توضیح درباره استارت آپ

استارتاپ چیست؟
استارت آپ یک شرکت جوان است که توسط یک یا چند کارآفرین تأسیس شده است تا یک محصول یا خدمات منحصر به فرد را توسعه داده و آن را به بازار عرضه کند. با توجه به ماهیت ، استارتاپ معمولی با بودجه اولیه از بنیانگذاران یا دوستان و خانواده آنها ، عملیاتی صعب العبور است.

پیشگویی های کلیدی
استارت‌آپ یک کارآفرینی است که در جستجوی پشتوانه مالی کافی برای فرار از زمین است.
اولین چالش برای شروع ، اثبات اعتبار این مفهوم برای وام دهندگان و سرمایه گذاران بالقوه است.
استارتاپ ها همیشه گزاره های مخاطره آمیز هستند اما سرمایه گذاران بالقوه برای تعیین ارزش خود رویکردهای مختلفی دارند.
یکی از اولین وظایف استارتاپ ، جمع آوری مبلغ قابل توجهی برای توسعه بیشتر محصول است. برای انجام این کار ، آنها باید یک استدلال محکم داشته باشند ، اگر نه یک نمونه اولیه ، که از ادعای آنها مبنی بر اینکه ایده آنها واقعاً جدید یا پیشرفت بزرگی برای چیزی در بازار است پشتیبانی می کند.

گرچه اکثریت قریب به اتفاق استارتاپ ها با شکست مواجه هستند ، برخی از کارآفرینان موفق تاریخ ، استارتاپ هایی مانند مایکروسافت ایجاد کردند که توسط بیل گیتس تأسیس شد. فورد موتورز ، توسط هنری فورد تأسیس شد. و مک دونالد، توسط ری کراک تاسیس شد.

درک راه اندازی ها
در مراحل اولیه ، شرکت های نوپا درآمد کمی دارند و یا هیچ درآمدی ندارند. آنها تصور می کنند که باید توسعه ، آزمایش و بازاریابی داشته باشند. این امر پول قابل توجهی می گیرد و صاحبان شرکت های نوپا دارای چندین منبع بالقوه هستند که می توانند از این طریق استفاده کنند:

منابع تأمین مالی سنتی شامل وامهای تجاری کوچک از بانکها یا اتحادیه های اعتباری ، وام های مدیریت بازرگانی کوچک تحت حمایت دولت از بانک های محلی و کمک های بلاعوض توسط سازمان های غیرانتفاعی و دولت های ایالتی می باشد.
دستگاههای جوجه کشی به اصطلاح ، که اغلب با مدارس تجاری و سایر موسسات غیرانتفاعی در ارتباط هستند ، مشاوره ، فضای اداری و بودجه بذر را برای مبتدیان فراهم می کنند.
سرمایه گذاران و سرمایه گذاران فرشته فعالانه در ازای دریافت سهم در این شرکت به محض اینکه از زمین خارج شوند به طور فعال به دنبال راه اندازی نوید به بانکداری هستند.
ارزش شروع به کار
راه اندازی ها هیچ سابقه ای ندارند و سود کمتری برای نشان دادن دارند. این باعث می شود سرمایه گذاری روی آنها خطرناک باشد. اگر به نظر می رسد که یک ایده شایستگی دارد ، سرمایه گذاران بالقوه می توانند از هر یک از چندین رویکرد برای تخمین چقدر پول برای برداشتن آن از زمین استفاده کنند.

هزینه رویکرد کپی به هزینه هایی که شرکت قبلاً برای توسعه محصول یا خدمات خود و خرید دارایی های فیزیکی متحمل شده است ، می پردازد. این روش ارزش گذاری ، دارایی های بالقوه یا نامشهود آینده شرکت را در نظر نمی گیرد.
رویکرد بازار هزینه های تملک شرکت های مشابه را در گذشته اخیر در نظر می گیرد. این ایده ممکن است در صورتی که ایده راه اندازی واقعاً منحصر به فرد باشد ، تند شود.
رویکرد نقدی با تخفیف ، جریان نقدی آینده مورد انتظار شرکت را بررسی می کند. این رویکرد بسیار ذهنی است.
رویکرد مرحله توسعه دامنه بالاتری از ارزش بالقوه را به یک استارتاپ اختصاص داده شده که بطور کامل توسعه یافته اختصاص می دهد. حتی اگر سودآور هم نباشد ، یک استارتاپی که دارای وب سایت است و می تواند برخی از فروش ها و ترافیک را نشان دهد ، احتمالاً ارزش بالاتری را نسبت به مواردی که صرفاً ایده جالبی داشته باشد ، کسب می کند.
از آنجا که استارتاپ ها از میزان شکست بالایی برخوردار هستند ، سرمایه گذاران متقاضی تجربه تیم مدیریت و ایده را در نظر می گیرند. حتی سرمایه گذاران فرشته نیز پولی را که قادر به از دست دادن آنها نیستند ، سرمایه گذاری نمی کنند.

رقابت با ریسک رایگان با 100000 دلار پول نقد مجازی
مهارت های تجاری خود را با شبیه ساز بورس رایگان ما آزمایش کنید. با هزاران معامله گر Investopedia رقابت کنید و راه خود را به بالا معامله کنید! قبل از شروع ریسک برای پول خود ، معاملات را در یک محیط مجازی ارسال کنید. استراتژی های معاملاتی را به گونه ای تمرین کنید که وقتی آماده ورود به بازار واقعی هستید ، عمل مورد نیاز خود را انجام داده باشید. امروز شبیه ساز سهام خود را امتحان کنید >>

منبع : https://vidone.ir/