مزوژل چیست

به گزارش لیدی فروم شادابی و زیبایی پوست یکی از دغدغه‌های اصلی در جهان امروز است. جوانی ابدی آرزوی دیرین

توسط ABDOOSNEWS در 28 آذر 1401

به گزارش لیدی فروم شادابی و زیبایی پوست یکی از دغدغه‌های اصلی در جهان امروز است. جوانی ابدی آرزوی دیرینه انسان بوده و تلاش‌های فراوانی برای دستیابی به این هدف انجام داده ‌است.

 

استفاده از انواع لوازم آرایشی، ماسک‌های صورت طبیعی و شیمیایی و جراحی‌های زیبایی راهکارهایی برای حفظ سلامتی پوست است. پدیده‌ای که همیشه جوانی را تهدید می‌کند افزایش آرام و طبیعی سن است. افزایش سن از طریق کاهش لایه چربی زیر پوست، افت تولید کلاژن و از بین رفتن خاصیت الاستیک پوست به‌صورت چروک‌های ریز و سطحی ظاهر می‌شود.

 

مزوژل یکی از موادی است که می‌توان از آن برای جلوگیری از پیری پوست استفاده‌کرد. البته کاربرد مزوژل تنها به این مورد محدود نمی‌شود. برای آشنایی بیشتر با این ماده، فواید و عوارض احتمالی آن با ما همراه باشید.

 

مزوژل چیست ؟

مزوژل ترکیبی ساخته‌شده از سمی به‌نام بوتولینوم است. اغلب افراد وقتی متوجه می‌شوند پایه اصلی مزوژل سم است در مورد تزریق آن نگران یا دودول می‌شوند. اما جای هیچ نگرانی وجود ندارد. استفاده از این ماده کاملاً بی‌خطر بوده و در درمان بسیاری از دردها و بیماری‌ها مانند میگرن نیز کاربرد دارد. تزریق سم بوتولینوم در زیر پوست سبب فلج موقت عضلات صورت یا بدن در ناحیه موردنظر می‌شود. نتیجه آن کاهش چروک‌های سطحی و عمقی و جوانسازی پوست است.

 

زمانی که اولین‌بار نام این سم در دنیای زیبایی شنیده شد ذهن مخاطبین با سؤالات زیادی درگیر بود و ماهیت این ماده ناشناخته و پر از ابهام بود. برای آشنایی با عملکرد اصلی این سم باید بگوییم پس از تزریق بوتولینوم، این ماده به گیرنده‌هایی خاص متصل شده و مانع از اتصال گیرنده‌های شیمیایی به آن می‌شود. در نتیجه، انجام فعالیت‌های عضلانی یا سوخت‌وساز در آن نقطه غیرممکن خواهد شد.

 

پیشانی بدون چروک و عدم واکنش چهره در حالت‌هایی مانند اخم و لبخند سبب شده برخی متقاضیان تزریق مزوژل را گزینه مناسبی برای جوانسازی پوست ندانند. جالب است بدانید پیشرفت‌ علم دکتر متخصصی سبب شده که تزریق این ماده علی‌رغم از بین بردن چروک‌ها باعث سفت و بی‌حرکت شدن پوست نخواهد شد.

 

اثرات و مزایای مزوژل بیش از مباحث زیبایی‌شناسی است. افرادی که به عارضه تعریق بیش‌ازحد دچار هستند و این مشکل بر اعتمادبه‌نفس آنها برای حضور در اجتماع تأثیر منفی داشته است، می‌توانند به تأثیر درمانی مزوژل امیدوار باشند.

 

تزریق مزوژل

 

بوتولونیوم نوع A چیست ؟

بوتولونیوم (Botulinum) نوع A که تقریباً تمامی داروهای تزریقی مزوژل از آن ساخته شده‌اند، نوعی ماده‌یِ سمی برای اعصاب یا نوروتوکسین است که می‌تواند عملکرد اعصاب را به طور موقت از کار بیندازد. عضلات ارادی بدن (مثل آن‌هایی که در صورت قرار دارند) در صورتی منقبض می‌شوند که پیام انقباض از طرف مغز و از طریق اعصاب حرکتی به آن‌ها برسد. در صورتی که در محل عضله، سم بوتولونیوم وجود داشته باشد، عملکرد عصب حرکتی مختل شده و عضله فلج می‌شود.

 

بوتولونیوم به صورت طبیعی توسط باکتری کلستردیوم بوتولونیوم تولید می‌شود. در حالتی که بوتولونیوم توسط باکتری تولید شود، یکی از کشنده‌ترین سم‌های تولید شده در طبیعت به شمار می‌رود. برای یک انسان ۷۰ کیلوگرمی، تنها ۷۰ میلی‌گرم از این سم می‌تواند کشنده باشد. بوتولونیوم همان سمی است که در صورت نجوشاندن غذاهای کنسروی، باعث بوتولیسم می‌شود که بیماری‌ کشنده‌ای است.

 

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

تزریق مزوژل به ابرو

لیفت ابرو با تزریق مزوژل | مزایا، عوارض و هزینه

۴ هفته پیش

میزان ماندگاری برندهای مختلف مزوژل

ماندگاری برندهای مزوژل مسپورت و دیسپورت چقدر است ؟

۱۹ شهریور ۱۴۰۱

 

عوارض مزوژل چیست ؟

۶ بهمن ۱۴۰۰

تورم و قرمزی بعد از مزوژل

ورم بعد از تزریق مزوژل | علت، پیشگیری و درمان

۱۹ شهریور ۱۴۰۱

بوتولونیوم

 

کاندید مناسب برای تزریق مزوژل

افرادی که از نظر جسمی و روانی در سلامت کامل هستند، بهترین کاندید برای تزریق مزوژل محسوب می‌شوند. فراموش نکنید استفاده از این سم در دوران بارداری یا شیردهی ممنوع است. مهم‌تر از همه، افراد مبتلا به بیماری‌های عضلانی مانند میاستنی گراویس نمی‌توانند این سم را تزریق کنند.

 

ویژگی‌های اصلی بهترین کاندید استفاده از مزوژل عبارت است از:

 

متقاضی باید در بازه سنی بالای ۱۸ سال قرار داشته ‌باشد.

فرد باید انتظارات کاملاً واقع‌بینانه از نتیجه تزریق داشته ‌باشد.

در فاصله نزدیک تزریق از سولاریوم یا سایر دستگاه‌های برنزه‌کننده استفاده نکرده باشد.

افرادی که چروک‌های سطحی تا عمیق در صورت خود دارند.

پوست فرد باید فاقد هر نوع التهاب یا عارضه باشد.

کاربردهای تزریق مزوژل

کاربردهای متنوعی برای سم مزوژل تعریف ‌شده است. برخی از این کاربردها به شرح زیر هستند:

 

از بین بردن چین‌وچروک‌های صورت، خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم، خط لبخند و غیره،

جوانسازی پوست،

درمان بیماری‌های مختلف از جمله دیستونی گردن،

دردهای میگرن،

بیماری‌های اسپاستیک،

سندروم پیریفورمیس،

سندروم درد میوفاسیال،

کمردردهای مزمن،

اسپاسم نیمه صورت،

سردردهای تنش و اسپاسم رایتر،

رفع افتادگی و شل شدن پوست ناشی از افزایش سن،

کمک به کاهش تعریق در زیر بغل،

درمان انحراف چشم،

درمان پرش غیرارادی پلک،

درمان بیماری واژینیسموس.

تصویر واقعی تزریق مزوژل پیشانی

سن مناسب برای استفاده از مزوژل

زیبایی چهره دغدغه‌ای بسیار جدی است که اغلب انسان‌ها با آن درگیر هستند. اهمیت بالای این موضوع سبب شده در برخی موارد رفتارهای وسواس‌گونه از برخی متقاضیان سر بزند. برای مثال، جوانان در آغاز دهه سوم زندگی (بالای ۲۰ سال) تنها برای پیروی از هیجانات اقدام به تزریق مزوژل می‌کنند. بررسی‌ها نشان ‌می‌دهد که افراد در این سنین نتیجه ایده‌آلی از تزریق خود نخواهند داشت.

 

متخصصان کلینیک خانه سفید بهترین سن تزریق مزوژل را بالای ۳۵ سال می‌دانند. زیرا در این سنین ذخیره چربی زیر پوست کاهش‌یافته و اولین علائم پیری مانند چروک‌های سطحی و افتادگی پوست ایجاد می‌شوند. برخی افراد تصور می‌کنند با آغاز تزریق سم مزوژل در سنین جوانی می‌توانند از چروک یا افتادگی پوست در میانسالی یا پیری جلوگیری کنند، این تصور کاملاً اشتباه است. مزوژل تا اندازه‌ای روند پیری را کاهش می‌دهد، اما تأثیری در پیشگیری از افتادگی پوست یا بروز چروک در دهه چهارم و پنجم زندگی ندارد.

 

البته تعیین زمان دقیق تزریق در افراد مختلف متفاوت است. زیرا سبک‌زندگی و نوع تغذیه افراد با یکدیگر فرق دارد. زمانی که چروک‌های سطحی یا عمیق روی پوست شما ظاهر شدند، بهترین زمان برای تزریق سم ضعیف شده مزوژل است. قبل از اینکه چروک‌ها عمیق شده و افتادگی پوست تشدید شود، برای تزریق اقدام کنید.

 

نواحی تزریق مزوژل

با توجه به تنوع کاربردهای مزوژل، مناطق تزریق آن با یکدیگر متفاوت هستند. اصلی‌ترین نواحی تزریق این سم عبارتند از:

 

تزریق در خطوط اخم

خطوط اخم یا گلابلا در حقیقت خطوط عمودی هستند که بین ابروها ظاهر می‌شوند. زمانی که فرد خسته یا عصبی است این خطوط جلوه بیشتری دارند. با تزریق سم بوتولینوم این خط&