Human rights
اندرو گیلمور U. N. دستیار دبیر کل حقوق بشر بازديد Rohingya اردوگاه در بنگلادش است. (VOA)

دهه گذشته شاهد یک واکنش در برابر حقوق بشر در هر جبهه به ویژه حقوق زنان و همجنسگرایان در جوامع با توجه به بالا U. N. حقوق بشر رسمی.

اندرو گیلمور خروجی دستیار دبیر کل حقوق بشر گفت: رگرسیون از 10 سال گذشته نیست مساوی پیشرفت آغاز شد که در اواخر 1970s — اما از آن است که جدی و گسترده و تاسف.

وی با اشاره به “پوپولیستی استبدادی ملی” در آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی و اروپا و آسیا گفت که در حال در نظر گرفتن هدف در گروه های آسیب پذیر جامعه از جمله Rohingya مسلمانان رم و مهاجران مکزیکی و همچنین همجنسگرایان و زنان است. او اشاره کرد که رهبران توجیه شکنجه, دستگیری و قتل روزنامه نگاران وحشیانه سرکوب تظاهرات و “کل بسته شدن فضای جامعه مدنی.”

China Human Rights
چینی افسر پلیس را می کشد و موقعیت خود را در جاده ها, نزدیک به آنچه که رسما به نام مرکز آموزش فنی و حرفه ای در Yining در سین کیانگ اویغوری منطقه خودمختار چین است. فردا

“من هرگز فکر نمی کردم که ما شروع به شنیدن شرایط “اردوگاه های کار اجباری’ دوباره” گیلمور گفت: آسوشیتد پرس در مصاحبه اختصاصی. “و در عین حال دو کشور در جهان وجود دارد یک سوال واقعی.”

او نه نام آنها اما به نظر می رسد اشاره به چین اردوگاه های اقامت اجباری در غرب سین کیانگ استان که حدود 1 میلیون نفر از این کشور عمدتا مسلمان اویغوری اقلیت هستند برگزار می شود; و مراکز بازداشت در ایالات متحده آمریکا در مرز جنوبی که در آن عمدتا از مهاجران آمریکای مرکزی برگزار شد در حالی که انتظار برای درخواست پناهندگی. هر دو کشور که به شدت از غلظت camp-مانند شرایط وجود داشته باشد.

گیلمور در حال خروج از سازمان ملل متحد در دسامبر 31 بعد از 30 سال کار حرفه ای که شامل پست در نقاط گرم مانند عراق و سودان جنوبی افغانستان سرزمین های فلسطینی و غرب آفریقا است. قبل از گرفتن پست فعلی خود را در سال 2016 به خدمت به مدت چهار سال به عنوان مدیر, سیاسی, صلح, بشردوستانه و حقوق بشر در امور سابق دبیر کل بان کی مون ،

با وجود خود نمایش کم نور دهه گذشته گیلمور — یک بریتن که قبلا در سیاست و روزنامه نگاری — گفت: او نمی خواست به ظاهر “بی وقفه منفی است.”

نه یک خط مستقیم

UN human rights
اردن شاهزاده Zeid ره عاد Zeid حسین (ع), U. N. کمیساریای عالی حقوق بشر حرکات پس از یک کنفرانس خبری در مقر اروپايي سازمان ملل در ژنو. فردا

“پیشرفت حقوق بشر است که قطعا یک پیشرفت خطی و ما را دیده اند که” او گفت:. “وجود دارد قطعی پیشرفت از اواخر دهه 70 تا اوایل سال این قرن است. و ما در حال حاضر دیده می شود بسیار countertendency از چند سال گذشته است.”

گیلمور گفت: حقوق بشر بودند بدتر در طول جنگ سرد بین ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی سابق “اما نبود یک مقاومت مواجه به عنوان در حال حاضر وجود دارد.”

وی با اشاره به این واقعیت است که در هشت سال گذشته و یا بسیاری از کشورها باید به تصویب قوانین طراحی شده برای محدود کردن کمک های مالی و فعالیت سازمان های غیر دولتی به ویژه حقوق بشر سازمان های غیر دولتی.

و او گفته است که قدرتمند U. N. عضو متوقف حقوق بشر مقامات از صحبت در شورای امنیت در حالی که چین و برخی دیگر از اعضای “برو به طول فوق العاده برای جلوگیری از مدافعان حقوق بشر [از] ورود [U. N.] ساختمان حتی اجازه دهید به تنهایی شرکت در جلسات.”

در ماه مارس سال 2018 برای مثال با استفاده از یک رویه مانور برای جلوگیری از پس-U. N. کمیساریای عالی حقوق بشر Zeid ره عاد حسین (ع) از پرداختن به یک جلسه رسمی از شورای امنیت سازمان ملل از قدرتمند ترین بدن گیلمور گفت.

Zeid قادر به ارائه خود را hard-hitting سخنرانی به زودی پس از آن, اما تنها در یک عجله سازمان غیر رسمی جلسه شورای جایی که او را تقبیح “ذهن بیحس کننده جنایات” متعهد توسط همه طرف ها در سوریه است.

گیلمور همچنین با اشاره به ایالات متحده امتناع صدور مجوز شورا برای برگزاری یک جلسه در مورد وضعیت حقوق بشر در کره شمالی یک حرکت است که به طور موثر به کشته شدن این ایده است.

حقوق زنان همجنس باز

UN Syria Human rights
ایالات متحده در سازمان ملل متحد سفیر کلی هنر و صنعت آدرس شورای امنیت سازمان ملل پس از یک شکست خورده رای انسانی/حقوق بشر پیش نویس قطعنامه و سوریه. فردا

حقوق زنان و همجنسگرایان نیز در خطر گیلمور گفت. او گفت: ملی استبدادی رهبران پوپولیستی مانند مجارستانی نخست وزیر ویکتور اوربان رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین و رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان را ساخته اند “نظرات موهن” در مورد هر دو گروه است.

او گفت آمریکا “به شدت هل دادن” در برابر زنان نسبت به حقوق باروری هر دو در خانه و خارج از کشور. در نتیجه او گفته است که کشورهای ترس از دست دادن کمک های ایالات متحده در حال برش کار خود را بر روی حقوق زنان.

گیلمور نیز با اشاره به گزارش های صادر شده در ماه سپتامبر که ذکر 48 کشور جهان برای مجازات مدافعان حقوق بشر که در همکاری با سازمان ملل

“من احساس می کنم که ما واقعا نیاز به انجام بیشتر — همه … به دفاع از کسانی که شجاعانه مدافعان,” او گفت:.

گیلمور گفت: U. N. نیز باید شوی وقتی که می آید به نقض عمده حقوق بین الملل و نقض عمده حقوق بشر اما “من پیدا کرده اند آن را بسیار دشوار است برای انجام این کار در تمام شرایط است.”

او گفت که او خوشحال به شنیدن این که سفیر جدید آمریکا به U. N. کلی هنر و صنعت احساس می کند به شدت در مورد تضمین حقوق بشر است.

“و من امیدوارم که او خواهد بود به آرامی و بصورتی پایدار و محکم برگزار شد که استاندارد بالا,” او گفت:.

گیلمور گفت که پس از خروج خود را از U. N, او به کمک هزینه تحصیلی در آکسفورد را تمام روح کالج که در آن او را با تمرکز بر اهمیت متحد حقوق بشر و حقوق محیط زیست شدند.

“حقوق بشر تاثیر تغییر آب و هوا — آن را به پس از به یاد ماندنی,” او گفت:.

همچنین به عنوان خوانده شده-سازمان ملل متحد را برای اختصاص بودجه بیشتر برای جنایات جنگی سوالات در سوریه و میانمار

به عنوان او japanese, ژاپنی, پرستار پست خود گیلمور گفت: او در شمارش نسل جوان به این گوشته از حقوق بشر و مبارزه برای علل دیگر با هدف بهبود جهان است.

“آنچه به من امید میده که ما شروع دهه جدید است که وجود خواهد داشت یک خروش جوانان در فعالیت های است که کمک خواهد کرد که مردم را به شجاعت و به ایستادن برای آنچه آنها باور دارند که در” او گفت:. (VOA)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de