مکانیزم چاپ استیکر به چه صورت است؟

استیکر ها امروزه در دنیای تبلیغات محیطی جایگاه ویژه ای پیدا کرده اند. به طوری که بیشتر افرادی که می خواهند علاوه بر تزیینات محل کار خود به نحوی تبلیغات هم بکنند
روی به سمت استیکر ها آورده اند.
صحبت کنیم. چاپ استیکر در این مقاله قصد داریم تا درباره ی

هر چیزی که باید در مورد چاپ استیکر بدانید!

موضوعی که در این زمینه حائز اهمیت است، این می باشد که وسیله های چاپ استیکر به خاطر وجود، اهمیت و کاربری فراوان استیکرها مورد توجه قرار گرفته اند و خب صد البته که استیکر ها بدون این چاپگرها اصلا تولید نمی شوند؛ پس شاید بهتر باشد کمی در مورد استیکر ها بیشتر بدانیم.
استیکر ها چه کاربردی دارند؟
استیکر ها از متریال هایی هستند که از جنس PVC بوده و پشت آنها مانند لیبل های چسبدار است و به همین دلیل می توانند جایگزین مناسبی برای کاغذ های دیواری باشند. از استیکر ها در زمینه های بسیاری از جمله تبلیغات در فضاهای داخلی و خارجی استفاده می شود و به وسیله آنها می توان طرح های زیبایی را بر روی دیوار ها و مکان های دیگری مانند نمایشگاه ها و حتی اتوبوس ها ایجاد کرد.
ویژگی هایی که استیکر را خاص تر می کند!
از خصوصیت ها و ویژگی هایی که استیکر ها دارند قابلیت شستشوی می باشد که این امتیاز باعث می شود یک استیکر در صورت تمیز شدن، جلوه زیبای خود را حفظ کند و همچنان سالم بماند، آسیب نبیند و از بین نرود؛ همچنین استیکر ها با صرف هزینه بسیار کمی تولید می شوند و این امر باعث می شود بتوانید با کمترین مبلغ ممکن، بهترین دکوراسیون را طراحی و اجرا نمایید. از دیگر ویژگی هایی که استفاده از استیکر ها را آسانتر و پر کاربردتر نموده، قابلیت نصب یا چسبیدن آنها بر روی اکثر سطوح است؛ استیکر ها بر روی سطوحی از جنس رنگ روغن، پلاستیک، گچ، مولتی کالر، شیشه، ام دی اف و بسیاری جنس های دیگر قابل نصب و چسبیدن هستند.

انواع استیکر
اولین نوع از استیکر ها انواع شیشه ای آنها هستند. استیکر های شیشه ای کاملاً شفاف بوده به نحوی که از دو طرف دید دارند؛ از این استیکر ها در زمان ها و مکان های خاصی استفاده می شود. نوع دیگر آنها استیکر های شیری هستند که به مراتب از محبوبیت بالاتری نسبت به انواع شیشه ای استیکر ها برخوردار هستند.
رنگ زمینه در این نوع سفید بوده و این متریال های پشت چسب دار برای مصارف مختلفی که اغلب به منظور تبلیغات لوگو ها و آرم شرکت ها و کارخانه ها می باشد، استفاده می شوند.
دستگاه های چاپ استیکر
حال که مقداری درباره استیکر ها صحبت کردیم در ادامه به معرفی یکی از چاپگر های چاپ استیکر می پردازیم. دستگاه رولند مدل TrueVIS VG-640 یکی از مناسب ترین وسیله های چاپ هست که می توانید به راحتی از آن برای چاپ استیکر استفاده کنید. این دستگاه چاپگر که از تکنولوژی چاپ پیزوالکتریک استفاده می کند، می تواند استیکر ها را تا عرض 1600 میلیمتر چاپ کند و کیفیت و وضوح این چاپگر در هنگام چاپ در حدود 900 نقطه در اینچ (dpi) می باشد که این کیفیت بسیار مطلوب است. سایت جهانی printrunner.com از این دستگاه جهت چاپ استیکر استفاده می کند.
ویژگی های این چاپگر
از جمله ویژگی های متعدد دستگاه چاپ استیکر می توانیم به سرعت برش آن که در حدود 10 تا 300 میلیمتر بر ثانیه است اشاره کنیم و همچنین دقت نرم افزاری برش آن که چیزی در حدود 0.025 میلیمتر است را در نظر بگیریم. مقدار برق مصرفی این چاپگر و در واقع توان مصرفی آن در زمان کار تقریباً معادل 1280 وات می باشد. وسیله چاپ استیکر جزو وسیله هایی است که برق زیادی مصرف می کند؛ البته ذکر این موضوع نیز خالی از لطف نیست که در زمان استند بای آن یا همان حالت Sleep توان مصرفی آن بسیار پایین آمده که چیزی در حدود 40 وات می باشد و باعث صرفه جویی زیادی در مصرف برق می شود.
آیا این وسیله صدای زیادی تولید می کند؟
این چاپگر جزو چاپگر های کم صدا دسته بندی می شود زیرا میزان صدای تولیدی آن در حالت کار و چاپ 64 دسیبل یا کمتر است و همچنین زمانی که در حال آماده به کار می باشد، اما چیزی چاپ نمی کند صدای تولیدی آن 41 دسیبل یا کمتر خواهد بود.
شرایط نگهداری
همانطور که می دانید شرایط محیطی مناسب برای این نوع وسیله ها از موارد ضروری بوده که در بهبود عملکرد و بالا رفتن طول عمر مفید آن کاملاً موثر می باشد. شرایط محیطی مناسب این ماشین در زمان روشن بودن، دمایی حدود 20 تا 32 درجه سانتیگراد و رطوبتی معادل 35 تا 80 درصد و در حالت خاموش دمایی بین 5 تا 40 درجه سانتی گراد و رطوبت 20 تا 80 درصد بوده که رعایت این نکات بسیار حائز اهمیت می باشد