موم و موم وکس

اپیلاسیون در مقابل تراشیدن: همه چیز شما باید بدانید

 

اپیلاسیون و تراشیدن ، هر چند که هر دو روش معمول ریزش مو هستند ، اما از لحاظ جنبه های مختلف بسیار متفاوت هستند. اپیلاسیون روشی است که به موم داغ نیاز دارد تا با نیروی مکانیکی فولیکول مو از شافت مو خارج شود ، در حالی که تراشیدن روشی است که شامل تیغ تیغ برای اصلاح موها است. خوب ، وقتی صحبت کنیم که کدام روش بهتر است ، به عوامل مختلفی بستگی دارد که به نظر شما آنها مهمتر از سایرین هستند. هنگام تصمیم گیری بین اپیلاسیون در مقابل اصلاح ، استدلالات زیر را در نظر بگیرید.

راحتی هر روش
با اصلاح ، به آسانی امید در دوش گرفتن هر زمان که لازم باشد یا هر زمان که به بهترین وجهی مناسب با برنامه شما باشد ، آسان است. با اپیلاسیون ، مقدار کافی از آماده سازی لازم است. این که آیا شما تصمیم به استفاده از یک محصول در خانه یا رفتن به آبگرم دارید ، ابتدا باید موهای خود را تقریباً به ربع اینچ رشد دهید ، که این کار به زمان نیاز دارد و مرحله ای از رشد بی دست و پا را شامل می شود. اگر تصمیم به رفتن به یک سالن برای موم خود دارید ، لازم است که قبل از قرار ملاقات و در زمان مورد نیاز برای سفر به و از طریق آبگرم ، یک قرار ملاقات رزرو کنید.

هر روند چقدر طول می کشد خرید موم اپیلاسیون
بسته به میزان موهایی که شما از بین می برید (مثلاً فقط زیر بغل یا تمام بدن شما) تراشیدن می تواند از هر دو دقیقه تا 10 دقیقه طول بکشد. اپیلاسیون همچنین یک فرآیند نسبتاً سریع است و یک جلسه براساس سطح آن ممکن است تا 30 دقیقه طول بکشد. در صورت بازدید از آبگرم یا زمان مورد نیاز برای گرم کردن موم به قوام مناسب در صورت استفاده از کیت در منزل ، باید در زمان مراجعه و زمان ملاقات خود نیز تأثیر داشته باشید.

آخرین نتایج چه مدت است
به گفته دکتر ملیسا کانچاناپومئی لوین ، دکتر M. ، متخصص پوست و بنیانگذار Entière Dermatology در NYC ، رشد مو متغیر است و به چندین عامل از جمله حوزه برداشتن بستگی دارد. به عنوان مثال ، موهای بیکینی و زیر بغل سریعتر از بازوها و پاها رشد می کنند ، بنابراین مهم است که از مقادیر مشابه هنگام مقایسه اپیلاسیون در مقابل تراشیدن استفاده کنید.

مو در چرخه ها (در حال رشد ، استراحت و ریختن) رشد می کند ، بنابراین فقط در هر زمان معینی فقط مقدار مشخصی از مو را از بین می برید. به طور متوسط ​​، قبل از ظاهر شدن مجدد موم ، یک موم می تواند دو هفته طول بکشد. با اپیلاسیون مداوم می توانید زمان قرار ملاقات ها را بیشتر کنید.

تا آنجا که اصلاح انجام می شود ، انجام این کار هر روز یا هر روز دیگر برای پوستی کاملاً بدون لکه لازم است. خانمهایی که موهای سبک تر یا نازک تری دارند ممکن است بتوانند قبل از اصلاح مجدد در یک یا دو روز دیگر فشرده شوند ، اما به طور معمول دو روز حداکثر است.

هر روش چقدر صدمه می زند
مهم نیست که شما برای آماده سازی چه کاری انجام می دهید ، اپیلاسیون دردناک است و اپیلاسیون ناحیه pubic شما حتی بیشتر از این است. بدیهی است که پارگی جسمی موهای خارج شده از فولیکول یک احساس لذت بخش نیست ، بلکه دمای ناراحت کننده موم و ماندگاری پوست را نیز در نظر بگیرید.

برای کاهش التهاب و کمک به درد ، 30 دقیقه قبل از اپیلاسیون ایبوپروفن (200-400 میلی گرم) مصرف کنید.

از طرف دیگر ، تراشیدن وقتی به درستی انجام شود ، بدون درد است. دکتر لوین می گوید اگر به طور صحیح از آن ناحیه استفاده کرده اید ، از تیغ تیز و کرم اصلاح کننده نرم استفاده کرده اید و با استفاده از یک مرطوب کننده دنبال می شوید ، شانس تراشیدن نیک و سوختگی تیغ به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

هر روش چقدر هزینه دارد
شما می توانید یک بسته از تیغ یکبار مصرف را برای چند دلار خریداری کنید ، یا بر روی تیغ قابل استفاده مجدد با کیفیت خوب و با قیمت 10 دلار چاشنی بزنید. یک قوطی کرم اصلاح ، که در استفاده های زیادی به شما می رسد ، با قیمت کمتر از 5 دلار اضافه کنید. تراشیدن گزینه مقرون به صرفه تر در جلو است ، اما فراموش نکنید که در مورد چند بار تراشیدن و هزینه پر کردن پره ها فاکتور بگیرید.

یک کیت موم در منزل می تواند 10 دلار به بالا برای شما هزینه کند ، اما معمولاً می توانید حداقل از آن استفاده کنید. قیمت یک قرار ملاقات موم حرفه ای بستگی به منطقه ریزش مو و محل زندگی شما دارد ، اما این موارد می توانند بسیار گران قیمت باشند ، به خصوص اگر نکته را در محاسبه خود وارد کنید.

اپیلاسیون در مقابل اصلاح
در کل ، انتخاب بهتر دو روش کاملاً به خود شما و ترجیح شخصی شما بستگی دارد. از نظر برخی ، درد اپیلاسیون به اندازه کافی برای تحمل تمام قسمت های خسته کننده اصلاح است. برای دیگران ، ایده اصلاح هر روز بسیار زیاد است. وقتی نوبت اپیلاسیون در مقابل اصلاح است ، هیچ چیز بهتر یا بدتری وجود ندارد – فقط آنچه برای شما مناسب است.