10 راه برای از دست دادن وزن بدون رژیم غذایی

مطمئناً می توانید سریع وزن خود را کاهش دهید. رژیم های معدنی زیادی وجود دارد که به سرعت کار می کنند – در حالی که احساس گرسنگی و محرومیت می کنند. اما چه فایده ای برای کاهش وزن فقط برای بازیابی مجدد آن وجود دارد؟ برای اینکه مرتباً وزن خود را از دست ندهید بهتر است به تدریج وزن کم کنید. و بسیاری از کارشناسان می گویند شما می توانید این کار را انجام دهید بدون اینکه به یک “رژیم غذایی” بروید. در عوض ، نکته اصلی ایجاد ترفندهای ساده به سبک زندگی شما است.

ادامه خواندن زیر

یک پوند چربی – برابر با 3500 کالری است. با تراشیدن 500 کالری در روز از طریق تغییرات رژیم غذایی و ورزش ، می توانید هفته ای حدود یک پوند از دست بدهید. اگر فقط نیاز به حفظ وزن فعلی خود دارید ، اصلاح 100 کالری در روز کافی است تا از 2 تا 1 پوند اضافی که بیشتر بزرگسالان در هر سال بدست می آورند ، خودداری کنید.

اتخاذ یک یا چند مورد از این راهکارهای ساده و بدون درد برای کمک به کاهش وزن بدون انجام یک “رژیم غذایی”:

هر روز صبحانه بخورید. یکی از این عادت ها که برای بسیاری از افرادی که وزن خود را از دست داده اند و آن را خاموش نگه می دارند معمول است ، خوردن هر روز صبحانه است. الیزابت Ward ، MS ، RD ، نویسنده راهنمای Pocket Idiot در مورد اهرام جدید مواد غذایی می گوید: “بسیاری از مردم فکر می کنند پرش از صبحانه یک راه عالی برای کاهش کالری است ، اما آنها معمولاً بیشتر در طول روز به خوردن بیشتر می روند.” صبحانه بخورید BMI های کمتری نسبت به صبحانه دارید و عملکرد بهتری دارید ، چه در مدرسه و چه در اتاق هیئت مدیره. “یک کاسه غلات سبوس دار را که دارای میوه و لبنیات کم چرب است برای شروع سریع و مغذی روز خود امتحان کنید.
آشپزخانه را در شب ببندید. زمانی را متوقف كنید كه از خوردن غذا خودداری كنید ، بنابراین در هنگام تماشای تلویزیون مجبور نخواهید شد به شامگاههای اواخر شب یا میان وعده های بی ذهن بپردازید. وی ادامه داد: “یک فنجان چای میل کنید ، روی یک تکه آب نبات سخت بخورید یا اگر یک چیز شیرین بستنی یا ماست یخ زده را می خواهید لذت ببرید ، اگر می خواهید چیزی شیرین بعد از صرف شام باشد ، اما سپس دندان های خود را مسواک بزنید تا از خوردن یا نوشیدن چیزی کمتر برخوردار شوید. دیگر ، “پیشنهاد می کند Elaine Magee ، MPH ، RD ،” دکتر دستور العمل “از WebMD و نویسنده کتاب Comfort Food Makeovers.
کالری های مایع را به طور خردمندانه انتخاب کنید. نوشیدنی های شیرین شده روی کالری تأثیر می گذارند اما مانند غذاهای جامد گرسنگی را کاهش نمی دهد. عطش خود را با آب ، آب معطر با مرکبات ، شیر کم چرب یا قسمت کمی از 100 درصد آب میوه را برآورده کنید. در صورت گرسنگی بین وعده های غذایی ، یک لیوان آب سبزیجات مغذی و کم کالری را امتحان کنید تا شما را نگه دارد. مراقب کالری الکل باشید ، که به سرعت اضافه می شود. اگر در بیشتر روزها تمایل به نوشیدن یک لیوان یا دو شراب یا یک کوکتل دارید ، محدود کردن الکل در آخر هفته می تواند یک کالری کالری بزرگ باشد.
بیشتر تولید کنید. خوردن مقدار زیادی میوه و سبزیجات کم کالری ، پر حجم از سایر غذاهایی که چربی و کالری بالاتری دارند ، استفاده می کند. گوشت را از مرکز صفحه خود برداشته و روی سبزیجات تفت دهید. یا توصیه می کنید ناهار یا شام را با سالاد سبزیجات یا کاسه سوپ های مبتنی بر مایع شروع کنید ، دکتر باربارا رولز ، دکترا ، نویسنده برنامه غذا خوردن حجمی پیشنهاد می کند. رهنمودهای رژیم غذایی دولت آمریكا در سال 2005 نشان می دهد كه بزرگسالان روزانه 7 تا 13 فنجان تولید می كنند. وارد می گوید این واقعاً چندان دشوار نیست: “آشپزخانه خود را با میوه و سبزیجات فراوان و در هر وعده غذایی و میان وعده ، چند وعده غذایی خود را ذخیره کنید.” “رژیم شما با ویتامین ها ، مواد معدنی ، گیاهان دارویی ، فیبر غنی می شود ، و اگر محصولات فوق العاده مغذی را پر کنید ، به شیشه کوکی ها نمی رسید.”
برو به غلات. با جایگزین کردن غلات سبوس دار برای نان های تصفیه شده مانند نان سفید ، کیک ، کلوچه و پرتقال ها ، فیبر مورد نیاز را اضافه می کنید و سریعتر پر می شوید ، بنابراین به احتمال زیاد شما یک بخش معقول را می خورید. نان و پاستای سبوس دار ، برنج قهوه ای ، پوسته سبوس ، پاپ کورن و کراکر چاودار را انتخاب کنید.
محیط های خود را کنترل کنید. یکی دیگر از راهکارهای ساده برای کمک به کاهش کالری ، کنترل محیط شماست – همه چیز از جوراب زنانه کردن آشپزخانه خود با گزینه های سالم زیادی تا انتخاب رستوران های مناسب. این بدان معنی است که با دوری از رستوران های همه شما می توانید از وسوسه خودداری کنید. و هنگامی که صحبت از مهمانی ها می شود ، “قبل از خوردن یک میان وعده سالم ، بنابراین دیگر گرسنه نخواهید بود و وقتی صفحه خود را در بوفه پر می کنید ، گزینشی باشید.” قبل از بازگشت غذا بیشتر ، حداقل 15 دقیقه صبر کنید و یک لیوان بزرگ آب میل کنید.
بخش های مختلف اگر کار دیگری نکردید اما بخشهای خود را 10٪ -20٪ کاهش دهید ، وزن کم می کنید. بیشتر بخش هایی که هم در رستوران ها و هم در خانه سرو می شوند ، بزرگتر از مقدار مورد نیاز شما هستند. فنجان های اندازه گیری را بیرون بکشید تا یک دستگیره در اندازه های معمول بخش خود بدست آورید ، و در پایین چیدن آنها کار کنید. برایان وانسینک ، دکترای PhD ، نویسنده کتاب Mindless Eating می گوید ، کنترل بخش فوری را با استفاده از کاسه ها ، بشقاب ها و فنجان های کوچک کنترل کنید. شما احساس محرومیت نخواهید کرد زیرا مواد غذایی در ظروف ظریف به نظر می رسد.
مراحل بیشتر اضافه کنید. خودتان را یک گام سنج بگیرید و به تدریج مراحل بیشتری را اضافه کنید تا اینکه به روزانه 10،000 برسید. در طول روز ، هر کاری را برای فعالیت فعال تر انجام دهید – در حالی که با تلفن صحبت می کنید ، سگ را برای پیاده روی اضافی بیرون بگیرید و در طول تبلیغات تلویزیونی راهپیمایی کنید. داشتن یک گام شمار به عنوان یک انگیزه و یادآوری ثابت خدمت می کند.
پروتئین را در هر وعده غذایی و میان وعده میل کنید. اضافه کردن منبع لاغر یا کم چربی

منبع : https://sobhangolzari.ir/%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%D9%84%D8%A7%D8%BA%D8%B1%DB%8C