7- تراتل را تا مینیمم آن پایین بیاورید

موتور BP 1800 مزدا با تراتل و ای سی یو فورس در اتوبان. در صورت عدم رفع مشکل در مرتبه بعد چک کردن نشتی هوا از اطراف محوطه استپر موتور است .که معمولا اورینگ ان تعویض خواهد شد.این نشتی هوا در سیستم ورودی هوا نیز می تواند وجود داشته باشد.در مراحل بعد در صورتیکه موتور در موارد ذیل دچار ایراد نباشد می باید نسبت به تعویض استپر موتور اقدام نمود. لیکن مشکل این مدل را می توان سیستم تعلیق آن دانست چرا که در تیپ 4 وارداتی از همان فنربندی مورد استفاده در ماشین های اروپایی استفاده شده و این بدان معنی است که تاب مقاومت پستی و بلندی های خیابان های غیر استاندارد ایران را نداشته و در نتیجه بسیاری از ناحیه رام و جلوبندی دچار مشکل شدند.توضیح بیشتر در مورد تعلیق 206 ایران این که ماشین های ایران از فنربندی مخصوص جاده های ناهموار بهره میگیرند و در نتیجه ارتفاعشان 2 سانتیمتر از نمونه های اروپایی بیشتر است.تیپ 5پس از تیپ 4 که در داخل نیز تولید آن آغاز شد و از نظر امکانات داخلی بسیار بود ولی مزایایی چون ترمز دیسکی در هر چهار چرخ , ABSو ایربگ بهره میبرد مقرر گردید نمونه دنده ای دستی آن هم تولید شود چرا که استقبال از 206 در بازار تک محصولی ایران فراتر از انتظار پژو بود و بعلاوه آن ها با موفقیت مدل اتوماتیک متوجه شدند توان خرید ایران آنقدر هم که فرانسوی ها فکر می کردند پایین نیست!

این سنسور که بر روی دریچه گاز نصب شده به محض تغییر زاویهی دریچه گاز ، جهت و میزان باز شدگی را به کامپیوتر خودرو اعلام میکند در نتیجه موتور خودرو خود را برای این تغییرات آماده میکند و مدت زمان رسیدن به تعادل به کمتر از 0.1 ثانیه کاهش پیدا میکند. یعنی با کم کردن این مقدار هنگامی که شما تخته گاز میکنید به جای ۱۰۰ درصد قدرت بر فرض مثال تنها ۵۰ درصد قدرت به موتور داده میشود؛ و این تنظیم عموما برای زمانی کاربرد دارد که یا کاربر نمیخواهد خیلی گاز بدهد و با کم کردن این مقدار راحت تر بازی میکند یا زمانی که صخره نوردی میکند و به دقت زیادی جهت مقدار گاز نیاز دارد یا میخواهد ماشین را به فردی ناشی بدهد و میترسد که مبادا فرد ناشی با ماشین تخته گاز به در و دیوار برود و لذا با تنظیم این پیچ میتواند مشکلات ذکر شده را رفع کند. حس کنترل کردن یک ماشین از راه دور بدون سیم میتواند بسیار برای افراد جذاب باشد !

قسمت اول قسمتی برای تنظیم فرمون هست و در بعضی از مدل ها (عموما رادیو کنترل های ساخته شده برای آرسی الکتریکی) قسمتی برای تنظیم گاز نیز در نظر گرفته اند. و همچنین در آرسی های سوختی این قطعه به سروو موتور دهانه کاربراتور متصل میشه و در اکثر این رادیوکنترل ها باتری از قسمت زیرین قابل اتصال هست. که در آرسی های الکتریک خروجی این قطعه در گیرنده به اسپید کنترل متصل میشه. قطعه متحرک دوم مربوط به میزان گاز یا همان تراتل هستش. و با قسمت تنظیم گاز میتوانید میزان گاز خوردن موتور را هنگامی که تا ته گاز میدهید را تعیین کنید. سنسور و موتور دریچه گاز در حالی منجر به دور موتور بالا میشود که با فشردن پدال گاز و تغییر مقاومت الکتریکی میزان ولتاژ ورودی به ECU تغییر میکند و ECU با ارسال سیگنال مناسب میزان باز و بسته بودن صفحه تراتل را مشخص میکند.

تا دور موتور خودرو بالا برود و احتراق بی نقصی در موتور صورت گیرد. سیستم مکش هوا در خودرو اجزای بسیار زیادی دارد که از جمله آن باید به دریچه ورودی، محفظه فیلتر هوا، محفظه رزوناتور، محفظه تلاطمگیر یا آرامش، لوله برگشت بخار روغن، لوله برگشت بخار بنزین، لوله بوستر و غلاف دریچه گاز اشاره کرد. حالا یه سری از گیرنده ها تعداد کانال بیشتر دارن برای اینکه بتونید تعداد اجزا بیشتری وصل کنید. این برمیگرده به اینکه گیرنده و فرستنده باهم مچ میشن سر یک سری از مشخصه ها مثل فرکانس کاری؛ نحوه رمزنگاری اطلاعات و… خب یه سری مشخصه ها و ویژگی ها هست که توی همه رادیوکنترل ها میبینیم؛ بهتره با این آشنا باشید؛ عملا اینجا دقیقا میخوایی جواب سوال رادیو کنترل چیست ؟ و در حقیقت رادیو کنترل چیست ؟ همچنین لازم به ذکر است این نوع رادیو کنترل ها به دلیل طراحی ارگونومیک آن ها در دست بسیار راحت هستند. خب خیلی تعریف ساده ای بود یکم دقیق تر بگم؛ وظیفه رادیو کنترل ارسال وضعیت پتانسیومتر ها و سوییچ های موجود روی فرستنده (همون دسته) به گیرنده روی RC هست.