دامنه com چیست؟

یک دامنه آدرسی است که شما برای ورود به یک سایت ثبت دومین com در مرورگر خود وارد می کنید ، به عنوان مثال: www.google.com بگذارید دامنه را با یک زبان ساده تر توضیح دهیم تصور کنید که قصد دارید یک شغل را شروع کنید ، برای کسب درآمد و اگر کسب و کار شما دارد با درآمد خوب ، باید آن را در یک منطقه مناسب و یک آدرس مستقیم تنظیم کنید که مشتری شما به خاطر بسپارد.

آدرسی که ویژگی اصلی آن این است که کاربر شما به راحتی می تواند آن را پیدا کند و ترجیح می دهد به جای مراجعه به مشاغل رقیب خود به شما مراجعه کند زیرا شما یک آدرس مناسب دارید که مشتری شما به خاطر خواهد آورد. و نیازی به ایجاد مزاحمت نیست و همانطور که می دانید این آدرس فقط برای تجارت شما بی نظیر است ، به عنوان مثال: بازار ، خیابان اول ، شماره یک ، این آدرس فقط برای شما مناسب است.

تجارت اینترنتی

آدرس کسب و کار در دنیای اینترنت
در دنیای اینترنت ، هنگامی که تصمیم به راه اندازی یک سایت می گیرید ، ابتدا باید یک URL مستقیم ، ایمن و البته منحصر به فرد داشته باشید که وقتی مشتری یا کاربر شما آن را در مرورگر تایپ می کند ، سایت شما البته با انتخاب یک نام دامنه یک کار بسیار تخصصی است ، ما پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات بیشتر مقاله “آموزش انتخاب نام دامنه” را مطالعه کنید.

نام دامنه چیست ؟!

دامنه ها نامهای دوم هستند که در ایران به جای کلمه (دامنه) مورد استفاده قرار می گیرند ، اما این کلمه در فرهنگ لغت فارسی به صورت “گسترده” ترجمه شده است ، اما در دنیای وب وضعیت متفاوت است و شرکت های میزبان ابری مانند پارس پک از آن استفاده می کنند. maintenance و از وب سایت شما استفاده می کند ، البته نام دامنه در واقع ip است که توسط پروتکل DNS به یک آدرس تبدیل می شود ، که کار اصلی آن تبدیل IP به یک نام است.

دامنه در دنیای وب

ip چیست؟

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم ، آدرس کسب و کار رجب و شما گفتید که آدرس شما باید منحصر به فرد باشد ، شما یک کد پستی مخصوص نیز دارید ، که به آن کد پستی IP گفته می شود ، که مثلاً با پروتکل DNS خوانده می شود. اگر این IP 172.217.18.142 را در مرورگر وارد کنید ، گوگل نمایش داده می شود

مؤلفه های دامنه
دامنه به طور کلی از 2 بخش ، نام و پسوند تشکیل شده است که خروجی آن آدرس سایت شما است

نام دامنه:
نام خاص و منحصر به فرد شما ، با قابلیت به خاطر سپردن ، جذاب بودن با قابلیت برندسازی و سایر ویژگی هایی که دوباره پیشنهاد می کنیم ، ما همچنین به شما پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به انتخاب نام دوم را در وبلاگ پارس پک مشاهده کنید.

مؤلفه های دامنه

پسوند دامنه

پسوندهای بسیاری وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. برنامه های افزودنی مانند .ir ، .com و…

انواع برنامه های افزودنی دامنه
برنامه های افزودنی به دسته های مختلفی تقسیم می شوند ، اما همه آنها مجبور هستند که توسط ICANN مجوز بگیرند. پسوندهای دارای مجوز گسترده TLD (دامنه سطح برتر) نامیده می شوند که در ادامه در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت. بگذارید برای شما همراهان وبلاگ پارس پک توضیح دهیم

برنامه های افزودنی عمومی
برنامه های افزودنی شامل com. به معنای تبلیغات مناسب برای فعالیت تجاری ، دامنه خالص است. که به معنی شبکه مناسب برای شبکه و در نهایت org است. این به معنای سازمانی است که برای ارگان ها باشد اما نکته مهم این است که هیچ محدودیتی برای ثبت این دامنه وجود ندارد و هر کسی می تواند این دامنه ها را ثبت کند.

برنامه های افزودنی اختصاصی
این دامنه همانطور که از نام آنها پیداست کاملاً به سازمانها یا حتی افراد دارای فعالیتهای خاص در قوانین و چارچوبهای خاص اختصاص داده شده است ، این نوع دامنه را می توان biz نامید. وی خاطرنشان كرد: كسب و كار به معنای مشاغل تجارت الكترونیك با فعالیت خاص است كه نمونه بعدی آن دامنه محبوب طرفدار است. این به معنی حرفه ای است که قطعاً به جواز احتیاج دارد و یک فعالیت حرفه ای برای افراد در هر زمینه ای است