تجویز غیرقانونی دارو در عطاری ها- اخبار رسانه ها تسنیم

طبق اعلام نظر کارشناسی آزمایشگاه های سم شناسی ستاد مبارزه با مواد مخدر ماده اصلی داروهایی که به عنوان ترک اعتیاد و یا کاهش سریع وزن در عطاری به فروش می رسد مخدر شیشه است. سردار مویدی با اشاره به اینکه دستگاههای متولی باید نظارت کافی و ساماندهی لازم در تولید، توزیع و مصرف قرصهای ترامادول داشته باشند، گفت : قرصهای ترامادول در اصلاحیه قانون مبارزه با مواد مخدر از داروهای طیف سوم شناخته شده و پراکندگی تولید، توزیع و مصرف در ایران هشدار دهنده است. آن هم در شرایطی که ترامادول این روزها به عنوان یکی از داروهای اعتیادآور و روانگردان شناخته میشود و اعتیاد به آن بسیار خطرناک است.

سردار علی مویدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور درباره بر خورد با عطاری ها گفت: قرصهای ترامادول در اصلاحیه قانون مبارزه با موادمخدر از داروهای طیف سوم شناخته شده و پراکندگی مصرف، تولید و توزیع ترامادول در ایران هشدار دهنده است. پیش از خرید هر محصول در عطاری اینترنتی میتوانید در صفحه مربوط به آن، اطلاعات کاملی درمورد نحوه مصرف، میزان استفاده و عوارض ناشی از استفاده زیاد محصول را مطالعه کنید. دکتر ایرج خسرونیا رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، میگوید: در حقیقت داروهای گیاهی مفید هستند و باید به جا و به موقع استفاده شود اما همانند داروهای شیمیایی دارای عوارض جانبی هستند بنابراین باید از مصرف داروهای گیاهی در موارد غیرضروری اجتناب کرد.

اما در نهایت باید بدانید که بیضرر بودن داروهای گیاهی بیشتر افسانه است تا واقعیت و این داروها هم عوارض خاص خودشان را دارند و نباید بیرویه و بدون تجویز فرد عطاری صحرایی مشهد متخصص مصرف شوند. آنهایی که فرد معتادی در خانواده دارند و پس از امتحان چند راه برای ترک آن به نتیجهای نرسیدهاند، به خیال بیخطر و موثر بودن این داروهای گیاهی، سراغش میروند. دکتر محمود خدادوست گفته بود: «عطارهای بسیار با تجربه و دارای دانش کافی، سهم بزرگی را در برافراشته نگاه داشتن پرچم طب سنتی در کشور دارند. همانطور که ذکر شد بسیار از عطاری ها امروزه از تکنولوژی روز استفاده می کنند و بدلیل هجوم افراد به سمت این صنعت ، شبکه های اجتماعی و سایت های فروشگاهی اینترنتی برای عمده فروشی گیاهان دارویی میتواند یک راه حل مناسب برای این مسئله باشد.

افراد با چه اهدافی به عطاری مراجعه می کنند؟ این افراد صرفا به اقبال بیش از حد مردم برای استفاده از گیاهان دارویی، بدون مجوز از سوی صنف اقدام به بازگشایی عطاری کردهاند. براساس تحقیقات این گروه، بیش از 90 درصد از داروهای ترک اعتیاد گیاهی در عطاریها، حاوی داروی شیمیایی دیفنوکسیلات است و البته از آن خطرناک تر، داروهای اعتیادآوری مانند ترامادول و کدئین.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از عطاری جردن ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

آموزش سئو

ایندکسر