نسل سوم این خودرو در سال ۲۰۱۵ در دو نسخه مخصوص اروپا و آمریکا و نسخه مخصوص خاورمیانه عرضه شد که تویوتا یاریس وارد شده به بازار ایران از نوع ویژه خاورمیانه بود و چندی بعد از آن نسخه اروپایی هم وارد ایران شد. با توجه به اینکه سایت دیوار هم اکنون بزرگترین بستر درج آگهی رایگان خود را به شما میرود برای خرید و فروش خودرو تویوتا یاریس ۲۰۱۵ به آگهیهای بخش خرید خودرو مراجعه کنید. به نظر می رسد تویوتا برنامه های دیگری برای دگرگونی این سوپرمینی داشته و اتو اکسپرس ادعا می کنند اواخر سال جاری یک کراس اوور شکل گرفته بر پایه یاریس معرفی خواهد شد. بعد از 2 سال، بحث تولید و عرضه محصول جدید سایپا بر اساس مگا پلت فرم ملی SP100 بیش از همیشه جدی شده و قرار است خودروی شاهین در نیمه اول سال 99 و کراس اوور SP100 در نیمه دوم سال جاری به بازار بیاید. Yaris Cross نیز در سطح اولیه تراز اکسل در دسترس خواهد بود و مشخصات این مدل در اواخر سال جاری ، پیش از عرضه خودرو ، مشخص خواهد شد. به هر حال با توجه به شرایط فعلی حاکم بر بازار خودروی ایران خرید مدلهای دست دوم تویوتا یاریس چندان به صرفه نخواهد بود.

طراحی یاریس کراس بر خلاف CH-R هیجانی و شلوغ نبوده و بنظر جا افتاده اما جوان پسند، پویا و متناسب بنظر میرسد. بر خلاف اکثریت کراس کامپکت های شهری که در واقع همان مدلهای هاچ بک با قطعات تزیینی پلاستیکی بدنه میباشند، اما یاریس کراس علی رغم مشترکاتی که با هاچ بک خود دارد اما طراحی بدنه و کاراکتری کاملا متفاوت دارد. ویژگیهایی چون دوام و قابلیت اطمینان بالای این خودرو، کابین جادار آن نسبت به سایر هاچ بکها و خدمات پس از فروش مناسب شرکت عرضه کننده آن این خودرو را به گزینه مناسبی برای خرید تبدیل کرده است. جلو پنجره کوچک که نشان تویوتا وسط آن کار شده است ولی ورودی هوای بزرگ که با یک کادر بزرگ نقرهای رنگ جدا شده است و تداعی کننده ببرهای دندان خنجری است. این کراس اور براساس پلتفرم TNGA تویوتا ساخته می شود که هم اینک در حال بکارگیری در مدل های جدیدتر است و مشابهت اساسی با نسخه ارائه شده در خودروهای کامپکت این خودروساز دارد. نسخه های چهار چرخ متحرک جلو و چهار چرخ در دسترس خواهد بود ، شرکت ادعا می کند که مدل چرخ جلو کمتر از 120 گرم در کیلومتر تولید می کند و نسخه چهار چرخ متحرک آن کمتر از 135 گرم در کیلومتر CO2 منتشر می کند.

تمام مدل های هیبریدی با گیربکس CVT در دسترس خواهند بود. به نسخه های هیبریدی کم آلاینده. در صورت امکان جا به جایی شما می توانید به نمایندگی های ما مراجعه نمایید اما در صورتی امکان جا به جا کردن خودرو خود را ندارید متخصصین ما که به صورت سیار در تمامی مناطق تهران ( غرب – شرق – جنوب – شمال – مرکز ) حضور دارند در سریعترین زمان در محل شما آماده شده و با مدرن ترین دستگاه ها خدمات را با مناسبت ترین قیمت به شما ارائه می دهند. بررسی ها نشان می دهد تویوتا یاریس ۲۰۱۶ از لحاظ امکانات و تجهیزات رفاهی جزو اقتصادی ترین و کم آپشن ترین خودروهای وارداتی بازار کشور می باشد. ایرتویا، نماینده تویوتا و لکسوس ژاپن در ایران شرایط فروش اقساطی تویوتا کرولا ۲۰۱۶ ، تویوتا یاریس ، تویوتا راوفور (راو ۴) و تویوتا هایلوکس … در هنگام راه اندازی ، Yaris Cross فقط به صورت هیبریدی و با یک موتور سیلندر 1.5 لیتری بنزینی و تنظیم موتور الکتریکی با قدرت 114 اسب بخار در دسترس خواهد بود. زیر کاپوت این خودرو پیشرانه کوچک سه سیلندر 1.5 لیتری بهتنهایی یا همین پیشرانه همراهبا سیستم هیبریدی پیشرفته تویوتا به قدرت 116 اسب بخار قرار دارد که به کمک آن میتوان رانندگی کارآمدتری نیز داشت.

تولید این خودرو در قالب سه کلاس کوپه، سدان و هاچبک تا سال 2005 ادامه داشت و سرانجام در این سال جای خود را به نسل دوم واگذار کرد. برای فهمیدن پاسخ این سؤال، مت واتسون از کارواو رقابتی در پیست را بین سه خودروی متفاوت و درعینحال مشابه ترتیب داده است. تویوتا استحکام بسیار بیشتر، مرکز ثقل پایین و طراحی بسیار هوشمندانه را از مزیتهای وجود این پلتفرم در زیر پوست یاریس جدید برشمرده است. در کناره های خودرو از روکش پلاستیکی مشکی بدنه و قوس چرخ های مربع شکل استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۱۳۰۰ سیسی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۸۴ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه است. تویوتا یاریس 2011-2013 از یک پیشرانه 4 سیلندر تنفس طبیعی به حجم 1.3 لیتر، نیرویی معادل 87 اسب بخار قدرت و 121 نیوتنمتر گشتاور دریافت و آن را از طریق یک گیربکس 4 سرعته اتوماتیک بهسوی چرخهای جلو روانه میکند. این خودرو توانسته است از موسسه یورو انکپ 5 ستاره ایمنی دریافت نماید. این خودرو یاریس کراس نام دارد و به موتورهای هیبریدی، سیستم ۴چرخ محرک و اتاقی جادار مجهز است.

آموزش سئو