صحبت با پسرها در مورد پسر بودن

از زمانی که پسرانم به دنیا آمدند، سعی کردم آشکارا درباره جنسیت صحبت کنم. من به هر دوی آنها که اکنون در سن 5 و

توسط ABDOOSNEWS در 24 خرداد 1401

از زمانی که پسرانم به دنیا آمدند، سعی کردم آشکارا درباره جنسیت صحبت کنم. من به هر دوی آنها که اکنون در سن 5 و 9 سالگی هستند، یاد داده ام که چگونه راه هایی را که دنیا دختران و زنان را عقب می اندازد، تشخیص دهند. من همچنین در مورد هنجارهای جنسیتی در اسباب‌بازی‌ها و لباس‌ها به آن‌ها آموزش داده‌ام، و اینکه چرا برای پسران و دختران خوب است که آنها را بشکنند.

معنای پسر بودن

فکر می‌کردم تا همین اواخر در رویکردم فعال بودم - زمانی که متوجه شدم در همه چیزهایی که در مورد آن بحث کردیم، یک قطعه بزرگ، پنهان و آشکار، گم شده بود. ما هرگز یک بار مستقیماً در مورد مردانگی صحبت نکردیم یا به معنای پسر یا مرد بودن نگفتیم.

 

دلیل بزرگ این شکست، واژگان ناکافی بود. والدین و مراقبان دختران می توانند در صورتی که بخواهند دوران دختری را مثبت و پویا تعریف کنند، می توانند بر کلمه "فمینیسم" تکیه کنند. «فمینیست» نامیدن دختر، امکان تغییر و پیشرفت را بدون محدود کردن دختران یا انتقاد از زنانگی فراهم می‌کند.

 

در مورد پسرها تا همین اواخر چنین اصطلاحی وجود نداشت. نزدیک‌ترین مقام دوم عبارت «مردانگی سمی» بود که به بخش‌هایی از هویت مردانه اشاره دارد که برای مردان، پسران و همه افراد بد است. این رفتارها شامل مواردی مانند سرکوب احساسات یا توسل به خشونت برای ابراز وجود است.

 

مشکل این است که پسران من و دوستانشان دوست داشتنی، شیرین و اصلا سمی نیستند. چرا باید با چنین نکته انتقادی با پسرانم درباره «پسر بودن» صحبت کنم؟ انجام این کار ممکن است منجر به ساکت کردن یا شرمساری پسرانم به دلیل رفتارها یا ویژگی هایی شود که آنها ندارند.

 

چیزی که من به آن نیاز داشتم، واژگانی بود که شامل تمام راه‌هایی باشد که پسر بودن می‌تواند مثبت و پویا باشد و در عین حال به آنها کمک کند درباره مردانگی انتقادی فکر کنند. من به انتقادهایی نیاز داشتم که با امید بسته شده بودند - امید به ظرفیت آنها برای رشد و شکوفایی، و امیدواریم که آنها بتوانند بخشی از گفتگو باشند که منجر به درک بهتر و ظریف تر از جنسیت شود که به نفع همه باشد.

 

خوشبختانه، کارشناسان و فعالان جنسیت اکنون در حال تدوین راه جدیدی برای صحبت با پسران در مورد پسر بودن هستند.

 

پسرها، در برآورد آنها، می توانند از پسر بودن احساس خوبی داشته باشند، یاد بگیرند که از برخی مردانگی های سنتی انتقاد کنند و خود را بخشی از فردای بهتر برای همه جنسیت ها و هویت های جنسیتی ببینند.

 

مردانگی آرزومند

برای بیش از سه دهه، بازیکن حرفه ای سابق فوتبال دان مک فرسون - که اکنون یک نویسنده، فعال و مربی است - برابری جنسیتی را از طریق سخنرانی ها و کارگاه های آموزشی برای پسران و بزرگسالان جوان ترویج کرده است.

 

چند سال پیش، او متوجه شد که چیزی از نحوه صحبتش با پسرها کم است. او توضیح داد که گفتگوهای زیادی در مورد آنچه دنیا از پسرها نیاز دارد، وجود داشت، اما در مورد آنچه که آنها برای پسران می خواستند کم بود. نگرش اول، نگرش «از»، بر این تمرکز دارد که پسران چه کار اشتباهی انجام می‌دهند و چگونه مانع برابری جنسیتی می‌شوند. یادگیری در مورد رضایت و احترام به زنان باید گفته شود. اما اگر همه چیز گفته شود، پسرها به راحتی می توانند با احساس شرم و سکوت صحبت های مربوط به جنسیت را ترک کنند.

 

مک‌فرسون، نویسنده کتاب، می‌گوید: «وقتی شما یک نسل کامل از پسران دارید که فقط اصطلاح «مردانگی سمی» را شنیده‌اند، و چیزی که از آنها حذف می‌شود این است که هویت آنها سمی است و هیچ چیز مثبتی در مورد مردانگی وجود ندارد، پس این یک مشکل است. "شما مثل یک دختر پرتاب می کنید: نقطه کور مردانگی."

 

او اصطلاح دیگری را می خواست که بتواند برخی از کارهای «مردانگی سمی» را انجام دهد، اما گفتگوی جنسیتی را به شیوه ای کمتر شرم آور ارائه کرد. در حدود سال 2019، او شروع به استفاده از عبارت «مردانگی آرزومند» در کار آموزشی و فعالیت‌های خود کرد، و ماندگار شد.

 

مک فرسون در وب‌سایت فارسی کلاب خود می‌گوید مردانگی آرزومند راهی برای مشارکت با مردان در «بررسی مثبت و عمدی هویت مردانه و روابط و رفتارهای مردان و بین مردان» است. "این بر پرورش درک گسترده تر از مرد بودن متمرکز است که شامل همدلی، آسیب پذیری و صداقت عاطفی در مورد مسائل مهمی است که بر روابط، رفتار جنسی و رشد شخصی تاثیر می گذارد."

 

او امیدوار است که چنین چارچوبی بتواند به مردان کمک کند تا جنبشی مشابه جنبش زنان ایجاد کنند. او می‌خواهد مردان برای مشارکت در دنیای جدید و برابر جنسیتی احساس قدرت کنند و به منتقدان فعال روشی که فرهنگ ما از پسران و دختران بازمی‌دارد تبدیل شوند.

 

او گفت: «ما باید از پسرها و مردان بخواهیم که فضایی برای دیگران ایجاد کنند را متوقف کنیم و در عوض از مردان بخواهیم فضاهای جدیدی برای خود بسازند که محدود به تعاریف محدود مردانگی نباشد.»

 

پسرها را بخشی از دعوا کنید

کیت مانژینو، نویسنده کتاب آینده "شریک های برابر: بهبود برابری جنسیتی در خانه" که شامل بینش هایی در مورد آینده است، گفت: یکی از راه های کمک به بازنگری در گفتگو در مورد مردانگی این است که به پسرها کمک کنیم خود را به عنوان بخشی از مبارزه ببینند، نه کسانی که با آنها مبارزه می شود. پسران.

 

«به پسرانتان بگویید آنها بد نیستند فقط به این دلیل که مرد هستند. به آنها بگویید که می توانند بخشی از جنبش به سوی برابری جنسیتی باشند، و صحبت کردن در مورد آن فقط برای دختران نیست."

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
avatar
پیستون شاپ
تاریخ ثبت : 27 خرداد 1401


avatar
پیستون شاپ
تاریخ ثبت : 27 خرداد 1401

رنو در بازار ایران


avatar
پیستون شاپ
تاریخ ثبت : 27 خرداد 1401

سریع ترین هاچ بک ها


avatar
پیستون شاپ
تاریخ ثبت : 27 خرداد 1401

شرکت های فولکس واگن


avatar
پیستون شاپ
تاریخ ثبت : 27 خرداد 1401


avatar
پیستون شاپ
تاریخ ثبت : 27 خرداد 1401

شورولت کامارو


avatar
پیستون شاپ
تاریخ ثبت : 27 خرداد 1401

قدرتمندترین خودروهای جهان


avatar
پیستون شاپ
تاریخ ثبت : 27 خرداد 1401

مزایا و معایب فیات ۵۰۰