معرفی عضلات بدن، بدنسازی و تمرین پرورش هر عضله

در واقع مکمل های بدنسازی میتواند بسته به هدف و برنامه ای که در پیش میگیرید نتایج مختلفی را برای شما به دنبال داشته باشد.

از طرف Reid Magnetti: واقعا این برنامه را دوست دارم تنها مشکل من این است که تمرین کردن بدون نداشتن رژیم غیر ممکن است.

تمرین هرمی یعنی کار با وزنه های سبک را به تعداد زیاد انجام دهید و همینطور با افزایش وزنِ وزنه تعداد تمرینات کاهش یابد.

دکتر محمد وفا، متخصص تغذیه با بیان این که برای فعالان این تجارت فرقی نمیکند که مصرف مکمل برای فرد تا چه اندازه سود و زیان دارد و تنها به منافع خودشان نگاه میکنند، میگوید: مصرف مکملها برای خیلی از وزرشها توصیه میشود، اما افرادی که روزانه حدود 40 تا 50 دقیقه برای اغلب روزهای هفته ورزش میکنند، به مکمل نیاز ندارند .

از طرفی کلیهها برای دفع اوره نیاز به مقادیر زیادی آب دارند؛ بنابراین بدن دچار کمبود آب شدید می شود. تمرکز روی برخی تمرینات به روش سوزشی فقط و فقط انرژی و انگیزه شما را تحلیل خواهد داد و نتیجه مطلوبی هم نخواهید گرفت .

این تصور اشتباه است برای دستیابی به نتیجه بهتر باید بین تمرینات حتما استراحت کنید تا عضلات فرصت بازسازی و بازیابی انرژی را داشته باشند و در واقع ریکاوری شوند .

مکمل های بدنسازی در سایت مکمل هاتمرین هرمی در وزنه های سبک انرژی را به میزان زیادی تحلیل می دهد و باعث میشود در وزنه های سنگین که اساس عضله سازی هستند ، فرد دیگر انرژی کافی برای تمرین نداشته باشد .

چرا که متأسفانه اینروزها در باشگاهها افرادی که صلاحیت لازم را ندارند شروع به ارائه برنامه برای متقاضیان میکنند.

باید درنظر داشته باشید که داشتن چند سال تجربه تمرین در باشگاه، به هیچ عنوان عاملی قطعی و قابل اتکا برای تثبیت صلاحیت فرد برای ارائه برنامه ورزشی به شما نیست .

به این ترتیب، حتی چند ساعت بعد از انجام تمرینات شما متابولیسم بدنیتان در حالت مطلوب میماند. گفتنی است که گاهی اوقات حتی افراد حرفهای هم برخی از عناوین این مطالب مقدماتی نیازمند خواهند بود. بیت الله عباسپور یکی از بزرگ ترین اسطوره های پرورش اندام در کشور بود که علاوه بر عناوین و افتخارات بسیار، در منش و رفتار نیز قهرمان بود.

از سوی دیگر، افزایش دهندههای وزن درجه یکی داریم که ترکیب خوب و متعادلی دارند. مکمل های بدنسازی خیلی از شما ممکن است که علاقه چندانی به رشته بدنسازی نداشته باشید اما موضوعی که نیاز میدانیم به شما گوشزد کنیم این است که بدنسازی تنها مختص به علاقمندان این رشته و یا کسانی که قصد دارند غول پیکر شوند نیست.

از این جهت، سازمان بهداشت انگلیس اکیدا استفاده به مقدار بیش از دو برابر نیاز روزانهی پروتئین یعنی 5/55 گرم در مردان و 45 گرم در زنان را منع کرده است.

هرچند که پیشتر راجع به رژیم غذایی و اهمیت آن بسیار گفته ایم، اما نیاز است در رابطه با میوه و سبزیجات تامید بیشتری داشته باشیم، زیرا که بیشتربدنسازان تنها خود را غرق در محصولات پروتئینی کرده و از اهمیت ویژه میوه و سبزیجات غافل میمانند.

تیپ بدنی های بدنی اکتومورف، مزومورف و اندومورف، که به تازگی تمرینات خود را آغاز کرده اند باید بر حسب تیپ بدنی خود اقدام به تهیه مکمل وزشی کنند و این امر با مشورت با مربی و پزشک امکان پذیر است.

غالبا 4 روز در هفته برنامه تمرینی برای مبتدیان در نظر گرفته میشود البته این زمان بسته به توانایی و شرایط بدنی ورزشکار ممکن است که کمی کتفاوت باشد اما در نهایت نباید بیش از چهار روز در هفته باشد چرا که انجام تمرین بیش از زمان میتواند حتی موجب پسرفت شما در برنامه های ورزشیتان باشد.

با برنامه ریزی تمرین کنید. با پیدا کردن انها سعی کنید در طول زمان انها را رفع کرده تا نتیجه بهتری بگیرید.

خیلی ها حتی در زمان شروع به توصیه های مربی با یک میله خالی تمرین کرده و به تدریج وزن وزنه را افزایش داده اند.

همچنین اگر میزان وابستگی به مخدر در فردی بالا باشد احتمال سر زدن اعمال خشونتآمیز برای رسیدن به مواد نیز محتمل است. تمرینات تک مفصلی مانند تمرینات با تکرار بالا است .

اگر به صورت مداوم و افراطی از آنها استفاده کنید نتیجه عکس یا نامطلوب خواهید گرفت .بیشتر به سمت تمرینات چند مفصلی بروید تا اندامی خوش فرم تر و زیباتر داشته باشید .

استفاده بی رویه و غیر استاندارد ممکن است همراه با عوارض باشد. برای اینکه عضله بیشتری ساخته شود عضلات باید تا حد ممکن منقبض شوند .

در ادامه شما را با 10 نکته اساسی برای شروع تمرینات بدنسازی آشنا میکنیم.

اینکه تمرین بارفیکس را به خاطر چاق بودن یا سخت بودن این تمرین کنار بگذارید دچار اشتباه بزرگی شده اید .

آموزش سئو

ایندکسر