به شعبه و آن را به عنوان مناسب که ممکن است برای هر کس به آنچه که ما را.”

او و همسرش امید به بازگشایی خود را در مرکز شهر فورت مایرز محل در ماه ژوئن. تاریخ دقیق بستگی دارد ترافیک پا در منطقه و اینکه آیا یا نه کارگران دفتر بازگشت.

مرکز شهر 10 بیست و پنج را نیز پیشنهاد دیجیتال سفارش و تحویل قطعات Zollinger معتقد است ضروری خواهد بود برای مدتی.

“آن سازگار کردن یا می میرند در ذهن من,” او گفت:. “آن ها هر آنچه در آن طول می کشد.”

10 بیست و پنج را بازگشایی روز شنبه در 1025 سانتا باربارا Blvd. کیپ کرال; تماس 239-829-0407 و یا بازدید 10twentyfive.net برای اطلاعات بیشتر. برای اطلاعات بیشتر در بازار کشاورزان رستوران کلیک کنید farmersmarketrestaurant.com. پیدا کردن Aielli گروه رستوران در seasaltnaples.com, doronanaples.com, barbatellanaples.com و grappinonaples.com.

JLB میدارد: 7 فورت مایرز takeout رستوران است که شما را از دور از اینجا

و: در COVID-19 اقتصاد SWFL مزارع رستوران گروه با هم به ارائه راه حل

می خواهم به دانستن بیشتر در مورد جنوب غربی فلوریدا رستوران و پاسخ خود را به همه گیر? اتصال با این خبرنگار: [email protected] یا @abellewrites در Instagram.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im