خرید نهال گردو وینا

انواع نهال درختان هسته دار و دانه دار و دانه ریز مانند زردآلو، آلو، هلو، سیب گلابی، انگور، انار و گردو از جمله تولیدات استان اصفهان است که در سایر نقاط کشور خریدار دارد. به گفته این مدیر کشاورزی، استان اصفهان رتبه اول تولید پیوندک گواهی شده از انواع درختان هسته دار و دانه دار به تعداد ۲.۵ میلیون چشمه پیوندک را به خود اختصاص داده، همینطور سالانه بیش از ۶۰ هزار اصله نهال گواهی شده از حدود ۳۰ رقم برتر در شرکت کشاورزی فجر اصفهان تولید و در حال عرضه نهال گردو برای مناطق گرمسیر است. وی ادامه داد: بسیاری از نهال های استاندارد و به ویژه گواهی شده میتواند زمینه تولید دیگر محصولات را افزایش دهد و سرمایهگذاری بلند مدت ۳۰ ساله در یک باغ را به همراه خواهد داشت، نهال درخت مانند مزرعه زراعی نیست که در صورتی که بذر نامرغوب در آن استفاده شود سال بعد بتوان آن را تغییر داد و از بذر دیگری استفاده کرد، بنابراین باید در زمینه کیفی سازی و اصالت هر چه بیشتر این نهاده با ارزش تلاش شود.

نهال گردو در شیراز
افزایش شرکتهای دانش بنیان در ارتباط با تولید نهال و پژوهشهای مرتبط با آن از دیگر نقاط مثبت و قابل توجه در این عرصه در استان به شمار می رود، آغاز فعالیت مجموعههای تولیدی تحقیقاتی و شرکتهای دانش بنیان در تولید نهال گواهی شده از جمله دیگر اقداماتی است که در یکی دو سال اخیر در اصفهان شروع شده و به تولید این محصول در سال ۹۸ برای اولین بار در کشور و بالغ بر ۶۰ هزار اصل نهال منجر شد. در مناطقی که آب کم است می توان از این نوع گردو استفاده کرد. ظرفیت باردهی آن دست کم 50 درصد بالاتر از فرانکوت است.

گردو پدرو تا اندازهای باردهی جانبی دارد و %۳۰ بیشتر از فرانکوت بار می دهد؛ ولی مانند هارتلی پرتوقع محسوب می شود. گرده دهنده مناسب این رقم می تواند ارقام فرانكوت، روند و چندلر باشد؛ ولی خود این رقم نیز گرده زیادی تولید می کند. این درخت گردوباهرشرایط آب هوایی تقریباسازگاری دارد. پاین : زود بارده بوده و باردهی بالایی دارد. تولید سالانه هشت هزار تن بوقلمون و یکهزار تن شترمرغ رتبه یک را برای این خطه رقم زده و دامداران منطقه ۶۸ هزار تن گوشت قرمز در یک سال تولید میکنند که از این نظر رتبه پنجم و با تولید هفت هزار تن عسل در جایگاه سوم کشور قرار گرفته است، اصفهان با تولید ۶۸ میلیون قطعه ماهیان زینتی و ۳۰۰ هزار تن پیاز در رتبه نخست و با تولید ۳۷۲ هزار تن محصولات گلخانهای، ۴۸۵ هزار تن سیبزمینی و ۲۴۳ هزار تن سیب در جایگاه سوم قرار دارد.

شرایط مناسب آب و هوایی تأثیر زیادی روی مغز گردو دارد و به همین دلیل هنگام کاشت نهال باید این نکته را در نظر بگیرید. تحمل سرما و خشکسالی از نژادی به نژاد دیگر متفاوت است و تولیدکنندگان باید قبل از خرید و سپس خرید ، اطبیعت سبزعات مفیدی در مورد هر نژاد و سازگاری آن با شرایط آب و هوایی منطقه بدست آورند ، زیرا رشد هر نهال قطعاً از نظر اقلیم سازگار است. قیمت خرید و فروش نهال گردو در کرمانشاه از نهالستان بانک گردو ایران بعنوان اولین و بزرگترین مرکز عرضه مستقیم و بی واسطه انواع نهال گردو در کشور با مشارکت و همکاری اساتید مطرح تولیدکنندگان برتر نهال گردو پیوندی بعنوان معتبرترین قطب نهال گردو در ایران میباشد و رتبه اول فروش انواع نهال گردو پیوندی اصل و تضمینی را شامل ارقام نهال گردو پیوندی،نهال گردو خوشه ای،نهال گردو دیرگل،نهال گردو پاکوتاه،نهال گردو کشت بافت،نهال گردو ژنوتیپ برتر و انواع نهال گردو اصلاح شده را در کارنامه ی خود را دارا میباشد.

آموزش سئو

ایندکسر