بیماری های قلبی جزء شایع ترین بیماری های انسان به شمار می‌آید.چراکه قلب و عروق بدن و نحوه صحیح اعمال آن بسیار حائز اهمیت می باشد. اگر اختلالی در قلب و عروق بدن آدمی ایجاد شود حتما باید به یک متخصص قلب و عروق مراجعه کرد. عدم مراجعه به متخصص و تشخیص بیماری احتمالی، سبب بروز مشکلات جدی تر و عواقب خطرناک میشود.

در صورت داشتن علائم بیماری های قلبی و عروقی همچون تنگی نفس، سردرد، تپش قلب، گرفتگی عروق و غیره سریعا به یک متخصص قلب و عروق مراجعه کنید. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با بیماری هایی که توسط متخصص قلب و عروق درمان می شود آشنا سازیم اما آیا می دانید دکتر متخصص قلب و عروق چه بیماری هایی را می تواند درمان کند؟

یک متخصص قلب و عروق چه بیماری هایی را درمان می کند؟

 

بیماری های قابل درمان توسط متخصص قلب و عروق

__ سکته قلبی

بسته شدن عروق کرونر در هر یک از قسمت های قلب سبب کملبود یا نبود خون در آن قسمت از قلب می شود. در این حالت خون به این قسمت نرسیده و موجب مرگ بافت این قسمت میشود. فرد در این حالت دچار سکته یا حمله قلبی شده و در صورت عدم درمان منجر به مرگ می شود. هرگاه هریک از علائم زیر را داشتید سریعا به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه کنید: تنگی نفس، تپش قلب، درد در پشت و قفسه سینه و تهوع از جمله شایع ترین علائم حمله قلبی می باشد.

 

__ آریتمی

تپش بسیار سریع یا بسیار آهسته قلب را آریتمی یا تپش نامنظم می نامند. در هر یک از حالت های فوق، قلب به طور صحیح کار نکرده و بدن را دچار اختلال می کند.

 

__ نارسایی قلبی

نارسایی قلبی زمانی رخ می دهد که قلب عملا نتواند به صورت عادی خون را به تمام بدن پمپاژ کند. این بیماری ممکن است طرف راست، چپ و یا هر دو طرف فرد را درگیر کند.

آموزش سئو