10 باستان معابد هندو در هیمالیا است که باید بازدید حداقل یک بار

Badrinarayan temple
مقدس بادرينات ، زیارت سفر کرده است با نمرات جانبازان هر سال است. Vedicfeed

کوه های هیمالیا با شکوه خانه را به بالاترین و با شکوه ترین قله های بر روی زمین است. این کوه ها هستند و نه فقط با شکوه و زیبا اما همچنین بسیار مقدس. از دوران باستان توانا هیمالیا شده اند سراي الوهیت. صدها نفر از زیارتگاه های هندو هستند nestled در هیمالیا با شکوه کوهپایه و رفیع یخ چادری قله. بسیاری از این زیارتگاه ها از نزدیک در ارتباط با حماسه که به صورت ستون فقرات هندو فرهنگ و اخلاق. در اینجا 10 مقدس معابد هندو واقع در رفیع هیمالیا است که شما قطعا باید حداقل یک بار:

1. Badrinarayan معبد

بادرينات ، معبد واقع در ایالت Uttarakhand هند بین دو کوه “نار” و “Narayan” است مقدس زیارتی بازدید بوردو از جانبازان هر سال است. آن است که در بسیاری از هندو مقدس “ممکن است بسیاری از زیارت مقدس در آسمان, زمین و هلند اما شده است وجود دارد هیچ یک مساوی به بادرينات ، و نه باید وجود داشته باشد”.این معبد مقدس قرار دارد و در ارتفاع حدود 10,250 فوت بالاتر از سطح دریا و احاطه شده توسط مناظر در همه طرف. معبد باز است و تنها شش ماه در هر سال (بین اواخر آوریل و اوایل ماه نوامبر) با توجه به شرایط آب و هوایی شدید در منطقه هیمالیا است.

این معبد است که در متون کهن دینی مانند Vishnu Purana و Skanda Purana. این است که جلال در Divya Prabandha اوایل قرون وسطی تامیل کانن از Azhwar پرستاران از 6–9 قرن AD. اعتقاد بر این است که یک بار Shraddha خوب انجام شده است در اینجا فرزندان نیاز نیست انجام سالانه مراسم. بادرينات ، معبد مشهور در جهان افسانه ای که آن را احاطه کرده و آن را یکی از محترم ترین معبد هندو در سراسر جهان است.

2. Muktinath

واقع در میان توانا هیمالیا در نپال است را کوچک و در عین حال بسیار با قدرت احترام معبد سری Muktinath. با توجه به باستانی هندو اعتقادات روپیه Muktinath معبد مخفف مردانه و همچنین زنانه الوهیت. در یک طرف آن در نظر گرفته شده است کهن ترین معابد خدای ویشنو و Vaishnava سنت در نپال به عنوان به خوبی به عنوان یکی از 108 Divya Desam یا اماکن مقدس از پرستش لرد ویشنو و آن را نیز یکی از 51 شاکتی Peetha الهه سایت. Muktinath است زیارت حرم واقع شده 140 مایل دورتر از کاتماندو در برف چادری هیمالیا. آن واقع شده است در نزدیکی Gandaki رودخانه معروف برای Salagrama سنگ. رودخانه Gandaki است که همچنین به عنوان شناخته شده Narayani یا Salagrami.

3. Pathibhara دوی معبد

Pathibhara دوی همچنین شناخته شده با نام Mukkumlung به عنوان ذکر شده در Mundhum از آ مردم یکی از مقدس ترین مکان ها برای اندروید و برای هندوها در نپال. آن است که واقع در تپه Taplejung. نمازگزاران از نقاط مختلف نپال و هند گله به معبد در موارد خاص به عنوان اعتقاد بر این است که زیارت به این معبد تضمین تحقق حجاج خواسته.

pathibhara devi, hindu temples
Pathibhara دوی مشهور در سراسر جهان برای آن معجزه آسا فریبندگی. VedicFeed

پس از Gorkha حمله Limbuwan مقدس معبد از آ مردم (Mangham در آ زبان) بود و علاوه بر این شامل استاندارد هندو و نیز دوست به عنوان یکی از هندو Shaktipeeths بدون تغییر در محکومیت قبلی و یا اعمال Wechat افراد است.

الهه در Pathibhara معبد پذیرفته شده است به آخرتی قدرت و خستگی ناپذیر جواب علاقه مندان نگيرند. او در نظر گرفته شده است با جانبازان به عنوان نشانه ای از آسمانی زن علاوه بر این نام با نام های مختلف به عنوان AdiKali ماها مایا ماها Rudri میان متعدد دیگر از او کامل سازه.

کاوشگران ارائه موجودی penances طلا و نقره برای جلب رضایت الهه. آن را پذیرفته است که محله چوپان از دست داده و چند گوسفند خود را در حالی که لمس کردن در یک نقطه مشابه که در آن محل می ایستد. به زحمت چوپان تا به حال یک رویا که در آن الهه درخواست آنها را به فراموش رسمی توبه و طلب بخشایش از گوسفند و جمع آوری یک محل عبادت در او احترام بگذارند. در نقطه زمانی که قربانی ارائه شده بود از دست گروه ظاهرا بازگشت. سفارشی از ارائه penances داخل معبد پذیرفته شده است را آغاز کرده اند و پس از این اتفاق.

شیب الهه Pathibhara پس از آن نقطه به نام پذیرفته است توسط هنردوستان به عنوان یک وحشی الهه که می تواند به طور موثر راضی اساسی و بزرگوار تظاهرات همدردی دعا و آشتی جویانه سهم (توبه و طلب بخشایش در آیین هندو نشان می دهد توبه و طلب بخشایش از حس خود و insatiability) در حالی که نامهربان و شدید به کسی بدخیم اهداف زیر.

4. Kalinchowk Bhagwati معبد

Kalinchowk Bhagwati معبد واقع در Dolkha منطقه نپال. این معبد واقع در Kalinchowk ولت در Dolkha در ارتفاع 3842m از سطح دریا است. Kalinchowk Bhagwati می تواند به ترویج به عنوان یک مقصد برای هر دو مذهبی و همچنین مقاصد گردشگری. اعتقاد بر این است که این معبد در یک محل که در آن همه خواسته های جانبازان’ در حال انجام در کوندا (برکه) از Bhagwati مای نهفته است که در بالای تپه.

Sundhara و تاما دو چشمه های طبیعی که از این منطقه سرچشمه منابع اصلی بسیار بزرگ دو رودخانه به Sunkoshi و تاما Koshi رودخانه. یکی می توانید شاهد یک نمایش عالی از آناپورنا, لحن, Manaslu Ganesh Himal شیشه Panga, Langtang, Dorjee Lakpa, Jugal Himal, Amabamori, Gauri شنکر و Namburi Himal از این محل است.

5. Amarnath غار معبد

با توجه به افسانه ای شیوا داده خدایان جاودانگی با برکت و رحمت آنها را با آسمانی شهد. پنهان (و از دست رفته و فراموش شده در طول قرون وسطی) در سخت منطقه هیمالیا Amarnath غار جایی که شیوا توضیح داد: راز جاودانه زندگی به پارواتی. هر یوگی و Shaiva تمایل به تسخیر مایا, دریافت رهایی از توهم و جاودانه تبدیل رویاهای پرستش Lingam از Amarnath. تا همین اواخر این yatra در نظر گرفته شد خطرناک ترین در هیمالیا – چند نفر تا به حال شده است قادر به انجام آن است و برای بسیاری از sadhus این بوده است که آخرین مورد نظر یک راه زندگی است.

Amarnath, hindu temples
صدها و هزاران نفر از زائران گله به Amarnath معبد در هر سال. VedicFeed

در داخل غار Amarnath وجود دارد یخ استالاگمیت: مخلوق Shivalingam به سمت چپ وجود دارد یک بلوک به نمایندگی گانش و به سمت راست – پارواتی و Bhairava. آنها اغلب تغییر در اندازه رسیدن به بزرگترین اندازه در طول ماه کامل و شروع به افول در طول ماه جدید.

6. Kedarnath Mandir

این معبد واقع در برف-امن قلمرو هیمالیا. یکی فقط می توانید با بازدید از این معبد در طول یک سال نیمی از یک سال باقی مانده از ماه, روز خاموش ظالمانه ویروس نمی اجازه می دهد تا طرفداران را وارد کنید. در که ظرفیت Kedarnath معبد باقی می ماند بسته برای پیشگامان. به دلیل فوق العاده بارش برف از Kartik روپیه Kedarshwar نماد آورده است از این معبد در پی روشنایی روغن حیوانی نور “Nanda Deepa” و معبد بسته برای زمستان. این نماد منتقل شده است به Urvi ریاضی در دره. معبد فقط باز می شود بعد در Baisakh. افراد به اینجا مراجعه کنید برای دیدن Nanda Deepa و زمانی که آنها این را ببینید, آنها باور دارند که خود را به افتخار.

آن است که یک سایت مهم وقف چتا کاراکتر Dham راه این است که پس از نام پادشاه قیدار که دختر کوچک Vrinda شد جلوه ای از لاکشمی الهه از شکوه عشق و شکوفایی. محل عبادت مشغول به کار شد و در قرن هشتم و آن را یکی از دوازده معابد اسکان Jyotirlingam که پذیرفته شده است به تخلیه از هر چیزی و هر فردی که واقعا دوست دارد شیوا.

این معبد بسیار قدیمی است حتی اشاره شده در مهاباراتا در صحنه که در آن كاستى در تلاش بودند لطفا شیوا با ریاضت به را جبران نادرست خود. وجود دارد یک بهار نزدیک به معبد به نام Udar Kund آن آب است پذیرفته می شود ترکیبی از 5 دریاها و به باقی می ماند برای یک مدت طولانی. این آب مقدس است که اغلب مورد استفاده در exoneration آداب و رسوم.

8. Gangotri معبد

Gangotri معبد همچنان در نقطه شروع گنگ رودخانه. اکثر هندوها اعتماد آن را به خانه Ganga الهه حکمت و مقدس روح آبراه Ganga. آن است که در بیشتر دامنه هیمالیا در طیف وسیعی از 3100 متر (10,200 ft). طبق معروف هندو افسانه در اینجا بود که الهه گانگا تضعیف زمانی که لرد شیوا مرخص پرقدرت جریان از این قفل از مو خود را. آن دیگر اهمیت است که هدف از چتا کاراکتر Dham yatra ، این معبد در ابتدا کار با نپال کلی عمار سینگ تاپا در قرن هجدهم.

به عنوان نشان داده شده توسط هندو مقدس, تاریخچه پادشاه Bhagiratha فکر در این نقطه به طوری که برای به دست آوردن نعمت از الهه گانگا به گزینه ای برای پاک کردن گناهان خود را پیشگامان. پس از شدید atonements, Ganga در زمان یک نوع از یک آبراه رایگان خود را ارواح و جایزه آنها را نجات. هر ماه آوریل الهه گانگا می آید و به Gangotri از او زمستان را پوشش میدهد. این روز برگزار شده است به صورت درست در 700 سال با حمل در سبد الهه ” بت قرمز و سبز لباس.

9. Yamunotri معبد

Yamunotri Temple
این معبد در Yamunotri است واقع در ساحل سمت چپ رودخانه Yamuna. Vedicfeed

این معبد در Yamunotri است واقع در ساحل سمت چپ رودخانه Yamuna پس از نام رودخانه الهه Yamuna. معبد معمولا باز می شود در پایان ماه آوریل و می تواند بازدید تا دیوالی. وجود چشمه های آب گرم در نزدیکی محل معروف Surya Kund که آب جوش که در آن زائران اب پز کردن برنج برای الهه و Gauri Kund با آب گرم وضو. با توجه به باستانی هندو افسانه حکیم Asit Muni غرق تمام عمر خود را در گنگ و Yamuna. زمانی که او بیش از حد قدیمی برای رفتن به Gangotri یک جریان گنگ به نظر می رسد قبل از او در Yamunotri.

10. Kartik سوامی معبد

واقع در تمام اطراف بی عیب و نقص تنظیم در یک tallness 3050 متر بالاتر از سطح اقیانوس, Kartik سوامی معبد است که در پرستش هندو پناهگاه در هیمالیا. محراب متعهد به لرد شیوا و پارواتی ارشد فرزند Kartikeya که شناخته شده است به عنوان رئیس جمهور از خدایان است. معبد می ایستد جدا از معابد مختلف به عنوان آن قد و قامت در نظر گرفته شده است بالاتر توسط جانبازان. آن است که نزدیک به Kanak Chauri روستای Rudraprayag یک راه خوب از حدود 40 متر از فاصله کانونی Rudraprayag. سنگ برش نماد Kartikeya سوامی است ستایش در اینجا.

همچنین بخوانید: این روز جهانی دوچرخه, می دانم که در مورد بسیاری از مزایای بهداشت و درمان از دوچرخه سواری

این پذیرفته شده است که هنگامی که Kartikeya کردم مغلوب خود جوان تر خواهر و برادر گانش در یک مشکوک علمی مرحله نهایی مسابقات او واگذار مسائل خود را که باقی مانده بود و کار می کرد پدر شیوا به شدت. این است که این اتفاق صورت گرفت.

این معابد هندو هستند adobe از الوهیت. هر سال آنها بازدید نمرات از گردشگران جانبازان و مسافران است. آنها با ارائه نه تنها صلح از ذهن است اما در حال واقع شده در هیمالیا با شکوه آنها را برخی از تصاویری. این معابد بسیار سورئال هاله و باید باید بازدید در هر لیست.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de