چگونه لباس ها در 9 مرحله ساخته می شوند (نگاهی به یک کارخانه لباس بزرگ)

این هفته ما آن را به یکی از کارخانه های پوشاک بردیم تا دریابیم که چگونه یک تکه لباس ساخته می شود و چه نوع کارهایی را برای تحقق بخشیدن به طراحی رویای شما انجام می دهد. تنها با مجموعه ای از الگوهای کاغذ و چند متر پارچه ، ما با هدف دستیابی به درک کاملی از روند ، از یک تولیدکننده بزرگ لباس از شمال اروپا بازدید کردیم. بگذارید آن را با شما به اشتراک بگذاریم:

بدون اطلاع قبلی درباره نحوه کار صنعت تولید پوشاک ، خرید مانتو ارزان می تواند کمی گیج کننده باشد. افرادی که برای اولین بار با کارخانه های پوشاک کار می کنند ، اغلب با تأخیر ، بار طولانی یا عدم انعطاف پذیری از کارخانه در هنگام درخواست یک نام تجاری در آخرین لحظه ناامید می شوند. همچنین می توانید راهنمای ما در مورد کار با تولید کنندگان لباس را بررسی کنید.

دیدن فرایند تولید پوشاک به شما کمک می کند تا آن را درک کنید و انتظارات خود را درست تنظیم کنید. این به شما امکان می دهد تا با تولید کنندگان پوشاک رابطه بهتری برقرار کنید. در این زمینه می توانید پست وبلاگ ما را در مورد چگونگی گفتگو با تولید کنندگان لباس هنگام یافتن صحیح بررسی کنید.

هر طراحی با یک طرح شروع می شود ، سپس یک بسته فناوری یا طراحی CAD. خوشبختانه ، ما مراحل کار پیش از تولید خود را با همکاری یک طراح دوست داشتنی و سازنده فناوری Tech Pack که همه این موارد را برای ما مرتب کرده است ، انجام دادیم و به تبدیل ایده ای که داشتیم ، به یک طراحی فنی خاص و یک برگه خاص خرید مانتو ارزان کمک کرد. سپس CAD ها را به یک الگوی سازنده که می شناختیم و الگوهایی برش خورده برای ما کشاند. ما اینها را به سازنده آورده ایم …

1. الگوهای – کاغذ در مقابل دیجیتال
این تولید کننده پوشاک فوراً خاطرنشان كرد كه برای نمونه گیری و تولید مناسب الگوی كاغذ ما باید دیجیتالی شود زیرا بعضی از كارها فقط با داشتن الگوهای كاغذ غیرممكن است. در دنیای مدرن دیجیتال داشتن الگوهای خیاطی در یک پرونده و نه روی کاغذ فقط معنی دارد. متخصص ساخت الگوی تولید کننده الگوهای کاغذ ما را گرفته و آنها را در صفحه بزرگی قرار داده است که اصطلاحاً رقمی نامیده می شود. این به سازنده الگوی اجازه می دهد تا الگوهای کاغذ خرید مانتو ارزان را وارد سیستم خود کند ، در مورد ما کارخانه از نرم افزار Assyst استفاده می کند. هر قسمت از الگوی با یک وسیله دستی نگه داشته شده بود که برای هر نقطه عکس لحظه ای از موقعیت الگوی گرفت. آنها به دور قطعه الگوی رفتند تا اینکه تمام اطلاعات جمع آوری شد و الگوی ما در نرم افزار آنها ظاهر شد. این یک فرایند وقت گیر است ، زیرا برخی از پوشاک ها دارای ده ها پنل هستند. ما فقط چند نفر خوش شانس بودیم.
الگوها را بعد از دیجیتالی مرتب کنید
سازنده الگوی متوجه شده است که در آن مکانهای ناهموار و نواقص کمی وجود دارد که اکنون به راحتی می توان تنظیم و رفع کرد زیرا الگوی موجود در سیستم آنها بود. کار با الگوهای دیجیتالی به سازنده الگو اجازه می دهد تا با دقت جراحی تغییرات و تغییرات ایجاد کند. تمام تنظیمات اندازه گیری در زمان واقعی مشاهده و ردیابی می شوند. به هر حال ، در صورت تأیید نمونه های تولید شده ، از همان مجموعه الگوهای بعدا برای درجه بندی در اندازه های دیگر استفاده می شود. درجه بندی اندازه با استفاده از همین نرم افزار انجام می شود.
3. طرح لایه: آماده سازی الگوهای آماده برای تولید
قدم بعدی چاپ این الگوها بر روی یک پلاتر بود. برای این کار ، متخصص کارخانه مجبور شد یک طرح مناسب برای طرح ریزی تهیه کند ، این بدان معناست که قرار دادن کلیه بلوک های الگوی به ترتیب خاص (در نمونه ما) با در نظر گرفتن مواردی از قبیل طول پارچه ، عرض رول ، تعداد کل اقلام به با شکاف اندازه تولید می شود. به عنوان الگوهای موجود در سیستم خود ، این کار به سرعت انجام شد. سپس نرم افزاری که برای طرح لایه باز استفاده شده است ، چیدمان بهینه این اشکال هندسی (الگوهای) را برای مقادیری که داشتیم و سایر معیارها پیشنهاد کردیم تا از بهترین پارچه استفاده کرده و میزان مصرف پارچه را کاهش دهد. اگرچه این نرم افزار بسیار خوب عمل کرده است ، اما هنوز جایی برای بهبود وجود دارد.
به ما گفته شد که نمونه ها اغلب به صورت دستی برش داده می شوند ، در حالی که برای تولید فله روند کمی متفاوت است. انواع مشابه پارچه ها مانند یک کیک در بالای یکدیگر لایه بندی می شوند و به صورت فله برش داده می شوند. تولید کننده پوشاک به ما گفت که ترکیب و ضخامت پارچه تعیین می کند که آیا می توان آن را با هم برید خرید مانتو ارزان یا خیر. به عنوان مثال ، پنبه و ویسکوز را نمی توان به طور همزمان قطع کرد. پارچه های مختلف به برش واکنش متفاوتی نشان می دهند و می توانند بیش از سایرین تحریف کنند ، بنابراین نتیجه ناهموار خواهد بود. به همین دلیل حتی اگر اختلاف 1٪ در ترکیب وجود داشته باشد ، کار برش جداگانه ای لازم است. با نگاهی به اطراف ، متوجه پارچه های لایه ای زیادی شده ایم که قبلاً بریده شده و آماده رفتن است. خوب ، به نمونه های ما برگردید …

5. ساخت مجموعه برای خیاط ها
پس از اتمام برش ، تمام قطعات بریده شده در مجموعه قرار گرفتند. برای بهینه سازی تولید ، عملیات مشابهی گروه بندی شدند تا مردم بتوانند با انجام همان کار بارها و بارها سرعت خود را صرفه جویی کنند و به تدریج باعث صرفه جویی در وقت در تولید شوند. به روشی که هر روز دندانهای خود را مسواک می زنید فکر کنید. در حال حاضر شما احتمالاً یک تکنیک دارید که باعث می شود در آن کارآیی بیشتری داشته باشید.

6. رنگ و تریم
برای مرحله تولید از ما خواسته شد تا رنگ مناسب موضوعات را انتخاب کنید تا با رنگ پارچه مطابقت داشته باشد. با کمی تلاش ما